Zamknij
REKLAMA

PAKS: będziemy instalować drugą salę operacyjną

11:00, 04.07.2022 | ks
Skomentuj Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland.
REKLAMA

 Jesteśmy kojarzeni z podmiotem prywatnym, ale poruszamy się w dyscyplinie, która dotyczy publicznej ochrony zdrowia. Całość naszych świadczeń nieustająco finansowana jest z NFZ - podkreśla Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland.

 Przypomnijmy, że prezes AHoP wspólnie z dyrektorem mieleckiego szpitala podpisali w ubiegłym tygodniu umowę na 10-letnią współpracę z placówką. W ramach dokumentu PAKS zainwestuje około 10 mln zł. 

 W ramach umowy będziemy instalować drugą salę operacyjną z dużo bardziej zaawansowanym sprzętem, który umożliwi wykonywanie bardziej skomplikowanych procedur - dodaje prezes AHoP.

[FOTORELACJA]9385[/FOTORELACJA]

- To nie tylko inwestycja w infrastrukturę, co jest niezwykle ważne w kontekście doinwestowania oddziału i dostosowania obecnych potrzeb, żeby przez kolejną dekadę ten oddział spełniał wszystkie dzisiaj koniecznie wymogi, jeśli chodzi o najlepszą jakościowo medycynę, ale także żeby odpowiadał na wszelkie możliwe przyszłe zdarzenia, które przewidzieliśmy. Chodzi o to, żeby ten oddział miał wartość nie tylko samą w sobie, ale też symbiotycznie funkcjonował w reżimie szpitala - mówi Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland.

Kiedy nowy, doinwestowany na ok. 10 milionów złotych oddział PAKS zacznie funkcjonować? W planie mówiło się o dacie 1 stycznia 2023 r., ale ze względu na przedłużone w czasie negocjacje, może dojść do niewielkiego opóźnienia.

- Niezwłocznie rozpoczęliśmy już przygotowania koncepcyjne, prace architektoniczne i konstrukcyjne związane z koniecznościami inwestycyjnymi. Mimo wszystko będziemy się starali ten termin ambitnie dochować i spróbować z końcem roku oddać całość, by od nowego roku mieć gotowy stan powiększony - mówi prezes AHoP.

Jak podkreśla, „powierzchnia oddziału zwiększy się o kilkaset metrów, natomiast bardziej istotne z perspektywy funkcji jest zwiększenie ilości łóżek służącej pacjentom o część zachowawczą, ale nie tylko, bo też przepustowość pacjentów operacyjnych”.

- Docelowa ilość łóżek to 25 z czego 10 z nich będzie monitorowana w reżimie oddziału intensywnego nadzoru kardiologicznego, a 15 łóżek zachowawczych. To pozwoli nam zachować zarówno potrzeby populacji, jaką obsługuje szpital w zakresie pacjentów na kardiologii interwencyjnej robiąc pełną kardiologię ujmującą zabiegi, które dzisiaj były odsyłane do ośrodków referencyjnych, tak żeby pacjenci byli leczeni tutaj na miejscu - przekazuje.

- W ramach umowy będziemy instalować drugą salę operacyjną z dużo bardziej zaawansowanym sprzętem, który umożliwi wykonywanie bardziej skomplikowanych procedur, ale także umożliwi dalszy rozwój ze szpitalem innych świadczeń, z których szpital będzie korzystał - dodał Adam Szlachta.

Prezes AHoP przyznaje też, że „zwiększenie liczby łóżek pozwoli na włączenie pełnego programu opieki nad pacjentami zachowawczymi”. - Jakby nie patrzeć z perspektywy sensu stricto leczenia, program niewydolności wyeksponował się, jest on absolutnie zauważalny epidemicznie w każdym kraju. Mając na uwadze akurat obszar Mielca, dużym problemem była właśnie dostępność łóżek, infrastruktury. W ramach negocjacji, jesteśmy przekonani, że ten problem udało nam się zażegnać i po inwestycji, od nowego roku, mamy nadzieję, że będziemy mogli już w pełnym programie funkcjonować - podsumował.

[ZT]70365[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

zdrowiezdrowie

1 7

serdecznie życzę wszystkim, żeby Adam Szlachta prezes zarządu American Heart of Poland zbankrutował w Mielcu i żebyście nigdy nie musieli oglądać tych wspaniałości, które wam zaoferowano na oddziale w szpitalu,
bądźcie zdrowi
18:16, 04.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

na pohybelna pohybel

1 0

i ten hejt jest bezcenny ! - bo ponad wszystko człowiek człowiekowi wilkiem, a życzenie zdrowia jest nietaktem,
"obyś doświadczył komfortu na kardiologi" jak bardziej swojsko "oby cię szlag trafił" zaciekawia szczególnie gdy za ścianą ormo/ubek, a wokół znajomi coś za szybko schodzą na zawał jakby innych chorób nie było, 11:57, 05.07.2022


rozwój?rozwój?

3 2

w tej sytuacji nic się już nie dało zrobić, musiał być PAKS, czyli dobrze się stało, ale... to, że rozwój szpitala może następować tylko i wyłącznie na obszarze podmiotów zewnętrznych to wstyd i hańba. Chociaż zwykłą kardiologię można było zrobić i rozwijać! Tu nie pieniądze są problemem, bo to żadne pieniądze, to leczenie ambulatoryjne, do którego potrzeba łózek i parę sprzętów. W większym kryzysie oddziay powstawały i to kosztowne. Tu mamy nieudolność, brak planu i zaangażowania 08:04, 05.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

33 tys eur za 8h33 tys eur za 8h

1 0

Ratownik Medyczny w SZWECJI
Zarobek roczny - 33 tys EURO/ROK na 1 os (bez nadgodzin)
Pracując we dwoje zarobimy 66 tys EURO/ROK (2021)
podatek doch = 20%

Koszty życia to; 9 + 8 = 17 tys EUR na rok (cez wycieczek, auta i inwestycji)
ok; 4,5 tys EUR /rok/os. (9 tys EUR za 2 os./rok)
Kredyt na Mieszkanie 8 tys EUR / rok/ 1 mieszkanie

WNIOSEK
66 x 0,8 (podatek) - 17 = 35,8 tys. EUR w skarpetę
to jest ok. 172 tys zł w PL (minus kredyt na mieszkanie)

Najlepsza decyzja w naszym życiu = PRZEPROWADZKA NA STAŁE ? 14:25, 05.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZeusZeus

1 0

Takie typy jak Pan Szlachta nigdy nie zrozumią tego, że o jakości usług medycznych decydują ludzie i ich bezpośrednie zaangażowanie w to co robią. Szkoda, że nie rozumie też tego dyrektor szpitala 01:53, 06.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zlikwidować mopsZlikwidować mops

1 0

POWINNI ZLIKWIDOWAĆ TĄ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE DO WALKI Z OJCAMI, RODZICAMI I WCALE DO ROZBIJANIA RODZIN ZWANĄ MOPS I PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ NA RATOWANIE ZDROWIA I TEGO TYPU PROJEKTY. MOPS BUDUJE SAM SOBIE PETENTÓW A PROGRAMY KTÓRE PROWADZI SĄ SZTUCZNE DLA PODTRZYMANIA SWOICH POCIOTKOWYCH ETATÓW DLA TEGO TA INSTYTUCJA POWINNA BYĆ ZLIKWIDOWANA A PIENIĄDZE POWINNY NATYCHMIAST IŚĆ DO SZPITALA 15:32, 10.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%