Zamknij
REKLAMA

Turniej Mieleckiego Gryfa dla Limanowej

00:28, 23.06.2022 | PC
Skomentuj
REKLAMA

Takiego turnieju Stadion Miejski przy Solskiego 1 w swojej historii jeszcze nie gościł. W ostatni weekend roku szkolnego do Mielca zjechało 32. drużyny z całej Polski, od Szczecina przez Bydgoszcz, aż po Rabkę, oraz Słowacji i Ukrainy. 

W drugiej edycji Turnieju Gryfa o Puchar Prezydenta Jacka Wiśniewskiego do rywalizacji stanęły drużyny piłkarskie z rocznika 2013. Gospodarze czyli Akademia Piłkarskie Nadzieje do boju wystawiła dwie ekipy.

Po dwudniowych zmaganiach na czterech boiskach, w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, najlepszą drużyną turnieju okazała się ekipa z Limanowej, oprócz niej na podium stanęły jeszcze kolejno: Stal Rzeszów i Team Gorlice. Mieleckie drużyny uplasowały się na dalszych miejscach. 

Organizatorzy zadbali, aby żaden z piłkarzy nie wyjechał z Mielca z pustymi rękami. Każda drużyna została nagrodzona pucharami i medalami, najlepsi także nagrodami finansowymi.

- W tym roku turniej z racji samego miejsca jego rozgrywania był wyjątkowy. Fakt rozgrywania meczów na boisku, na którym rywalizują zawodnicy PKO BP Ekstraklasy, to wielkie przeżycie dla młodych sportowców. Nas, jako współorganizatorów, cieszy bardzo wizyta drużyn z Ukrainy, Słowacji i najdalszych zakątków Polski oraz bardzo dobry odbiór naszego przedsięwzięcia przez wszystkie goszczące u Mielcu drużyny. Przyjazd drużyny ze Lwowa i chwilowe oderwanie się od dramatu wojny zawodników Karpat Lwów, możliwość spokojnego przespania przez nich dwóch nocy, to coś co zapadnie w pamięci na długo – komentuje wiceprezes Akademii Piłkarskie Nadzieje Paweł Mrozik.

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

HhhHhh

3 2

UKS SMS STAL MIELEC grał w pierwszej ósemce czyli w lidze mistrzow a piłkarskie nadzieje zagraly o to zeby nie byc ostatnie to dlatego piszą że mieleckie drużyny slabo wypadly a to nie prawda bo uks sms stal mielec gralo z najlepszymi jak rowny z rownym a nadzieje...przemilczmy... 06:54, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paweł1978Paweł1978

2 1

Do Hhh. Masz rację że ten śmieszny portal z redaktorzynom P.C jest nieobiektywny. PGE jakby zajęła nawet ostatnie miejsce to i tak by napisali że bardzo dobrze zagrała. To jest tuba propagandowa pisu i taka sama narracja jak u towarzysza kurskiego w tvp. Pewnie te same szkoły kończyli. 07:26, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Frk Frk

4 1

Faktycznie szkolenie w Nadziejach stoi na słabym poziomie. Ale PR na dość wysokim .🙂 15:49, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

2 0

Dajcie już spokój tej wojence między szkółkami.
Dzieci dobrze się bawią i tu i tu, a rodzice mają wybór. Nic tak nie rozwija jak ZDROWA z akcentem na ZDROWA konkurencja 🙂 18:54, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%