Zamknij
REKLAMA

Żegnamy Martynę Czarny. Przegrała walkę z białaczką

13:12, 05.08.2022 | DW

Mimo młodego wieku, wielkiej energii do walki z chorobą zmarła Martyna Czarny. Od wielu miesięcy walczyła z nawrotem białaczki. Promowała również ideę oddawania szpiku kostnego. O jej śmierci poinformował Urząd Miejski w Mielcu, gdzie była zatrudniona.

- Z ogromnym żalem i smutkiem żegnamy śp. Martynę Czarny, pracownika Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu, która przegrała walkę z ciężką chorobą i dziś rano odeszła z tego świata w wieku 27 lat. Cały czas wspólnie z Nią dzieliliśmy nadzieję, że jeszcze raz uda się tę walkę o życie wygrać, ale niestety tak się nie stało. W naszej pamięci pozostanie jako skromna, sympatyczna, pracowita i życzliwa osoba. Mimo, że los jej nie oszczędzał, była pełna życiowego optymizmu i z nadzieją patrzyła w przyszłość. Składamy szczere kondolencje najbliższym – poinformował mielecki magistrat.

Choroba zaatakowała Martynę kilka lat temu. Wydawało się, że udało się jej wygrać z białaczką. Wróciła do pracy zawodowej, jako wolontariuszka promowała akcje Fundacji DKMS – rejestrowania się do bazy dawców szpiku. Niestety choroba wróciła kilka miesięcy temu. Martyna leczyła się i pełna nadziei, optymizmu czekała na przeszczep szpiku. Niestety, swoją trudną walkę przegrała. 


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%