Dzisiaj ostatni mecz siatkarek w Mielcu. Cel osiągnęły

10:48, 25.03.2024 PC Aktualizacja: 11:25, 25.03.2024

O godzinie 19:00 rozpocznie się dzisiaj mecz ekstraklasy siatkarek pomiędzy ITA TOOLS Stal Mielec i Volley Wrocław. To pierwsza odsłona dwumeczu o dziewiąte miejsce na koniec całego sezonu Tauron Ligi. I ostatni mecz ligowy w Mielcu w sezonie 2023/2024.

Mieleckie siatkarki swój cel po powrocie do ekstraklasy osiągnęły już kilka tygodni temu. Zapewniły sobie utrzymanie. Rundę zasadniczą zakończyły na dziesiątej lokacie i zyskały prawo gry w dodatkowym dwumeczu o miejsce dziewiąte.

Przeciwniczkami Stali w tej „bonusowej” rywalizacji będą zawodniczki Volley Wrocław. Pozycję numer dziewięć w klasyfikacji końcowej całego sezonu zajmie ekipa, która będzie lepsza w dwumeczu.

Pierwsza potyczka dzisiaj (25 marca) o 19:00 w mieleckiej Hali MOSiR. Rewanż 9 kwietnia we Wrocławiu. To już absolutnie ostatnie akcenty sezonu 2023/2024 dla obu ekip.

Zasady dwumeczu

Drużyna wygrywająca mecz w stosunku 3:0 lub 3:1 otrzymuje za zwycięstwo 3 punkty meczowe, a przegrywający 0 punktów meczowych, przy czym dotyczy to także przegranej walkowerem. Za zwycięstwo w stosunku 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe a przegrywająca 1 punkt meczowy.

W przypadku równej liczby punktów meczowych po rozegraniu dwóch spotkań, o wygraniu rywalizacji zdecyduje zwycięstwo w „złotym secie” rozgrywanym 15 minut po zakończeniu drugiego meczu.

„Złotego seta” gra się do 15 punktów według zasad obowiązujących dla piątej, decydującej partii w meczach piłki siatkowej.