Zamknij
REKLAMA

Mielec laureatem rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego

09:42, 22.10.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek 15 października br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Współorganizatorem konferencji była Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, która również wspiera promocję najlepszych polskich samorządów, wyłaniając laureatów Konkursu „Teraz Polska” dla gmin.

W konferencji udział wzięli przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka i pełniący funkcję prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, którzy odebrali dyplom dla Gminy Miejskiej Mielec, która znalazła się w dziesiątce laureatów w kategorii Gminy Miejskie.

Tegorocznymi zwycięzcami Rankingu są: Kleszczów, Polkowice, Krynica Morska i Warszawa. W zestawieniu samorządów najdynamiczniej zwiększających liczbę osób pracujących w latach 2003–2017 triumfowały: Kobierzyce, Stryków, Złotów i Gliwice.

– Cieszy mnie fakt, że już po raz dziesiąty możemy wspierać tę jakże ważną inicjatywę. Jestem pełen uznania dla konsekwentnej realizacji działań mających na celu promocję samorządów, które najlepiej realizują swoje zadania i są liderami w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce. Ta kwestia jest szczególnie bliska również naszej Fundacji, która jako organizator Konkursu „Teraz Polska” wyłania te samorządy, które postawiły na nowoczesne zarządzanie i stworzenie najlepszych warunków zarówno dla swoich mieszkańców, jak i dla funkcjonowania biznesu – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka, jest 15 wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego - 10 czołowych samorządów wg charakteru administracyjnego

Miasta na prawach powiatu

1. Warszawa
2. Poznań
3. Rzeszów
4. Wrocław
5. Katowice
6. Kraków
7. Sopot
8. Bielsko-Biała
9. Krosno
10. Gdańsk

Gminy miejskie

1. Krynica Morska
2. Karpacz
3. Łeba
4. Złotów
5. Bieruń
6. Żywiec
7. Sucha Beskidzka
8. Lubawa
9. Mielec
10. Zakopane

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAButy damskie - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone