Zamknij
REKLAMA

Janusz Radek wystąpi w Mielcu z koncertem "Kim Ty jesteś dla mnie"

13:58, 21.03.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Już 12 kwietnia z koncertem w Mielcu wystąpi Janusz Radek. To wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Przeciągów Literackich.

Kiedy Janusz Radek śpiewa poezję, proponuje słuchaczom zgoła inny pomysł na słowo i muzykę, niż w znanym schemacie poezji śpiewanej. 

W czym tkwi jego inność? Z pewnością w warstwie muzycznej. Radek ożywia poezję współczesnymi kompozycjami. W przypadku płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” z kompozycjami do poezji Haliny Poświatowskiej, pomaga mu w tym młody, świetnie zapowiadający się pianista Adam Drzewiecki. Muzyczny minimalizm dobrze służy sile przekazu poezji Poświatowskiej.

Miłośnicy poezji Poświatowskiej zadają sobie z pewnością pytanie, jak jej zmysłowe, intymne, na wskroś kobiece wiersze brzmią w ustach mężczyzny. Okazuje się, że Radek świadomie rezygnuje z elementów sentymentalnych, kobieco zmysłowych na rzecz refleksji o przemijaniu, kruchości przeżywanych chwil. W swoich utworach daje świadectwo wyjątkowego zrozumienia Poświatowskiej.

Janusz Radek odszedł od dotychczasowych schematów, w których tkwiła poezja śpiewana. Koncerty Radka są magnetyczne i poruszające – budzą w odbiorcach emocje, które pozostają z nimi na długo.

Projekt „Kim Ty jesteś dla mnie” to nie tylko koncert, na który odbiorcy przychodzą posłuchać dobrej muzyki. Janusz Radek stara się własnymi dźwiękami i słowami Poświatowskiej stworzyć dla słuchaczy przestrzeń do spotkania z samym sobą. Projekt powstał po to, by postawić przed odbiorcą niezwykle istotne pytania, dotyczące jego natury, pragnień, marzeń i świadomości. To spektakl zmysłów tworzony ciągle na nowo, przed każdą publicznością odkrywający zupełnie inne przestrzenie. To wydarzenie, które z pewnością zaspokoi ciekawość najbardziej dociekliwych. Jest też odpowiedzią na poszukiwania tych odbiorców, którzy w muzyce współczesnej chcą cieszyć się harmonią, estetycznym brzmieniem i szukają recepty na połączenie nowoczesnych kompozycji z ponadczasową mądrością.

Repertuar koncertów tworzą przede wszystkim kompozycje z płyty „Kim Ty jesteś dla mnie”. Każda to autorska, muzyczna propozycja Janusza Radka, stanowiąca dźwiękowe dopełnienie refleksyjnych wierszy Haliny Poświatowskiej.

Jednak w trakcie koncertu, oprócz utworów z albumu „Kim Ty jesteś dla mnie”, odbiorcy mogą także zasłuchać się w najbardziej znane utwory Janusza Radka. Nie brakuje bowiem takich tytułów, jak chociażby: „Sheila”, „Czekam wytrwale” czy „Dobro”.

Koncert Janusza Radka odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18:00 w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA