Zamknij
REKLAMA

Paweł Róg z drugą wygraną w zawodowej karierze

20.04, 01.10.2022 ks Aktualizacja: 20.19, 01.10.2022
REKLAMA

Mielczanin Paweł Róg (2-1) pokonał Rafała Bieszczada (0-1) jednogłośną decyzją sędziów (39-37, 39-37, 39-37) podczas piątkowej gali Babilon Boxing Show w Bielsku-Białej. - O wiele lepiej się boksuje, jak jest te 50 serc za tobą i to słychać. Jest od razu klimat - komentował nawiązując do grupy kibiców z Mielca, którzy dopingowali go podczas walki.

Występ na gali Babilon Boxing Show w Bielsku-Białej to trzecie starcie mielczanina w boksie zawodowym i drugie zwycięskie. Wcześniej Paweł Róg sukcesy osiągał w boksie olimpijskim.

Dwie pierwsze rundy zdecydowanie należały do mielczanina. W pozostałych dwóch widocznie opadł nieco z sił, ale mimo to pewnie punktował swojego rywala. Ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów (39-37, 39-37, 39-37).

ZOBACZ SKRÓT WIDEO Z WALKI PAWŁA ROGA NA POLSAT SPORT

- Cieszę się, że ta walka ułożyła się pode mnie, ale uważam, że stać mnie na dużo więcej - przyznał tuż po gali w rozmowie z Karolem Garncarzem mielczanin.

- Plan był taki, żeby poukładać tę walkę. Pierwsza i druga runda była poukładana, ale wcześniej trochę się podpaliłem - czułem, że raz trafiłem, chciałem iść za ciosem. Pierwsza druga runda była jednak fajna - tak jak zakładaliśmy z trenerem - podkreślił „Rożek”.

- Wszystko zrobiliśmy z trenerem tak, jak powinniśmy. Po prostu plan był troszeczkę inny. Miałem się nie podpalać, boksować swoje i nie dać się wciągnąć w bijatykę, a wkręciłem się w tą bijatykę, jak było widać - niepotrzebnie - ocenił finalnie.

- O wiele lepiej się boksuje, jak jest te 50 serc za tobą i to słychać. Jest od razu klimat. W czwartej rundzie była trochę „dętka”, ale jak to wszystko słychać to serducho rośnie i nie da się odpuścić w takich momentach - komentował z kolei obecność kibiców z Mielca na gali w Bielsku-Białej.
 

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%