Zamknij
REKLAMA

Nie tylko mobbing, ale i przestępstwa w Elektryku?! Dotarliśmy do pism

06:22, 02.12.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Jak potwierdziło już w swoim oświadczeniu Starostwo Powiatowe w Mielcu, nauczyciele zatrudnieni z Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego wysyłali kilka pism z prośbą o interwencję w placówce. Pierwszy taki dokument datowany jest jeszcze na pierwszą połowę września. - Boimy się represji ze strony pani dyrektor. Część pracowników podjęło leczenie zaburzeń na tle nerwowym - czytamy w jednym z pism. Okazuje się jednak, że nauczyciele zarzucają dyrekcji nie tylko mobbing, ale także przestępstwa związane chociażby z naciskami w sprawie egzaminów maturalnych!

Po naszej publikacji ujawniającej niepokojące zjawiska w Elektryku - Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego - mogące nosić znamiona mobbingu, mieleckie starostwo będące organem prowadzącym placówkę zapewniło, że przygląda się sytuacji. Okazuje się, że anonimowe pisma w tej sprawie trafiły do urzędu przy Wyspiańskiego 6 w Mielcu jeszcze w pierwszej połowie września.

Dotarliśmy w sumie do trzech dokumentów adresowanych do Andrzeja Bryły, wicestarosty powiatu mieleckiego, który od lat zajmuje się edukacją w starostwie, a także do starosty Stanisława Lonczaka. Czego dowiadujemy się z pism? W sporej mierze potwierdzają one dotychczasowe ustalenia i zarzuty, które pojawiają się w stosunku do dyrekcji Elektryka. Są jednak również nowe, znacznie poważniejsze oskarżenia.

Naciski w sprawie wyników matur?

- W związku z nienormalną sytuacją w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań i zbadanie wszelkich nieprawidłowości jakie mają tam miejsce. Sprawa jest poważna i nosi znamiona przestępstwa - tak zaczyna się jedno z anonimowych pism skierowanych do starosty powiatu mieleckiego.

[ZT]54235[/ZT]

Z pisma dowiadujemy się między innymi - cytujemy: - W dniu 22 maja 2019 r. w związku z niską zdawalnością matur, pani dyrektor Lidia Gereło wezwała nauczycieli z komisji egzaminacyjnych do swojego gabinetu i miała wydawać ustne polecenie służbowe nakazujące nauczycielom zaliczać na oceny pozytywne matury ustne mimo kompletnego nieprzygotowania uczniów przystępujących do tychże egzaminów. Działania te były podyktowane faktem, że w innych mieleckich szkołach zdawalność matur jest na znacznie wyższym poziomie – czytamy w piśmie.

Szereg zarzutów w związku z zastępstwami

- Fakt ten mamy udokumentowany i w przypadku braku działań organów nadzorczych w stosownym czasie upublicznimy. Na chwilę obecną nauczyciele są zastraszani przez panią dyrektor i nie wypowiadają się otwarcie w temacie. Jeżeli dojdzie do upublicznienia tematu i spraw sądowych pod przysięgą zeznają w obecności prawników w sądzie o działaniach pani dyrektor – czytamy dalej w dokumencie.

Dalej czytamy też, że po domniemanych interwencjach dyrekcji, zdawalność matur faktycznie miała wzrosnąć. – Mamy też informacje, że niektórzy nauczyciele rozpoczęli już leczenie, którego bezpośrednią przyczyną jest ich nękanie przez panią dyrektor – czytamy w piśmie.

[ZT]54277[/ZT]

W innym piśmie datowanym na 20 września 2019 r. czytamy o nieprawidłowościach związanych z przydzielaniem lub nieprzydzielaniem zastępstw doraźnych na lekcje. – Pod nieobecność pani dyrektor, pani wicedyrektor wyjechała poza teren szkoły nie przydzielając zastępstw doraźnych za nauczycieli w tym dniu nieobecnych. Nieobecność nauczycieli spowodowana była m.in. wyjazdem w charakterze opiekunów na wycieczkę szkolną. Pani wicedyrektor o takiej sytuacji miała informację kilka dni wcześniej. W rzeczonym dniu młodzież sama poszukiwała nauczycieli, którzy mieliby poprowadzić u nich zajęcia. Młodzież pozostawała w tym czasie bez opieki – czytamy. 

Pisma były, reakcji brak?

- W rzeczonej sytuacji pani wicedyrektor wykazała się skrajną niekompetencją co mogło być nawet tragiczne w skutkach – dodają nauczyciele. Twierdzą przy tym, że „sytuacje niekompetencji osób zarządzających placówką są na porządku dziennym”.

W piśmie nauczycieli skierowanym do mediów czytamy też o wątpliwościach, czy sprawa nieprawidłowości w szkole nie zostanie „zamieciona pod dywan”. – Nasze obawy dotyczące niewłaściwych działań pani dyrektor zgłaszaliśmy do Starostwa Powiatowego jako organu nadzorczego. Nie zauważyliśmy żadnych działań ze strony Starostwa. Mamy obawy, że znajomość i powiązania pani dyrektor sięgają ludzi pracujących w Starostwie, co może przekładać się na ochronny parasol rozkładany nad działaniami pani dyrektor – piszą nauczyciele.

Poniżej publikujemy skany dokumentów, które kierowane były przez nauczycieli Elektryka do Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (121)

CzytelnikCzytelnik

58 3

Robi sie coraz ciekawiej w elektryku. Szok 1 slowem co sie dzieje 07:00, 02.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AS pikAS pik

13 3

Dlaczego tej sprawy nie zgłaszają do sądu pracy 18:15, 02.12.2019


JusbJusb

3 1

to wygląda na rozróbę, rozwałka elektryka,
anonimy od nauczycieli to brzmi groteskowo,
- a dlaczego mój wpis o honorowym obywatelstwie Laty nie wchodzi ? to dziwne
- co to za dziki kraj 00:12, 03.12.2019


TttTtt

1 0

Poprostu czas po wyborach zrobic nowa ukladanke. I o to loto. 22:16, 03.12.2019


Ooo znow Bryla???Ooo znow Bryla???

55 2

Serio nic z tym Bryla nie zrobil? Zaskoczyl ... 07:04, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KasiaKasia

8 1

chyba właśnie nie zaskoczył 14:55, 02.12.2019


ONLY PIS ONLY PIS

19 9

Wraca stary dobry Elektryk ! <3 rocznik 90 pozdrawia :) 07:29, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xvxxvx

1 0

Stary jesteś 22:17, 02.12.2019


OnOn

72 9

Jeśli mobbing i nadużycia przy maturach, właściwym adresatem jest prokuratura i sąd pracy, natmiast pismo wysłane do Starostwa bez podpisów, całkowicie anonimowo, nie oszukujmy się nie jest specjalnie wiarygodne... Nie chcę przechylać szalę na żadną ze stron... Trochę mnie to dziwi poprsotu... Nauczyciele powinni dawać przykład, jak skutecznie manewrowac wśród trudności rzucanych przez życie, a tutaj taki trochę przykład ... hmmm... niepewności, tchórzowstwa, strachu? 07:40, 02.12.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

xyzxyz

21 1

Dodam tylko, że kwestia niskiej zdawalności matur to także problem nauczycieli bo nasuwa się pytanie co nauczyli tych młodych ludzi (pomijając fakt że choćby sobie żyły wypruli część dzisiejszej młodzieży oraz ich rodzice, a wiem co mówię, całą "naukę" ma w dalekim poważaniu, podchodzą do szkoły jak do zakupów w markecie - należy mi się bo płacę) jest chyba jakieś dopuszczenie do matury, nie wszyscy muszą mieć wykształcenie średnie do łopaty też są jeszcze potrzebni silni ludzie którzy nie koniecznie muszą myśleć, po co przepychać na siłę jak niewolników tych młodych ludzi. Ale jeśli mamy słabych, leniwych, roszczeniowych nauczycieli to tak będzie. Pamiętacie ostatnie strajki nauczycieli, pamiętacie jak młodzież "solidaryzowała się z nimi" (nauczyciele byli w siódmym niebie) pytam JAKIM PRAWEM uczeń nawet dorosły ma zabierać głos w sprawie dorosłych, uczeń ma być uczniem i nic ponadto jego prawem i obowiązkiem jest książka. Uważam że za stan rzeczy odpowiadają sami nauczyciele bo są po prostu słabi. Ja nie znam przypadku abym jako uczeń był świadkiem jakiegokolwiek konfliktu między nauczycielami, nie pamiętam strajku nauczycieli, nie pamiętam jakiś dziwnych "świąt" typu tęczowe piątki, pierwszy dzień wiosny, itp. miałem nadzieję, że to tak się zakończy kiedyś zasialiście wiatr (nauczyciele i rodzice) to teraz zbierzcie sobie plony w postaci burzy. Jeszcze raz powtarzam nauczyciele są obecnie słabi, i wychowują słabą młodzież (oczywiście nie dotyczy to wszystkich) słaba młodzież to kolejni słabi nauczyciele, inżynierowie, itd. świat schodzi na psy, młodzież jest niedouczona stało się modne słowo korki (a może o to chodzi aby uczyć prywatnie bo to przecież kasa). Wszyscy mówią "winny system" wszyscy mają rację i jednocześnie są w błędzie system zaczyna się od kołyski, słaby naród = słaby system i tak jest od lat. Wolność przewróciła w główkach. 11:50, 02.12.2019


