ITA Tools Stal z drugą porażką w sezonie

21:10, 20.11.2021 mb, pc Aktualizacja: 15:23, 22.11.2021
Skomentuj

Siatkarki ITA Tools Stal Mielec przegrały wyjazdowy mecz z LOS Nowy Dwór Mazowiecki. To przegrana numer 2 w sezonie 2021/2022, która oznacza utratę drugiej lokaty w tabeli.

Siatkówka, 1 liga kobiet
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - ITA Tools Stal Mielec
3:1 (25:18, 25:22, 27:29, 25:23)

Nieco niespodziewanie drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego dołączyła do grona zespołów, które będą się liczyć w grze o awans do Tauron Ligi. Nowodworzanki pokonały już u siebie Roleski Grupę Azoty Tarnów, teraz ograły Stal Mielec i wskoczyły na drugie miejsce w tabeli, spychając z tej lokaty właśnie mielczanki.

Kluczowa dla potyczki Nowy Dwór - Mielec była końcówka drugiego seta. Drużyna trenera Michała Betlei prowadziła 22:20, ale zablokowała się w ataku. Gospodynie zanotowały w efekcie punktową serię i wyszły na prowadzenie 2:0 w całym meczu. W premierowej odsłonie Stal nieco statystowała, zbyt długo wchodziła w mecz, by liczyć na wygranie tego seta.

Stal wyszarpała trzeciego seta w grze na przewagi i przedłużyła mecz. Twardy bój w secie numer cztery zakończył się jednak po myśli gospodyń, obroniły się przed widmem loteryjnego tie-breaku i zapisały na swoim koncie komplet trzech punktów.

W kolejny weekend mielczanki podejmą u siebie Częstochowiankę.

1 liga siatkówki kobiet - wyniki i terminarz

Kolejka 9.
Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów  -  Wieżyca 2011 Stężyca    3:0    (25:12, 25:11, 25:9)
Asotra Płomień Sosnowiec  -  SMS PZPS I Szczyrk    3:1    (25:20, 25:17, 23:25, 25:9)
AZS AWF Warszawa  -  Solna Wieliczka    1:3    (30:28, 21:25, 25:27, 21:25)
Enea Energetyk Poznań  -  SAN-Pajda Jarosław    3:1    (26:24, 21:25, 25:21, 25:19)
LOS Nowy Dwór Maz.  -  ITA TOOLS Stal Mielec    3:1    (25:18, 25:22, 27:29, 25:23)
Częstochowianka Częstochowa  -  BAS Białystok      3:0    (25:13, 25:21, 25:14)
Karpaty Krosno  -  Libero Aleksandrów Ł.    3:2    (21:25, 25:19, 21:25, 25:17, 15:8)

Mecze rozegrane awansem:
Wieżyca 2011 Stężyca  -  BAS Białystok    3:0    (25:23, 25:18, 25:17)
LOS Nowy Dwór Maz.  -  Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów    3:1    (25:13, 16:25, 26:24, 25:21)

10. kolejka: 27 listopada 2021
Wieżyca 2011 Stężyca  -  Libero Aleksandrów Ł.