Zamknij
REKLAMA

Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej wznowił działalność

12:05, 18.10.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Po przerwie spowodowanej pandemią wznowił swą działalność Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej. W piątkowy wieczór w bibliotece spotkały się miłośniczki dobrej literatury. Przedmiotem dyskusji była powieść Małgorzaty Manelskiej „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”. Jest to niezwykle piękna i poruszająca historia, w której stare dzieje przeplatają się z nowymi, a w kwitnących bzach szumi melodia lata 1944 roku.

Nadeszła jesień, a wraz z nią zmienna aura i krótsze dni. Długie, chłodne wieczory to wymarzony czas na nadrobienie zaległych lektur. Oczywiście w wygodnym fotelu, w towarzystwie ciepłego kocyka i kubka aromatycznej herbaty. I ta przyjemność dzielenia się wrażeniami z innymi.

O czym jest „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”? Rok 1944. Na wiejskiej zabawie młody chłopak Horst pragnie zdobyć piękną Ruth. Niestety, jego dość szorstkie zaloty kończą się pobiciem chłopaka przez innych konkurentów. Co nie zmienia faktu, że rodzi się wielkie uczucie, którego symbolem staje się czterolistna koniczyna. Zły los zadrwi jednak z zakochanych i sprawi, że ich drogi rozejdą się na długie lata.

Rok 2019. Trzydziestoletnia Kalina, próbuje ułożyć sobie życie po powrocie z Anglii. Wraz z córeczką Lenką, podejmuje wysiłki odnalezienia się w aktualnej rzeczywistości. Powrót ten jest dla niej ucieczką od traumatycznych wydarzeniach z Londynu. Kiedy trafia do domu Ksawerego w roli korepetytorki jego córki nie wie, że ten przystojny mężczyzna odmieni jej życie...

Gdy w pobliskim pensjonacie pojawia się wiekowa letniczka, odwiedzająca okolice, które przez lata starała się wyprzeć z pamięci, tragiczna przeszłość wraca do bohaterów. Autorka w mistrzowski sposób przeplata przeszłość z teraźniejszością, by doprowadzić do finalnego zderzenia tych czasów. Trzyma w napięciu praktycznie do ostatniej strony.

„Tam, gdzie bzy sięgają nieba” to historia oparta na prawdziwych faktach, zawierająca rzeczywiste nazwy miejscowości mazurskich. Powstała w oparciu o wywiad z jednym z dawnych mieszkańców Mazur oraz szczegółową skrupulatną pracę przy zbieraniu rzetelnego materiału nt. wydarzeń historycznych tych okolic.

- Jeżeli macie ochotę na książkę o miłości w czasach wojny oraz o rodzinnych tajemnicach to koniecznie przeczytajcie, bo jest to powieść warta uwagi -  przekazuje Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAMotoryzacja na Ceneo
REKLAMA

komentarz (3)

NA LENIA - 2021NA LENIA - 2021

3 0

Dziś 20-25 latej pije piwo z Biedry a rodzic ma mu płacić alimenty za to że jest i łaskawie zapisze się do szkoły. System horego prawa alimentacyjnego wykończy rodziny, wykończy demografie i wykończy PBB co odbije się na wszystkim i będzie ojciec z matką płacił alimenty a na koniec tyrał aż padnie a potomek wykopie go z grobu i wydłubie z czaszki złotego zęba, nie zakopie bo po co - może nic nie rozić =NALEŻY SIĘ wystarczy posymulować i sądy dadzą !!!!!! UTOPIA UTOPIA UTOPIA

CAŁY KRAJ SIĘ SYPIE + WYCHOWANIE NA LENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziś jest program patol pl21 09:22, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jojo

1 1

naprawdę ludzie nie maja chyba zajęcia:):) 11:25, 21.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehheh

0 0

co ci to przeszkadza?
14:59, 06.11.2021


REKLAMA
0%