Zamknij
REKLAMA

Stara Szwalnia: nowa galeria handlowa w regionie

22:45, 05.08.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Ruszyły działania mające na celu przekształcenie rzeszowskiej galerii Rotunda w Starą Szwalnię. Jak zapewniają nowi właściciele, chcą stworzyć miejsce, które zdecydowanie będzie wyróżniać się na tle podobnych obiektów zlokalizowanych na terenie Rzeszowa. Na parterze Starej Szwalni znajdą się lokale handlowo-usługowe, kwiaciarnia oraz restauracja, pierwsze piętro będzie strefą o profilu dziecięcym, natomiast drugie przeznaczone zostanie na biura i przestrzeń coworkingową.

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz trudniej znaleźć chwilę na spokojne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo często wspólne chwile zamieniają się w spacery pomiędzy kolejnymi sklepami w nowoczesnej i sterylnej galerii handlowej. Trudno w takiej atmosferze o budowanie relacji z bliskimi, wyciszenie się i prywatne rozmowy.

- Współczesne galerie handlowe to najczęściej obiekty wyłącznie nastawione na konsumpcję. Brakuje im charakteru, a ich design przypomina wnętrza bezdusznej korporacji – mówi Paweł Preisner, jeden ze współwłaścicieli Starej Szwalni. – Gdybyśmy myśleli wyłącznie kategoriami zysku, to ograniczylibyśmy się do modernizacji Rotundy. Chcemy jednak czegoś więcej, pragniemy stworzyć klimatyczne miejsce, w którym sami chętnie spędzilibyśmy czas w gronie najbliższych. Mamy nadzieję, że myśląc o kameralnym wypadzie na miasto, mieszkańcy Rzeszowa będą mówić już niedługo do swoich znajomych: „spotkajmy się w Szwalni”.

Stara Szwalnia, chociaż ma być obiektem nowoczesnym, będzie stawiała na styl retro. Design oraz architektura obiektu zaprojektowane zostaną tak, aby w jego bywalcach wzbudzać odczucia cofnięcia się w czasie. Wrażenie to potęgować mają nie tylko ogólna stylistyka, ale również najdrobniejsze szczegóły oraz wykorzystane rekwizyty, jak np. stare maszyny szwalnicze. Aby zachować styl retro oraz nawiązać do historii wybrani zostali najlepsi specjaliści od architektury, wystroju wnętrz, jak również zagospodarowania terenów zieleni.

Galeria Rotunda, mieszcząca się przy ul. Leopolda Okulickiego 10, została pod koniec czerwca kupiona przez Pawła Preisnera – prezesa firmy deweloperskiej Szklane Tarasy – oraz Bartłomieja Perdeusza – prezesa firmy Bar-Mot. Nowi właściciele chcą przeprowadzić gruntowną modernizację obiektu, zmienić jego charakter oraz otworzyć na jego terenie muzeum szwalnictwa. Ponowne otwarcie planowane jest na styczeń 2020 roku.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JaJa

0 0

A co budują w Rzochowie... 14:49, 06.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JacekJacek

1 0

Stawiam że na 99 procent to Biedronka . 21:35, 08.08.2019


młodzianmłodzian

0 0

Jubilatka 21:14, 19.08.2019


wladziuwladziu

0 0

A obok kościoła ŚW.MATEUSZA w MIELCU co budują? 15:27, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAEkspresy do kawy - sprawdź opinie
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone