Zamknij
REKLAMA

Tesco montuje defibrylatory

21:32, 27.11.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Co roku ok. 40 tys. Polaków doznaje nagłego zatrzymania krążenia, z czego zdecydowana większość przypadków ma miejsce poza szpitalem. Z tego powodu Tesco zainstalowało 74 defibrylatory AED w całej Polsce, które dostępne są także na terenie województwa podkarpackiego!

Każdego roku w Polsce ma miejsce ok. 40 tys. sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Zdecydowanie najczęściej, bo aż w 87% przypadków zatrzymania krążenia dochodzi poza szpitalem. W takich przypadkach bardzo ważne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy.  

- Przeprowadzenie wczesnej  defibrylacji elektrycznej przez świadka zdarzenia podczas udzielania pierwszej pomocy jest bardzo skutecznym działaniem ratującym życie. Defibrylacja wykonana w ciągu 3-6 minut od wystąpienia NZK przywraca prawidłową pracę serca i krążenie nawet w 50-70%. Niestety z każdą minutą opóźnienia skuteczność defibrylacji maleje o kilkanaście procent - podkreśla dr hab. n. med. Wojciech Żurawiński, prezes Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

Sieć handlowa Tesco Polska zakończyła właśnie montaż defibrylatorów w 74 lokalizacjach, w tym także w województwie podkarpackim. Montaż defibrylatorów w sklepach Tesco jest realizacją wizji bezpieczeństwa "Everyone, every day, home safely", której celem jest zapewnienie, aby każda osoba pracująca lub robiąca zakupy w Tesco zawsze bezpiecznie wracała do domu każdego dnia.

Wszyscy obecni i nowi pracownicy Tesco zostaną przeszkoleni z obsługi AED. Należy jednak pamiętać, że każdy świadek zdarzenia ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. Defibrylator AED to intuicyjne urządzenie, które samodzielnie analizuje rytm serca poszkodowanej osoby i podejmuje decyzję o defibrylacji. Jego obsługa jest bardzo jest bardzo prosta, dlatego warto się z nią zapoznać.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

JanuszJanusz

0 0

Skandal!
20:22, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klientklient

3 0

Bardzo dobrze. Byłem ostatnio w Tesco. O mało nie dostałem zawału. Jedna kasa....bezobsługowe w części nieczynne. Porażka kompletna. I dwie panie na cały sklep 10:58, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fritfrit

3 0

Jak się popatrzy na jakość i ceny zawał gotowy. 11:04, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polapola

1 0

samo tesco potrzebuje reanimacji... 21:05, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

2 0

Brawo. To powinien być standard we wszystkich centrach handlowych , dworcach, centralnych miejscach publicznych. 17:21, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA