Wygrana PGE FKS Stali na inaugurację sezonu Fortuna 1 Liga [FOTO WIDEO]

22:49, 26.07.2019 M.B Aktualizacja: 11:38, 29.07.2019

PGE FKS Stal Mielec w pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Fortuna 1 Ligi pokonała na własnym stadionie Wartę Poznań 2:1.

Piłka nożna, Fortuna 1 Liga
PGE FKS STAL MIELEC – WARTA POZNAŃ 2:1 (2:0)

1:0 – 23. Krystian Getinger (23 min.)
2:0 – 16. Josip Soljić (26 min., – dobitka po niewykorzystanym rzucie karnym)
2:1 – 25. Gracjan Jaroch (64 min.)
76 min. – Josip Soljić nie wykorzystał rzutu karnego

PGE FKS Stal Mielec:  87. Seweryn Kiełpin, 2. Paweł Olszewski, 4. Martin Dobrotka, 5. Mateusz Żyro, 9. Andreja Prokić (81 min., 11. Szymon Stasik), 16. Josip Soljić, 17. Bartosz Nowak (89 min., 8. Maciej Urbańczyk), 19. Adrian Paluchowski, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 23. Krystian Getinger, 24. Lukas Bielak

Rezerwowi: 29. Damian Primel, 3. Łukasz Seweryn, 7. Krystijan Soljić, 14. Łukasz Janoszka, 22. Mateusz Bodzioch, 90. Josip Barisić

Trener: Artur Skowronek

Warta Poznań: 1.Adrian Lis, 3. Jakub Kiełb, 4. Tomasz Boczek, 5. Bartosz Kieliba, 7. Michał Grobelny, 13. Jakub Kuzdra, 17. Artur Marciniak (55 min., 21. Mateusz Kupczak), 19. Mariusz Rybicki, 22. Robert Janicki (72 min., 11. Michał Jakóbowski), 25. Gracjan Jaroch, 28, Karol Gardzielewicz (59 min., 18. Wiktor Długosz)

Rezerwowi: 33. Tomasz Laskowski, 14. Nikodem Fiedosewicz, 16. Aleks Ławniczak, 20. Adrian Cierpka

Trener: Piotr Tworek

Żółte kartki: Kieliba, Jarocki, Kiełb

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin – sędzia główny, Tomasz Niemirowski – asystent sędziego, Piotr Szubielski – sędzia asystent, Patryk Adamczyk – sędzia techniczny

Widzów: 4094

W 26. minucie Josip Šoljić (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Adrian Lis obronił).

WIDEO - SKRÓT W POLSAT SPORT

KULISY

Wynik tego meczu nie jest oddaje przebiegu spotkania. Stal była stroną dominującą niemal przez całe spotkanie, co potwierdziła kreując sobie hurtowo sytuacje bramkowe. Brakowało jednak precyzji w wykończeniu, trzeba też przyznać, że kapitalne zawody rozegrał bramkarz gości: odbił dwa rzuty karne Josipa Soljicia, świetny strzał z dystansu Bartosza Nowaka i zatrzymał strzelających z bliska Adriana Paluchowskiego i Andreję Prokicia.

Właśnie uderzenie Nowaka z dystansu w 11. minucie rozpoczęło ostrzał poznańskiej bramki.  Dziesięć minut później atomowe uderzenie Paluchowskiego z bliska minęło bramkę. Po jednym z kornerów Stalowcy próbowali uderzać dwukrotnie i byli bliscy szczęścia.

Wynik meczu otworzył Krystian Getinger, który musiał tylko przyłożyć nogę by skierować do siatki piłkę po świetnym podaniu młodzieżowca Pawła Olszewskiego. Kilkadziesiąt sekund później obrońcy gości dali się nabrać na tak zwaną podcinkę. Do lobu w kierunku bramki Warty chciał doskoczyć Prokić, ale został powalony w polu karnym. Rzut karny zmarnował Sojlić, ale zdołał dobić i Stal już w 26. minucie przeważała 2:0.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Paluchowski, ale sędziowie wskazali na pozycję spaloną.

Zmiana stron nie zmieniła przebiegu meczu. Nadal Stal kontrolowała spotkanie. Bramkarz Warty Adrian Lis tylko w sobie znany sposób zatrzymał Prokicia. Po 66. minutach gry pomylił się Olszewski. Zagrał do tyłu, prosto do rywala i wyprodukował Warcie kontrę, która zakończyła się golem.

Po upływie dziesięciu minut drugiego karnego zmarnował Soljić, tym razem jednak nie zdołał dobić i Warta jeszcze mogła liczyć na cud w postaci remisu. Cud dla Warty musiałaby znowu sama zapewnić Stal, bo goście nie wiedzieli jak zagrozić bramce Seweryna Kiełpina i mecz zakończył się wygraną Biało-Niebieskich.

Trener Artur Skowronek mógł zaskoczyć wyborem kadry na ten mecz. Na ławce pozostali Łukasz Janoszka i Josip Barisic, a spotkanie z trybun oglądał Wojciech Lisowski. Mielecki sztab musiał uznać, że nie chce ryzykować zdrowia tych zawodników, którzy niedawno meldowali o niegroźnych urazach.

27 1

Raz Solic nie wykorzystal rzutu karnego to po co dawac go do drugiego rzutu??? Nie strzelic dwoch 99% goli to cos musi byc nie tak...dobrze ze byla wygrana i "nic sie nie stalo" ale gdyby bylo np...1-1 ??? 05:04, 27.07.2019

Do JanuszyDo Januszy

19 16

Janusze futbolu.... Morda w kubeł. Sezon się zaczął dopiero, a jest długi i ciężki. Gra wyglądała bardzo dobrze. Lepiej niż w przypadku 80% klubów ekstraklasy. 06:32, 27.07.2019

Ty Januszku Ty Januszku

2 4

Gdzie byłeś w poprzednim sezonie? Teraz znawca? Siedziałeś cicho bojąc się wychylic,góru nie pozwalał? Teraz się odezwał spik 14:18, 27.07.2019

He he He he

0 0

No przerąbanie i jak zawsze ciężko i pod górę a na koniec znów się nie uda. Biedaki w piłkę muszą grać 23:30, 27.07.2019

LakiLaki

20 7

Brawo ! Była walka było bieganie były sytuacje .....były ładne akcje , zabrakło kilka razy wykończenia ......Brawo panie Skowronek 07:27, 27.07.2019

He he He he

0 2

Co było? Tyś chyba na innym meczu był
23:33, 27.07.2019

zxszxs

35 20

Napiszę jeszcze o kilku mieleckich bezmózgach. Po co była wam do szczęścia potrzebna ta flaga: Strefa wolna od LGBT ? My nie jesteśmy Legia żeby płacić dziesiątki tysięcy kar rocznie za zachowanie kibiców. Po prostu nie stać nas na to. Nie jesteście w stanie pomóc klubowi finansowo to chociaż nie przeszkadzajcie. A potem będzie płacz że nie było awansu, bo niby skąd kasa na ten awans jak trzeba wydawać na lewo i prawo. 07:43, 27.07.2019

Odpowiedzi:6

LechLech

13 13

Polska dla Polaków nie ciot i pedałów. 08:59, 27.07.2019

lakilaki

11 7

a co ci przeszkadza ten napis ? jest jasny i czytelny jak ktoś się nie zgadza z ich ideologią i spojrzeniem na świat , jak ktoś się chcę temu sprzeciwić to co nie ma głosu ? nie może tego wyrazić napisem ? a co tam było złego ? wezwanie do mordu ? wezwanie do przemocy ? ja chcę by moja rodzina była wolna od ideologii LGBT i co mam się z tym kryć bo tak uważam ? chcę mieć swoje życie wolne od tego co oni prezentują ! Niech zgodnie z Konstytucją Państwo ma moją rodzinę w opiece m.innymi przed takimi spojrzeniem na życie co oni proponują ! 09:09, 27.07.2019

