Zamknij
REKLAMA

MBO: 727 głosów nieważnych. Gdzie pojawiły się błędy?

14:08, 17.10.2021 | K.S
Skomentuj Mielecki Budżet Obywatelski.
REKLAMA

W ubiegły piątek Urząd Miejski w Mielcu opublikował listę zwycięskich projektów w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Poznaliśmy także statystyki głosowania. Wśród nich uwagę zwraca spora liczba głosów nieważnych.

W tegorocznym głosowaniu na MBO mielczanie wybierali spośród 12 projektów ogólnomiejskich i 22 projektów lokalnych. Oddano w sumie 19 188 głosów, z czego 18 718 w formie papierowych kart do głosowania, 470 kart w formie elektronicznej - za pośrednictwem Profilu Zaufanego. Oddano aż 727 głosów nieważnych.

Jak wyjaśnia Joanna Szteliga-Pomykała, kierownik Biura Promocji i Sportu, głosy te były odrzucone ze względu na nieczytelną formę lub brak podpisu oświadczeń, które są wymagane przy glosowaniu. Zdarzać miały się też karty, na których głosowały osoby niebędące mieszkańcami Mielca. 

Na tym nie koniec. Wśród kart głosowania w MBO były też… duble. - Zdarzyło się paręnaście kart, które były zdublowane i system nam to wyłapał. Była sytuacja, że ta sama osoba wypełniła dziesięć jednakowych kart i wrzuciła je do urny - przekazywała na konferencji prasowej związanej z MBO kierownik Biura Promocji i Sportu.

[ZT]65730[/ZT]

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo
REKLAMA

komentarz (2)

systemsystem

0 0

"system nam to wyłapał"
dobrze że mamy system🤣 11:22, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

35 lat i nie ma PL35 lat i nie ma PL

2 0

Dziś 20-25 latej pije piwo z Biedry a rodzic ma mu płacić alimenty za to że jest i łaskawie zapisze się do szkoły. System horego prawa alimentacyjnego wykończy rodziny, wykończy demografie i wykończy PkB co odbije się na wszystkim i będzie ojciec z matką płacił alimenty a na koniec tyrał aż padnie a potomek wykopie go z grobu i wydłubie z czaszki złotego zęba, nie zakopie bo po co - może nic nie rozić =NALEŻY SIĘ wystarczy posymulować i sądy dadzą !!!!!! UTOPIA UTOPIA UTOPIA

i co z tego??? 10:00, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%