Mieleccy lekkoatleci z Mistrzostw Polski wracają z medalami!

10:38, 24.09.2024 hm/LKS Stal Mielec Aktualizacja: 10:38, 24.09.2024

W sobotę i niedzielę na historycznym stadionie Zwierzyniec w Białymstoku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski dla zawodników do lat 16. Udział w zawodach wzięło ponad 1000 zawodników rocznika 2009 i 2010 z ponad 250 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. Świetne występy zaliczyli zawodnicy LKS Stali Mielec!

Do mistrzostw kwalifikacje uzyskało dziewięciu młodych zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, których występ można zaliczyć do bardzo udanych. Mieleccy lekkoatleci zdobyli cztery medale (dwa złote, srebrny i brązowy), tym samym zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej klubów, pokonując LKS Górnik Wałbrzych i KKL Stal Stalową Wolę.

W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło 4 miejsce - zdobywając 10 medali (4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe).

Podczas pierwszego dnia zmagań mieleccy lekkoatleci zdobyli aż trzy medale. Pierwszy medal ze złotego kruszcu wywalczył w rzucie młotem Szymon Kiciński. Rzucając młot na odległość 48.84 podopieczny Ryszarda Jakubowskiego pokonał lidera krajowych tabel Franciszka Flisa, który w najdalszej próbie posłał młot na odległość 47.61. Brązowy medal wywalczył Franciszek Mes – 46.97.

Dwie godziny później ze zdobycia brązu cieszyła się Weronika Kapustka. Jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu rzutu młotem uzyskała w najlepszej próbie odległość 46.66. Mistrzynią Polski została Tola Kiedrzyńska (51.66). Drugie miejsce zajęła Kornelia Kondycka (51.24).

Srebrny medal do kompletu dorzuciła Martyna Machała. Trenująca pod okiem Agnieszki Torby i Stanisława Zioło mielczanka uległa jedynie faworytce Zofii Szyderce (1:35.10). Martyna na mecie zameldowała się z wynikiem 1:36.3. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Leszczyńska (1:36.98).

W biegu na 600m chłopców Gabriel Borawski uplasował się na 18 miejscu z czasem 1:29.56, a w konkursie pchnięcia kulą 12 miejsce wywalczył Kacper Kocoł uzyskując odległość 12.30.

W niedzielny poranek drugi złoty medal dla klubu wywalczył Kordian Krężel. Lider tabel w chodzie na 5000m ruszył mocno od startu i nie dając szans rywalom wygrał z czasem 28:03.59. Drugi przybył na metę Filip Wołczyk - 28:23.57. Brązowy medal zdobył Filip Tomzik (29:50.33). Trenerem Kordiana jest Marzena Kulig.

Dystans 3000m najszybciej przemaszerowała Karolina Krawiec zajmując 10 miejsce z czasem 17:26.75, miejsce 14 z wynikiem 18:18.75 wywalczyła Gabriela Gajek.

W biegu na 1000m Adrian Tymuła wywalczył 13 miejsce z czasem 2:45.81 (rekord życiowy).