Zamknij
REKLAMA

Będzie chodnik, parking i przejście przy drodze powiatowej

10:52, 07.04.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku mieszkańcy Wampierzowa w gminie Wadowice Górne doczekają się budowy chodnika, parkingu i przejścia dla pieszych w centrum miejscowości.

Szkoła podstawowa, kaplica parafialna, dom strażaka czy sklep wielobranżowy - to wszystko punkty zlokalizowane w centrum Wampierzowa, które generują ruch samochodów i pieszych.

Jak się okazuje, mieszkańcy tej miejscowości wielokrotnie przy okazji zebrań wiejskich, do samorządowców adresowali prośby o wykonanie chodnika oraz miejsc postojowych wraz z wyznaczeniem przejścia dla pieszych.

- Inwestycja miała być wykonana już w 2020 r., ale względy formalnoprawne oraz warunki atmosferyczne nie pozwoliły na jej realizację. W budżecie gminy na rok 2021 zabezpieczono finalnie 30 tysięcy złotych na to zadanie, choć pierwotnie zakładano kwotę dwa razy większą, jednak i w tym przypadku dobre relacje z powiatem mieleckim pozwoliły rozłożyć koszty na pół - przekazują samorządowcy gminy Wadowice Górne.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Czarnoksiężnik z KawCzarnoksiężnik z Kaw

0 0

Wróżka to przewidziała lata temu ! 15:25, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

innacyinnacy

1 2

Dzisiaj przejechałem nowa droga do strefy przemysłowej w Podborzu ile zachwytów wypowiedzianych przez p ,J. Rybińskiego i jego klakierów .Rzeczywistość jest straszna tyle partactwa śmieci zostawionych przez wykonawców dawno nie widziałem droga niby nowa ale jakość fatalna kałuże wody na asfalcie w rowach i na poboczach sterty foli butelki powodzie mineralnej kawałki kostki brukowej zostawione przez wykonawców. Ta sprawa powinien się zając prokurator .Myślę ze radni wojewódzcy tez powinni z tam pojechać na inspekcje przecież to są pieniądze z województwa. 14:12, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%