Zamknij
REKLAMA

Seria „chodnikowych” interpelacji radnego. Gdzie są potrzeby?

12:59, 21.10.2021 | ks
Skomentuj Brak chodników najczęstszym problemem mieszkańców w gminie Tuszów Narodowy.
REKLAMA

Całą listę niezbędnych do budowy lub remontu chodników na terenie gminy Tuszów Narodowy przedstawiał na ostatniej sesji Rady Powiatu radny Kacper Głaz. - To są bardzo ważne sprawy dla mieszkańców, o które stale się upominają i na które trzeba zabezpieczyć środki w budżecie na przyszły rok - mówił.

- Chodnik Grochowe - Grochowe II - drugi etap budowy chodnika. Na zebraniu upominano się, dlaczego ta inwestycja trwa tak długo. Mieszkańcy zwracają uwagę, że to bardzo niebezpieczne miejsce - tylko czekać, jak dojdzie tam do śmiertelnego wypadku. Byliśmy na miejscu z członkiem zarządu Andrzejem Chrabąszczem, który może potwierdzić, że to jest bardzo ważny temat dla mieszkańcy Grochowego - mówił na ostatniej sesji radny powiatowy Kacper Głaz.

- Ta inwestycja jest zgłoszona do Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast z Funduszu Dróg Samorządowych nie udało się uzyskać dofinansowania. Zastanawiamy się czy tym razem będzie możliwość otrzymania tych środków. W przeciwnym razie trzeba będzie się zastanowić, czy nie finansować tego zadania ze środków własnych przy współudziale gminy. Gmina deklaruje swój wkład - dodawał radny.

Kolejny temat to chodnik w miejscowości Babicha - w kierunku Brzyścia i Borków Nizińskich.

- Wnioskowałem w tej sprawie 16 października 2019 r. - niestety bez konkretnej odpowiedzi, ani działań. Wiadomo, że w gminie Tuszów Narodowy przybyło bardzo wiele domostw, buduje się tam wiele osób, dlatego jest potrzeba bezpiecznego chodnika. Mieszkańcy apelują o to od wielu lat. Proszę, aby zabezpieczyć środki na wykonanie tej inwestycji - mówił radny.

Następna sprawa zgłaszana przez radnego to połączenie chodnika Tuszów Narodowy z Grochowem. - Ten temat również poruszany był wielokrotnie. Są problemy z organizacją ruchu na obwodnicy, bo wiadomo, że jest to przecięcie tej obwodnicy. Natomiast właśnie dlatego jest to realne zagrożenie dla mieszkańców, poruszających się po tej drodze - tam dochodzi do wielu niebezpiecznych wypadków - alarmował Kacper Głaz.

- Proszę, aby podjąć tę sprawę. Trzeba będzie zabezpieczyć środki i już ruszyć z tym tematem, aby jak najszybciej wykonać tę inwestycje. Szczególnie, że nie jest to nowy wniosek, ale poruszany od wielu lat. Sołectwa i gmina zabezpieczają środki, chcą partycypować w kosztach, ale potrzeba inicjatywy i działań, bo to jest zadanie powiatowe - mówił radny.

Na tym jednak nie koniec. Kolejną sprawą poruszają przez Głaza był chodnik w miejscowości Ławnica. – Wiem, że zbierane są podpisy w Ławnicy, Trześni, Grochowem. Chodzi o odcinek od obwodnicy w kierunku Trześni. Po wybudowaniu obwodnicy ruch na tym odcinku bardzo się wzmożył – mówił.

Brak chodnika doskwierać ma tez mieszkańcom Borków Nizińskich.

- Mieszkańcy zwracają też uwagę, że bardzo niebezpieczna jest droga od rozwidlenia przy kościele i cmentarzu w kierunku Młodochowa. Wnioskują o budowę chodnika. Tutaj też proszę, aby zabezpieczyć środki na przyszły rok - przy współudziale gminy Tuszów Narodowy – wnioskował.

W końcu nie budowa, a remont chodnika w Chrząstowie.

- 2 czerwca 2020 r. zgłaszałem interpelację ws. remontu chodnika w Chrząstowie. Otrzymuję informacje, że niestety nic z tym faktem nie zrobiono. Dalej chodnik jest w zapłakanym stanie, rozsypuje się. Tutaj nie chodzi tak naprawdę o nic więcej, jak o remont. To nie są jakieś wygórowane koszty. Proszę, aby starosta przekazał tę sprawę do PZD – mówił radny.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAOzdoby świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (12)

polpol

18 12

Niech zapyta też ojca (wójta) czy wszędzie zrobił chodniki, gdzie jest potrzeba. Przecież potrzeby chodników są wszędzie. 13:11, 21.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dariodario

5 1

No to chce robić gdzie sie da żebyś mógł bezpiecznie sie nim poruszać. Co ci nie pasuje? 19:28, 21.10.2021


nicknick

9 13

Potrzebne chodniki, szczególnie w Grochowem i na Babisze. Dobrze, że ktoś to poruszył. 13:15, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zenitzenit

15 10

szkoda ze inni radni tak nie zbiegają o swoich wyborców...... 13:19, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hulinlahulinla

8 6

Kacper głaz do syna Andrzej Głaza ? 15:22, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Usmialem sie po pachUsmialem sie po pach

11 6

Zglasza pisze wnioskuje a gdzie bylo PIS gry rzadzilo powiatem???? Juz zapomnial ze mieli szanse naprawic zaniedbania ale tego nie zrobili. Do budowy chodnikow wojewodzkich gminy doplacaja polowe bo marszalek nie ma kasy czy UG Tuszow ma rezerwe by doplacic polowe do budowy tych chodnikow? Chodnik od mostu w Zlotnikach do drogi wojewodzkiej kto zaplacil? Przypomnij czyj chodnik a kto zaplacil 16:43, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JeszczeJeszcze

3 6

Jeszcze brakuje budowy chodnika w Maliniu przy dawnej drodze wojewódzkiej nr 985 na odcinku od skrzyżowania na WIBO/dawną Tuczarnię i Frankówkę do przystanku autobusowego od wschodniej strony (od strony torów kolejowych). 17:07, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmHmm

3 6

Malinie Frankówka też potrzebuje 17:18, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MałyMały

8 5

szkoda, że nie zabiegał o te chodniki w poprzedniej kadencji . Miał większe szanse gdyż starosta był z tej samej partii 19:30, 21.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZawiszeaZawiszea

9 2

Jest radnym pierwszą kadencję. 19:36, 21.10.2021


UG MielecUG Mielec

1 4

Pan radny pracuje w UG Mielec wiec niech pracuje bo mieszkancy placa mu kase. W Chorzelowie lezal rozjechany lis przez miesiac i nikogo to nie interesowalo w tym p radnych G D i Ch Dz a wszyscy jezdza ta droga 21:05, 22.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

4 0

Trzeba bylo sie ruszyć i go wziąć jak widziałeś. 15:37, 23.10.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%