[FOTORELACJANOWA]12947[/FOTORELACJANOWA]
Baltic Bees Jet Team to cywilny, łotewski zespół akrobacyjny, na który składają się samoloty Aero L-39 Albatros. Ich pokaz to m.in. skomplikowane, trudne manewry pionowe w formacji czterech lub sześciu samolotów L-39C oraz wyjątkowe występy indywidualne na unikalnym, najwyższym poziomie trudności.
Co ciekawe, zaledwie kilka minut po przylocie do Mielca zespołu Baltic Bees, na pasie startowym usiadły też Iskry należące do Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła.
Baltic Bees Jet Team to jedna z atrakcji zapowiadanych na Mielec Air Show - pokazy lotnicze, które odbędą się już w następny weekend - 28 i 29 czerwca.
Organizatorzy zapowiadają udział najlepszych polskich i zagranicznych pilotów akrobacyjnych, formacji odrzutowców, historycznych maszyn oraz legendarnych samolotów, takich jak Supermarine Spitfire czy mieleckie TS-11 Iskra.
W programie przewidziano aż pięć godzin pokazów dziennych każdego dnia, a w sobotni wieczór wyjątkowy blok nocny z pirotechniką i widowiskowym pokazem dronów. Na zakończenie wydarzenia wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Margaret.
Air Show Mielec 2025 to nie tylko gratka dla fanów lotnictwa, ale również okazja do rodzinnej zabawy, spotkań z pasjonatami oraz poznania bogatej tradycji mieleckiego przemysłu lotniczego. Bilety dostępne są już w sprzedaży, a organizatorzy spodziewają się tysięcy odwiedzających z całej Polski i Europy.
Gdzie kupić bilety:
Cennik biletów:
Sobota 28 czerwca
12.00 - otwarcie bram terenu dla publiczności pokazów lotniczych
14.00 - start pokazów
15.00 - Defilada otwarcia z demonstracją mieleckich konstrukcji
16.00 - 19.00 - akrobacje zespołowe i solo Baltic Bees, Fire Birds, Artur Kielak, Redbull Łukasz Czepiela, TS11 ISKRA Polish Sparks, Spitfire, L29
19.00 - Balony
20.00 - Koncert zespołu Mr. Pollack
21.00 - 21.50 pokaz nocny samolotów TS11 Iskra, śmigłowca Bolkov Bo. 105.PL i szybowca Swift
21.50 - Pokaz nocny Roju Dronów
Niedziela 29 czerwca
12.00 - otwarcie bram terenu dla publiczności pokazów lotniczych
14.00 - 17.00. pokazy dzienne
17.00 - Wyścigi samolotu EXTRA 300 i SUPERCAR
19.00 - 21.00 Koncert gwiazdy MARGARET