Zamknij
REKLAMA

Seria spotkań policji z młodymi. O czym mówią?

11.08, 21.09.2022 ks
Fot. KPP Mielec
REKLAMA

 Mieleccy policjanci realizując programy profilaktyczne, codziennie, przez cały wrzesień, odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu mieleckiego.

 Podczas pogadanek z najmłodszymi skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły, w cyberprzestrzeni, w domu oraz podczas zabawy - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa KPP Mielec.

 Swoje działania policjanci wzbogacają o podstawowe informacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a wszędzie tam gdzie jest to możliwe, prezentują sprzęt policyjny - umundurowanie, wyposażenie i radiowóz.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie podróży do szkoły, to główne zadanie policjantów wydziału ruchu drogowego w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego. Funkcjonariusze prowadząc wzmożone kontrole drogowe w rejonach placówek oświatowych, zwracają szczególną uwagę na sposób poruszania się kierowców w pobliżu szkół, jak również na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Zadaniem policjantów jest również sprawdzenie infrastruktury drogowej w rejonie szkół.

- Działania policjantów wydziału prewencji mieleckiej Policji skupiają się natomiast na odwiedzinach przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań policjanci przypominają najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa KPP Mielec.

- Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym - dodaje.

Dotychczas, mieleccy policjanci odwiedzili już kilkadziesiąt placówek oświatowych, a aktywne działania profilaktyczne skierowane dla dzieci kontynuowane będą przez cały rok szkolny. Policjanci starają się, aby spotkania były ciekawe urozmaicając je chociażby prezentacją sprzętu, którym dysponują funkcjonariusze.

W Zespole Szkół im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Woli Mieleckiej odbyły się zajęcia dla dzieci wzbogacone o podstawowe elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych. Sierż. szt. Ewelina Ziemba, która jest ratownikiem medycznym zaprezentowała dzieciom jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak postępować w przypadku nagłych stanów zagrożenia życia. Uczyła dzieci jak udzielić pomocy koledze w przypadku zadławienia oraz jak opatrzyć oparzenie termiczne. Dzieci z zaangażowaniem ćwiczyły pozycję boczną bezpieczną oraz uciskały klatkę piersiową fantoma.

Podczas spotkań policjantka wykorzystuje sprzęt w postaci defibrylatora treningowego, fantomów osoby dorosłej, dziecka, oraz niemowlaka, a także profesjonalnie wyposażonej torby medycznej. Sprzęt został zakupiony z inicjatywy policjantów zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Mielec, ze środków pozyskanych z firm zewnętrznych z terenu powiatu mieleckiego.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%