MartaMarta

9 4

xyz, jeśli chodzi o matury, to w każdej szkole, czy to Elektryk, czy II LO, młodzież musi przygotować się też sama, chcieć się nauczyć. To jest wiedza z 3 lat, więc trzeba sobie ją powtórzyć i to zadanie dla uczniów. Jak uczeń nie chce i nie zależy mu na nauce, to nikła szansa ze zda matury tylko dzięki wiedzy z lekcji, bez powtórki.
Nawet w podstawie porgramowej zawsze jest zapis o "samokształceniu" uczniów 14:04, 02.12.2019


hhhh

1 2

xyz na prezydenta!!! Jeju, aleś ty mondry... Wszystkich rozgryzłeś. 19:59, 02.12.2019


xyzxyz

3 0

Marta: to prawda, że młodzież powinna chcieć się uczyć ale problem jest w tym, że niestety w wielu przypadka nie chce pytanie więc po co pcha się do szkoły średniej? Często są to wybujałe ambicje rodziców, którym się wydaje, że TAM go/ją nauczą, otóż nie nauczą kogoś kto nie chce się nauczyć a ponadto ma braki ze szkoły podstawowej -przykład licealista przychodzi sprzedać złom wjeżdża samochodem na wagę obsługa waży wskazuje gdzie wysypać co przywiózł i ponownie wjechać zważyć samochód, młody człowiek pyta po co przecież był już ważony – taki śmieszny przykład nieuctwa, zabierzcie co niektórym telefon i giną bez internetu i kalkulatora. Takie podstawy uczy się chyba w podstawówce/gimnazjum pytanie tylko czy ktoś sprawdził czy delikwent zna te podstawy otóż nie sprawdził. Obecnie wiedza wszelaka boli zarówno rodziców jak i uczniów ale również nauczycieli którzy uczą po łebkach tłumacząc się programem, niskimi zarobkami zuchwałą młodzieżą etc. no chyba nie tędy droga to na studiach można wskazać kierunek i źródła do pogłębiania wiedzy we wcześniejszych stadiach nauki trzeba tą wiedzę wyłożyć no nieraz łopatologicznie i sprawdzać poziom jej przyswojenia. Moim zdaniem na naukę duży wpływ ma także poziom dyscypliny, który jest obecnie w szkołach żaden, nauczyciele pozwalają sobie za dużo w stosunku do swoich przełożonych młodzież w stosunku do nauczycieli, a są jeszcze rodzice, którzy bardzo często ślepo ufają swoim pociechom i walczą o nie jak lwy podczas gdy te w szkole i poza nią zachowują się jak diablęta (podkreślam nie dotyczy to wszystkich ale bardzo często tak jest) Przyjrzyjcie się co się dzieje wokół mieleckich szkół na przerwach posłuchajcie słownictwo licealistów ale nie tylko krasnale z podstawówki też maja bogaty repertuar na K i CH. Po co przy przejściach dla pieszych są napisy na chodniku aby oderwać wzrok od smart fona przecież młodzi ludzie już nie żyją w realnym świecie tylko w matriksie, pytam się po co Kacperkowi z pierwszej klasy telefon jak go przywiozą i odwiozą ze szkoły, starsi uczniowie to już nawet na lekcji się nie szczypią i korzystają ze zdobyczy cywilizacji – wracają do domu i przy objedzie dalej telefon. Poczytajcie jakie tematy i jakim językiem poruszają na forach internetowych. Takie historie nie biorą się znikąd, za taki stan rzeczy odpowiadają zarówno rodzice jak nauczyciele ale także politycy i media promujące delikatnie mówiąc kolorowe życie choć w głowie sieczka. 11:31, 03.12.2019


