Futsalowa Stal też grała w Gliwicach. Wynik? Gorzej niż w ekstraklasie [WIDEO]

21:52, 07.03.2021 P.C Aktualizacja: 22:59, 07.03.2021

W południe w Gliwicach z miejscowym Piastem mierzyli się ekstraklasowi piłkarze PGE FKS Stal Mielec. Ulegli 1:2. Wieczorem w hali sportowej w gliwickiej dzielnicy Sośnica stawili się futsalowcy z Mielca. Był to mecz 1 ligi. Mecz, o którym trzeba zapomnieć.

Futsal, 1 liga PZPN
SOŚNICA GLIWICE - KF STAL MIELEC 11:2 (4:0)

Bramki:  G. Górka x2, Kujawa x2, Pankowski x2, Brysz x2, Hewlik, K. Górka, Stasiak - Ślaski x2

KF STAL: 1. Jan Zachariasz - 3. Mateusz Dopart, 7. Tomasz Skowron, 27. Michał Ślaski, 8. Kacper Wątróbski oraz 20. Artur Ząbek, 21. Maciej Ryba, 2. Dawid Stypa, 4. Dawid Florian.

W 8. minucie meczu faworyzowani gospodarze prowadzili 4:0 i jasne się stało, że o niespodziance w Gliwicach raczej mowy nie będzie. Stal, która w tym meczu dysponowała znacznie węższą kadrą od gospodarzy, zdołała zanotować trafienie dopiero w ostatnich minutach, gdy mecz był już rozstrzygnięty, a gra gospodarzy stała się dosyć radosna.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu KF Stal zajmuje 11 miejsce w tabeli, spadkowe. Do pierwszej bezpiecznej lokaty mielczanie tracą trzy punkty. Sośnica zajmuje 3 miejsce, 5 punktów traci do lokaty barażowej o awans do ekstraklasy futsalu.