Zamknij
REKLAMA

Apel wójta Padwi Narodowej o nie zaśmiecanie gminy

10:39, 31.05.2019 | M.B
Skomentuj
Odpady budowlane (styropian). Lokalizacja: rów drogi gminnej w Padwi Narodowej nr 3098 (przedłużenie ul. Kolejowej)
REKLAMA

Robert Pluta, wójt gminy Padew, wystosował do mieszkańców apel. Chodzi o kolejne przypadki wyrzucania śmieci w lasach czy przydrożnych rowach.

Apel wójta:

W ostatnim czasie na terenie naszej gminy zaobserwowano incydenty związane z wyrzucaniem odpadów, a w szczególności odpadów wielkogabarytowych (typu wersalka, lodówka, inne stare meble), a także odpadów remontowo-budowlanych. Odpady wyrzucane są do lasów, przydrożnych rowów i innych mniej uczęszczanych miejsc.

Mając na względzie estetyczny wygląd Naszej Gminy, czyste środowisko jak również zdrowie nas samych zwracam się z prośbą o nie wyrzucanie odpadów do przydrożnych rowów, lasów i innych miejsc.

Przypominam, że w ramach działającego systemu gospodarki odpadami każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej odpady komunalne dowolną ilość zmieszanych i segregowanych odpadów powstałych w gospodarstwie domowym, zgodnie z obowiązującym  harmonogramem ich odbioru.

Ponadto mieszkańcy naszej Gminy mogą w każdą sobotę nieodpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Padwi Narodowej  przy ul. Polnej 2 a (obok Oczyszczalni Ścieków), wszystkie wytworzone w swoim gospodarstwie domowym segregowane odpady komunalne, w tym stare meble, wykładziny, lodówki, odpady remontowo-budowlane, chemikalia i inne odpady zgodnie z obowiązującym regulaminem punktu.

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy Naszego Wspólnego Dobra, dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w naszej Gminie, zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom majątek w postaci czystych lasów, rzek, potoków i pięknej przyrody.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA