Zamknij

Mielec gospodarzem Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski w szpadzie

Kamila BikKamila Bik 13:00, 08.05.2025 Aktualizacja: 13:16, 08.05.2025
Fot. Joanna Krupa Fot. Joanna Krupa

7 i 8 czerwca hala MOSiR wypełni się błyskiem ostrzy i determinacją nastoletnich szermierzy. To właśnie tu, w 70. rocznicę mieleckiej szermierki, młodzicy z całej Polski powalczą o tytuły mistrzów i drużynowe laury.

W pierwszy weekend czerwca Mielec stanie się stolicą polskiej szermierki młodzieżowej. Polski Związek Szermierczy powierzył organizację Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Szpadzie mieleckim klubom - PTG „Sokół 1893” oraz MKS „Gryf” Mielec. Zawody rozegrane zostaną w hali MOSiR, a rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej.

To niecodzienne wyróżnienie zbiegło się z obchodami 70-lecia szermierki w Mielcu. Organizatorzy planują podczas ceremonii otwarcia uhonorować trenerów, działaczy i zawodników, którzy przez dekady budowali mocny fundament tej dyscypliny w mieście nad Wisłoką.

Program mistrzostw obejmuje poranne i popołudniowe sesje walk każdego dnia. W sobotę, 7 czerwca młodzicy zmierzą się w eliminacjach indywidualnych. Popołudniowe rundy pucharowe wyłonią najlepszą „16”, która w niedzielę powalczy o medale. Wieczorem pierwszego dnia zaplanowano również drużynowy turniej towarzyski dla lokalnych klubów, podczas którego młodzi adepci sztuki walki będą mogli sprawdzić się w formule zespołowej.

Niedziela, 8 czerwca, to finały indywidualne oraz główny punkt programu – Mistrzostwa Polski drużyn młodzików. Reprezentacje klubów z całej Polski powalczą o tytuły i prawo noszenia miana najlepszej ekipy sezonu 2024/2025.

Organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę sportową i medyczną, system elektronicznego pomiaru dotknięć oraz transmisję online z boisk. Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Dla najmłodszych kibiców przygotowano specjalną strefę, gdzie pod okiem instruktorów będą mogli spróbować walki na plastikowe szpady.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, władze Miasta Mielca oraz Powiat Mielecki. Wsparcie udziela także Polski Związek Szermierczy, a partnerami wydarzenia są lokalne firmy i instytucje.

Zaplanowane wewnątrz hali banery, zaproszenia i materiały promocyjne będą nawiązywać do jubileuszu 70-lecia Mielca w szermierce. W trakcie przerw organizatorzy zaprezentują krótką wystawę historyczną, przypominającą początki i najważniejsze momenty sportowej rywalizacji nad Wisłoką.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%