Zamknij
REKLAMA

Kolejna umowa na ponad 9 mln zł. Co powstanie w Czerminie?

12:37, 03.08.2022 | ks
Skomentuj
REKLAMA

 Tydzień po tygodniu w Czerminie podpisano drugą umowę na ponad 9 mln 248 tysięcy złotych - tym razem na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, a przed tygodniem na inwestycje w oświatę.

 W ramach podpisanej właśnie umowy wykonane zostanie ponad 12 kilometrów sieci kanalizacyjnej, a także nowa stacja podciśnieniowa i przepompownia. Pozwoli to włączyć do sieci kolejne 83 nieruchomości.

 Taka sytuacja chyba się w Polsce nie zdarzyła, żeby tydzień w tydzień były podpisywane umowy na tak duże kwoty w jednej gminie - przyznał obecny przy podpisaniu umowy z wykonawcą Piotr Olszówka, dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych z Banku Gospodarstwa Krajowego, który przyznaje rządowe dofinansowania.

[FOTORELACJA]9450[/FOTORELACJA]

- W ciągu tygodnia podpisujemy drugą umowę, gdzie wartość tych dwóch umów to wartość 18,5 mln zł. Tych umów by nie było, gdyby nie dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w przypadku ubiegłotygodniowej inwestycji na 7 mln 650 tys. zł, a dzisiaj kolejne 7 mln zł - powiedział wójt Sławomir Sidur podpisując umowę z wykonawcą na dużą inwestycję w kanalizację.

- Dzisiaj do sieci kanalizacyjnej mamy podpiętych około 700 nieruchomości. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana część kanalizacji w miejscowościach Czermin i Trzciana. Zostaną podpięte 83 nieruchomości. Sama długość sieci to ponad 12 km. Wybudowana zostanie też stacja podciśnieniowa i przepompownia ścieków - serce systemu kanalizacji - mówi Sidur.

- Obecnie mamy trzy takie przepompownie - ta będzie czwartą. Przez 15 lat wybudowano dwie przepompownie dla dwóch zlewni. My w ciągu dwóch lat będziemy budować drugie takie zadanie, bo w styczniu ta sama firma zakończyła inwestycje budowy kanalizacji w Czerminie z przepompownią właśnie dla części Czermina i Łysakowa - dodaje wójt.

- Cieszę się, że tak często możemy się spotykać - przyznał poseł Fryderyk Kapinos, który pomaga w pozyskiwaniu środków lokalnym samorządom. - W ciągu tygodnia podpisujemy drugą umowę. To naprawdę wielka radość, że deszcz pieniędzy wpływa do gminy Czermin i do powiatu mieleckiego - powiedział.

- Dzisiaj jeżeli chcemy, żeby ludzie budowali domy, osiedlali się wokół miast, muszą mieć stworzone bardzo dobre warunki. W ostatnim tygodniu było 30 mln zł na wały w Zabrniu na Nowym Brniu, potem prawie 9 mln w Czerminie, następnie 4 mln zł na przedszkole w gminie Borowa, a wczoraj jeździliśmy po Padwi, gdzie też trafi 8 mln zł na kilkanaście kilometrów dróg otwierających nowe tereny m.in. pod budownictwo mieszkaniowe - wymieniał Kapinos.

Wspomniane inwestycje to w większości efekt środków płynących z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

- Te strategiczne inwestycje znakomicie przyczyniają się do rozwoju całej gospodarki. Wyliczyliśmy, że zainwestowane pieniądze przynoszą później efekt w postaci wzrostu PKB i ten efekt już widać - ocenił Piotr Olszówka, dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych z BGK.

- Taka sytuacja chyba się w Polsce nie zdarzyła, żeby tydzień w tydzień były podpisywane umowy na tak duże kwoty w jednej gminie. Czermin jest naprawdę wyjątkową gminą i na pewno zostanie zapamiętany mocno pozytywnie w całym programie - przyznał Piotr Olszówka.

[ZT]70799[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

To jakis zartTo jakis zart

12 2

9 baniek na 83 posesję! Ponad 100 tysięcy za jeden dom, a i tak nie wiadomo czy wszyscy się przyłącza. Gratuluję dobrego humoru. Tak się wydaje pieniądze publiczne. 14:31, 03.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KRO MA NA TYM KRO MA NA TYM

1 0

DOKŁADNIE !!!!
Nie chodzi o to by zrobić tylko by "zarobić" 20:17, 05.08.2022


A na Mielec A na Mielec

4 1

5 milionów z Polskiego Ładu. Niech się wieś bawi i tańczy - długo to nie potrwa. 20:24, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary stary

1 0

Rząd daje pieniądze samorządom, ale po co cyrk z rozwożeniem ich przez posłów? Widać nie mają co robić i lansują się zamiast pracować. Kapinos bije rekordy. 07:02, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROBAKI są wszędzieROBAKI są wszędzie

1 0

A Pan co małe dziewczynki rozpija i wykorzystuje dalej lata wolno ?

ROBAKI są wszędzie? 20:16, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%