Zamknij
REKLAMA

Empol: Stacja przeładunkowa w Podborzu - zanim zaprotestujesz, porozmawiaj z nami!

00:00, 23.11.2021 | KOMUNIKAT PŁATNY FIRMY EMPOL

Cały proces przetwarzania odpadów to temat niezwykle obszerny, złożony i wieloetapowy. Aby go zrozumieć należy zapoznać się z wieloma dokumentami, procedurami, zasadami przetwarzania i poznać specyfikę pracy zakładów przetwarzania odpadów. Stacja przeładunkowa w Podborzu to wyłącznie jeden z elementów tego procesu.

Kolejny już raz, w kontekście stacji przeładunkowej w Podborzu, pojawiają się nieprawdziwe informacje o jej przeznaczeniu. Dlatego wyjaśniamy, że planowana budowa hali przeładunkowej dla odpadów komunalnych nie będzie miejscem przetwarzania odpadów.

Stacje przeładunkowe, takie jak nasza, powstają w celu optymalizacji procesu przetwarzania odpadów. Bezpośredni transport zebranych odpadów przez tzw. śmieciarki do zakładów przetwarzania, z uwagi na niekiedy znaczne odległości, bywa nieuzasadniony z punktu widzenia ekonomicznego a także ochrony środowiska. Dlatego powstają zakłady takie jak planowany w Podborzu - stacje przeładunkowe. To tutaj trafią odpady po ich odebraniu od wytwarzających, czyli od każdego z nas, gdzie następnie zostają przeładowane na wielotonażowe samochody i transportowane do zakładów przetwarzania.

Proces przetwarzania odpadów odbywa się właśnie tam - w zakładach mechaniczno-biologicznego przetwarzania. Odpady zostają tam poddawane mechanicznemu rozdzieleniu na poszczególne frakcje, biologiczną i tworzywa sztuczne. Pierwsza z nich, frakcja biologiczna trafia do bioreaktorów, gdzie podlega procesowi biostabilizacji. Tworzywa sztuczne zostają rozdzielone na poszczególne surowce i poddane recyklingowi. Nienadające się do przetworzenia odpady trafiają między innymi do produkcji paliw alternatywnych lub do termicznego przetwarzania. 

Cały proces przetwarzania odpadów odbywa się poza stacją przeładunkową.

Liczne spekulacje dotyczące naszych planów budowy obiektu w Podborzu, obawy mieszkańców, protesty oraz inne działania skierowane przeciwko naszej inwestycji, skłaniają nas do bezpośredniego kontaktu i chęci przybliżenia zagadnień związanych z gospodarką odpadami. 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zapewniamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do bezpośredniego kontaktu mailowego: [email protected]. Spotkamy się, odpowiemy na pytania, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

(KOMUNIKAT PŁATNY FIRMY EMPOL)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%