FKSFKS

8 11

Widze ze boli transparent...chyba ktos jest ciepły hehe...jasny przekaz precz z lgbt i wszystkimi zboczeńcami...lgbt choroba dzisiejszych czasów 09:17, 27.07.2019

zxszxs

8 6

LAki FKS to sobie powieście na górce cyranowskiej a nie na trybunie która będzie potem oceniana przez przedstawiciela PZPN. Jak wymierzą karę to zapłaci Klub a nie wy. Nie stać nas na to. 10:26, 27.07.2019

FKSFKS

4 7

Typowy spoleczniak jesteś...juz sie boj kar zakazow i nie wiadomo czego... 11:51, 27.07.2019

bradbrad

7 4

Rozkaz przyszedł od proboszcza. 14:08, 27.07.2019

ObywatelObywatel

20 7

Bezmózgich kibiców Stał ma więcej bo jak mozna nazwac *%#)!& co jak szli z górki cyranowskiej na stadion to rzucił w małe dziecko petardą niedaleko domu kultury 08:01, 27.07.2019

JarosławJarosław

4 27

To po co tam było ? Małe dzieci to w domu trzymać a nie na ulicy w dniu meczu. 08:58, 27.07.2019

15 3

Wsumie racja bo jak idą kibice stali to nic dobrego się nie można spodziewać i trzeba uciekać. Nie dotyczy to wszystkich kibiców bo są tacy co pomagają innym np zbiórki przyborów szkolnych itp.. 09:27, 27.07.2019

Pamiętamy Pamiętamy

3 3

To już prawie trzy lata 5 sierpień 2016 r. Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1. Dzień pełen Wrażeń. 09:25, 27.07.2019

AwansJestNaszAwansJestNasz

2 0

Pamiętam świetnie. Akurat ze "świeżym" teściem oglądałem. Duma przeolbrzymia. Do boju STALO KOCHANA! 23:12, 27.07.2019

Zenon Zenon

16 14

To prawda kto pozwolił żeby to bydło szło przez miasto główną ulicą, pogonić pałami towarzystwo i byłby spokoj,
Pedardy,darcie mordy ,awansu i Tak nie bedzie parę kolejek i koniec tabeli, na trybunie 500 osób

17 7

A patusy na młynie, ciągle o Policji, zamiast bardziej Stal dopingować, momentami kompletna cisza, lepiej niech się na boks zapiszą... 11:26, 27.07.2019

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

RozbawionyRozbawiony

0 0

A to się ksiądz rozochocil 22:31, 27.07.2019

mielCokmielCok

3 1

ja zamiast o lgbd to o meczu...pokazal jak marna mamy ławke rezerwowych( dwie kontuzje ecik i barisic ) i trener nie ma pola manewru nie pisze kogo to wina tylko widze tutaj kłopot a to dopiero 1 mecz . mecz z gatunku ze mialo sie go wygrac i to sie udalo ;) druga sprawa organizacyjna to porazka klopot przy bramkach wejsciowych dla posiadaczy karnetów ( kabaret) brak kierownika druzyny to teraz dyrektor ma sie tym wszystkim zajac? nawet bandy przed meczem układa to cos tu nie halo jak czytam strone klubowa zadnej informacji tu jestesmy troche do tyłu prawie afryka pzdr normalnych kibiców 11:16, 28.07.2019

kibickibic

0 0

ot prawda organizacyjnie to pała a administracyjnie takze pała to ojciec Bartłomiej teraz jeden w trzech osobach brawo on 19:31, 28.07.2019

Mat Mat

0 0

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Komu nie pasi sala gimnastyczna sp7 czeka. Hahaha. 13:54, 28.07.2019

bolobolo

6 4

a komu przeszkadzala flaga LGBT?nic obrazliwego tam nie bylo.a jak LGBT maszeruje obraza katolikow ubliza ludziom to jest ok? 16:36, 28.07.2019