Zamknij
REKLAMA

Strażackie świętowanie i nowy samochód dla OSP Jaślany

10:30, 16.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W Jaślanach odbyły się strażackie uroczystości związane z przeniesionym z maja gminnym dniem strażaka połączone z  przekazaniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Jaślany. W uroczystościach brał udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Rozpoczęła je msza święta w kościele parafialnym w Jaślanach odprawiona przez ks. porucznika Jerzego Skiminę, kapelana WOT i OSP, który też dokonał poświęcenia samochodu. W uroczystościach  brały udział delegacje z poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy wraz z  pocztami sztandarowymi, komendant powiatowy PSP, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, kierownicy jednostek organizacyjnych, mieszkańcy.

Prezes OSP Jaślany Krzysztof Kapel ukazał bogatą i długą historię OSP Jaślany, wyrażając podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do jej rozwoju, a w szczególności za pomoc w zakupie nowego samochodu bojowego średniego o wartości 814 260,00 zł w tym z dotacji Komendy Wojewódzkiej PSP 473 500,00 zł dotacji WFOŚiGW 200 000,00 zł i budżetu gminy 140 760,00 zł.

Uroczystego wręczenia dokumentów do samochodu i przecięcia wstęgi dokonali: wiceminister Marcin Warchoł, Komendant Powiatowy PSP Stanisław Rączka, wójt gminy Andrzej Głaz.

Wiceminister Marcin Warchoł gratulując jednostce OSP Jaślany jej sukcesów, bogatej historii nawiązał do dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości dla jednostek OSP, które w ten sposób zwiększają swoje zdolności bojowe, aby ratować zdrowie i życie mieszkańców. M.in. zaznaczył, że kolejna dotacja w kwocie 300 00,00 zł będzie przekazana dla OSP Grochowe II celem zakupu kolejnego samochodu bojowego średniego.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Głaz odniósł się do roli jednostek OSP w życiu gminy, zaznaczył że w ostatnich latach w ramach zrealizowanych 30 inwestycji za ponad 30 mln zł. dokonano modernizacji domów strażaka, aby służyły wszystkim mieszkańców, zakupiono 5 nowych samochodów, jeden samochód bojowy otrzymano od PSP, doposażono jednostki w sprzęt i umundurowanie. Te zadania zrealizowane były dzięki pomocy i zaangażowaniu  wielu osób, którym wyraził serdeczne podziękowania.

Wyraził też wdzięczność obecnemu na uroczystości wiceministrowi za  obecność i duże wsparcie, które kieruje do naszej gminy w ramach środków ministerialnych. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

mieszkaniecmieszkaniec

0 2

Kiedy w gminie Gawłuszowice będziemy mieli takie samochody strażackie? 10:08, 17.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 0

Macie co wybraliście 06:40, 23.07.2019


Głaz rynce złóż do zGłaz rynce złóż do z

3 6

A ksiundz byl? 10:10, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone