Zamknij
REKLAMA

W sobotę rusza XI Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Nowa formuła

12:10, 14.09.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

- Po rocznej przerwie spowodowanej trwającą nadal pandemią COVID-19, zdecydowaliśmy się zorganizować w nieco zmienionej formule kolejną edycję Festiwalu. Przede wszystkim odchodzimy od formuły gromadzenia w jednym czasie i w jednym miejscu wielu wydarzeń ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego - przekazują organizatorzy tegorocznego Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki.

Od 18 do 24 września 2021 roku trwał będzie XI Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. W tym czasie organizatorzy zapraszają szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorstwa do zgłaszania i realizowania własnych inicjatyw edukacyjnych, dla których wspólnym wyróżnikiem będzie obcowanie z nauką, która dostarcza wspaniałych emocji i daje poczucie radości z lepszego zrozumienia otaczającego nas świata. Inspiruje także do realizacji marzeń wedle zasady zapisanej w haśle Festiwalu, które brzmi: „Per aspera ad astra” czyli „Przez trudy do gwiazd”.

W tym roku główne przesłania Festiwalu koncentrują się wokół rozbudzania wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, zrozumienia procesów wywołujących zmiany klimatyczne oraz promowania innowacyjnych rozwiązań w kształceniu zawodowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Pierwszy dzień Festiwalu zostanie wpisany w obchody 75. rocznicy powstania Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich, które zaplanowano na 18 września.

W organizację włącza się również Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu oraz mieleccy przedsiębiorcy, zapraszając uczniów pod opieką nauczycieli do odwiedzania mieleckich zakładów pracy znajdujących się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. To bardzo cenna inicjatywa, która na pewno może pomóc uczniom w wyborze ich dalszej ścieżki rozwoju naukowego.

Ale jest jeszcze jedno ważne wydarzenie. Gośćmi Festiwalu będą olimpijczycy z Tokio: Katarzyna Ździebło i Rafał Augustyn oraz złoty medalista w chodzie na 50 km Dawid Tomala. Ile w sporcie jest marzeń, ile ciężkiej pracy, ile wyrzeczeń, a ile rozwiązań technologicznych? Tego dowiemy się z rozmowy z tymi wybitnymi sportowcami.

Ważnym dniem na tegorocznego Festiwalu będzie wtorek, 21 września. W Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytarzania odbędą się seminaria i panele dyskuscyjne. Będą też stoiska firm związanych z nowoczesnymi technologiami. Finalnie o godz. 18 rozpocznie się gala i wręczenie statuetek „Leonardo”.

Pełny harmonogram wydarzeń XI Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu dostępny jest na stronie festiwal11.ckp.edu.pl

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WAZEKTOMIAWAZEKTOMIA

1 0

Panowie ratujcie się przed skrajnie złym prawem.
Dziecko w tym systemie walki z ojcem ???? 08:39, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%