Zamknij
REKLAMA

Od 28 maja rusza akcja szczepienia lisów

16:21, 21.05.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W całym województwie podkarpackim w dniach od 28 maja do 6 czerwca odbywać się będzie wiosenna akcja doustnych szczepień lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.

Jak informuje Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich).

Wykładana przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działania uodparniające skierowane jest wyłącznie na list.

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z wyłożoną szczepionką Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że:

  • przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy; ich podnoszenie jest niewskazane
  • w przypadku kontaktu z przynętą należy miejsca te gruntownie przemyć wodą
  • kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej
  • w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

A nauczycieli posłaćA nauczycieli posłać

1 1

Nauczyciele siedzą teraz pół roku w domu a pensje dostają to niech łapią i szczepią albo niech choć drzewa sadzą, jest ich tyle że jak każdy wsadzi jednio drzewo to już mamy kolejną puszczę 10:36, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA