Zamknij
REKLAMA

Akcja "Świetlik" na terenie powiatu mieleckiego

09:35, 21.10.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Przez cały wrzesień i październik na terenie powiatu mieleckiego policjanci prowadzą działania pod nazwą „Świetlik”. Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ubiegły piątek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym, policjanci przeprowadzili działania w ramach akcji rozdając uczniom blisko 200 odblasków. W spotkaniu brały udział dzieci, współorganizatorzy akcji oraz zaproszeni goście.

Pierwsza akcja „Świetlik” została przeprowadzona w 2013 roku i była kontynuowana kilkakrotnie w kolejnych latach. Jej pomysłodawcą był ówczesny prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Regionu Mielec kom. Adam Mielnicki.

- Obecny prezes Stowarzyszenia asp. Marek Opiela oraz jego członkowie zdecydowali się kontynuować działania wierząc, że efekty akcji mogą uratować nie jedno życie – przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

W ramach działań prewencyjnych „Świetlik” policjanci Zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia IPA, korzystając z gościnności Pani Dyrektor Małgorzaty Wieczerzak zorganizowali spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym.

Swoją obecnością istotność akcji podkreślili Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz oraz Dyrektor WORD w Rzeszowie Janusz Stachowicz. W spotkaniu udział wzięli również policjanci z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym na czele z komendantem nadkom. Rafałem Szczeciną.  

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którą przeprowadziła sierż. szt. Ewelina Ziemba, profilaktyk społeczny mieleckiej jednostki Policji. Spotkanie uatrakcyjniło odtworzenie bardzo poruszających filmów związanych z niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą spotkać nas na drodze oraz przekazanie elementów odblaskowych wszystkim uczestnikom spotkania.

Przedsięwzięcie swoim patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Akcję wsparł Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Janusz Stachowicz oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JusbJusb

0 0

dlaczego świetlik,
to znane zioło do przemywania oczów ? 21:52, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA