Zamknij
REKLAMA

Pacjent szpitala: wiaderko z moczem pod łóżkiem. Co na to lecznica?

09:54, 24.06.2022 | PC
REKLAMA

Czytelnik portalu hej.mielec.pl bardzo nieprzyjemnie wspomina pobyt na oddziale wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Ma zarzuty co do czystości na szpitalnej sali. Przedstawiciele szpitala nie zgadzają się z taką opinią.

Jak relacjonuje Internauta, trafił jako pacjent na oddział wewnętrzny szpitala w Mielcu. Po pierwszych, pozytywnych doświadczeniach, spotkał się z sytuacją, która dla niego była nieakceptowalna.

Czytelnik jest oburzony faktem, że na sali bez przerwy znajdują się pojemniki z moczem i kałem pacjentów, przy łóżkach. - To wszystko stojące dwa do nawet czterech dni, bez żadnych pokrywek ani tym podobnych. Żadne odchody nie pachną konwaliami, więc smród jaki się z tych odchodów unosi na sali zostawiam wyobraźni. To już nie jest kwestia czystości czy higieny- to kwestia zagrożenia zdrowia, życia a nawet jakiejś epidemii – ocenił Internauta. Na dowód przesłał zdjęcia.

Wiadomość od pacjenta przekazaliśmy dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, która przygotowała swój komentarz do tej sprawy.

- W Oddziale Chorób Wewnętrznych i Kardiologii są hospitalizowani różni pacjenci, wśród nich większość stanowią osoby przewlekle leżące, niepełnosprawne ruchowo ale i psychicznie oraz z problemami alkoholowymi, które często wykazują objawy pobudzenia i wymagają zarówno pełnej pielęgnacji jak i wzmożonego nadzoru. Diagnostycznie wykonuje się wiele różnych badań - w tym stolca i moczu, w zakresie moczu przeprowadza się tzw. dobowe zbiórki moczu. Pojemniki sfotografowane przez Pacjenta służą właśnie takiej diagnostyce – wyjaśnia dyrektor szpitala Jarosław Kolendo. 

- Często zdarza się, że pacjenci lub ich rodziny przenoszą pojemniki z miejsca na miejsce i personel Oddziału nie jest w stanie na bieżąco reagować. Pragniemy zaznaczyć, że na Oddziale panuje porządek i przestrzegane są zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Personel pracuje z dużym poświęceniem, odpowiedzialnością i empatią z wszystkimi grupami chorych. Oddział kontrolowany jest przez Sanepid i Narodowy Fundusz Zdrowia. Dotychczasowe kontrole nie wykazały żadnych uchybień – podkreśla dyrektor Kolendo. 

[ALERT]1656017154091[/ALERT]


(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%