Zamknij

COVID-19 w ekstraklasie. Jeden mecz odwołany

13:39, 27.09.2020 Aktualizacja: 13:39, 27.09.2020
Skomentuj

Piłkarska Ekstraklasa S.A. przełożyła mecz 6. kolejki pomiędzy Pogonią Szczecin a Jagiellonią Białystok. Wszystkie kluby będą testowane po weekendzie na obecność COVID-19. Stal Mielec tymczasem szykuje się do meczu z Piastem Gliwice. 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Decyzja o przeniesieniu meczu w Szczecinie została podjęta w związku z dużą liczbą pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole ze Szczecina. W środę Ekstraklasa SA przełożyła mecz Lecha z Pogonią, który miał odbyć się dzisiaj.

- Zdrowie zawodników i członków sztabów jest dla nas kwestią nadrzędną. Dzięki wypracowanym kilka miesięcy temu procedurom wiemy, jak postępować w takich sytuacjach. Drużyna Pogoni będzie miała teraz czas na leczenie i regenerację, tym bardziej, że przed nami przerwa na spotkania reprezentacji - mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

W nadchodzącym tygodniu wszystkie zespoły Ekstraklasy przejdą testy wymazowe na obecność wirusa SARS-CoV2.

- Działamy zgodnie z rekomendacjami zespołu medycznego i przyjętym przez nas protokołem. Chcemy zapobiec ewentualnej transmisji wirusa, dlatego musimy mieć pełny obraz sytuacji. Ekstraklasa S.A. w tym sezonie przeznaczyła na finansowanie testów 1,6 miliona złotych - dodaje Marcin Animucki.

W poniedziałek 28 września o 18:00 PGE FKS Stal Mielec podejmie Piasta Gliwice w meczu 5 kolejki Ekstraklasy. Ten mecz został przeniesiony ze względu na udział Piasta w europejskich pucharach.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%