Zamknij
REKLAMA

Podkarpackie: prawie 65 tys. bonów turystycznych czeka na aktywację

12:09, 06.10.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4,2 mln osób, do tej pory aktywowano 3 mln.  Na Podkarpaciu uprawnionych jest ponad 228 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 164 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 64 tysięcy. Nadal prawie 65 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączna kwotę 47 mln zł). Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.

„W okresie od czerwca do września, z tygodnia na tydzień co raz więcej osób uprawnionych aktywowało swój bon turystyczny i dokonywało nim płatności. Dotychczas na Podkarpaciu aktywowano ich 164 tys., co stanowi 87 tys. więcej niż w czerwcu. Znacznie wzrosła liczba osób, które zrealizowały bon w całości, z 12 tys. w czerwcu - do 64 tys. obecnie. Nadal jednak wielu uprawnionych mieszkańców Podkarpacia nie aktywowało bonu (65 tys.). Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na prawie 94 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w ponad 1 tys. miejsc, a w całym kraju w ponad 28 tys.  - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

„Bon przyznawany jest w  formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobićw dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” - informuje rzecznik.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Można nim płacić w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl i www.polska.travel. Więcej informacji na temat na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywowaći używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS. Można także skontaktować się z nami dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego – nr tel. 22 11 22 111.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

67 do pracy a 20 po 67 do pracy a 20 po

2 0

Dzisiaj ludzie sa zanękani przez swoje dzieci i szukają od tego odpoczynku
I obostrzenia rządu też spowodowały że wszystko czasowo zamarło

3 MILIONY MŁODYCH SIEDZI NA GARNUSZKU RODZICÓW = BRAKUJE PRACOWNIKÓW ???? 09:24, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapral LWP Kapral LWP

3 0

Na szpitale brak pieniedzy ale na *%#)!& bony turystyczne sa jak dlugo bedzie rozdawanie publicznych pieniedzy na takie bzdety i promowac patologie i nierobow 12:31, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EMIGRACJAEMIGRACJA

2 0

Sprzedajemy naszą nieruchomość i wyjeżdżamy z tego kraju na ZAWSZE !!! Kraj dla nierobów i budżetówki 09:17, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%