GJGJ

55 4

To już nie pierwszyzna dla bryły. Był już informowany o możliwości popełnienia przestępstwa i nic z tym nie zrobił.
Przyjaźń z panią MG ponad prawem i przyzwoitością. 07:49, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Podejrzenie przestepPodejrzenie przestep

9 2

Zglasza sie do prokuratury, taku anonim to bardziej swiadczy nna niekorzysc autora, bo niby wie, ale odwagi nie ma zeby zglosic...zatajenie? 17:31, 02.12.2019


zniesmaczonyzniesmaczony

30 3

życie zaskoczyło nauczycieli, prawie tak jak corocznie, zima drogowców ;) 07:51, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LilLil

50 8

A ryjówki jak ryły tak ryja dalej.oby prawda działań świętej trójki wyszła na jaw bo kto dołki kopie ten sam w nie wpada 08:01, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnaOna

46 15

Jakie to są anonimy skoro we wcześniejszym artykule podpisały się dwie nauczycielki wiec to one są całym motorem napędzającym cała aferę.drogie Panie czy aby napewno jesteście takie święte i pewne ze wasze działania będą skuteczne ? A może i na Was tez są skargi ? 08:14, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrysBrys

46 2

Mam podejrzenia graniczące z pewnością ,że takie brudy to są prawie w każdej szkole... 08:26, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AspikAspik

14 1

I nie tylko !!!!!! 09:34, 02.12.2019


ZorroZorro

33 3

Oj, pewnemu Panu pali się grunt pod nogami ! 08:27, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

CzytelnikCzytelnik

44 8

Z tekstu donosu wynika, że uczniowie byli "kompletnie" nieprzygotowani do matury ustnej. A czyja jest to wina- dyrektorki, czy nauczycieli. Moim zdaniem donieśli sami na siebie. Wystarczy sprawdzić zdawalność matur z konkretnych (są takie dane) przedmiotów i podziękować nauczycielom za zaangażowanie w przygotowania. 08:34, 02.12.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Za nicZa nic

18 1

Zgadzam się całkowicie z Pana komentarzem. Dodam tylko to co napisałem w komentarzu do poprzedniego"donosu" na elektryka. Najważniejszym jest jednak wynik działania szkoły. Bez dyscypliny i uczniów i nauczycieli nie ma dobrych wyników. Jak czytam komentarze uczniów i absolwentów szkoła nie ma dobrych wyników. Popatrzyłem również na osiągnięcia uczniów. Szkoła chwali się umiejętnościami plastycznymi uczniów. Jest to jednak przede wszystkim szkoła techniczna im. prof. Groszkowskiego, wybitnego inżyniera. Na tym polu szkoła nie chwali się żadnym osiągnięciem ucznia, pewno takich nie ma, jeśli jednak są powinny być wyeksponowane by zachęcały uczniów do wyboru tej szkoły. Nie wierzę, że do technikum elektrycznego nie przyszedł ani jeden uczeń, który nie byłby pasjonatem elektroniki. Chyba nauczyciele nie umieli lub nie chciało im się takiego ucznia dobrze poprowadzić . Myślę, że pani dyrektor chce to zmienić , by nie było jak w reklamie, że nauczyciele tylko marzyliby by bardziej im się chciało niż nie chciało. 09:57, 02.12.2019


ZojaZoja

13 7

Przecież chodzi o maturę ustna, losujemy zestaw pytań to przepraszam bardzo ale uczeń sam nie może się nauczyć ?? Wszystko nauczyciel ma za niego Robić? 10:24, 02.12.2019


GroszekGroszek

15 4

Brawo!!! trafna diagnoza,należy tych nauczycieli zweryfikować/nauczycielek!/ 10:44, 02.12.2019


AA

4 2

Co za bzdura. Nauczyciel ma otworzyć głowe uczniowi, wrzucić tam wiedzę i potem tą głowę zamknąć? To tak nie działa. Nauczyciel może nakierować, wytłumaczyć, pokazać możliwości. Ale uczeń musi sam w domu usiąść i się nauczyć inaczej się nie da... ;) 00:04, 03.12.2019


AlfredAlfred

35 20

W elektryku zawsze nauczyciele byli niekompetęntni i mieli w du...ie uczniów. Nauczanie było na żenującym poziomie na zasadzie czytania nauczyciela lekcji z notatek. Wiem co mówię jakiś czas temu spędziłem tam 5 lat . 08:58, 02.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

11

3 10

Przepraszam bardzo, jestem absolwentem elektryka.Co prawda szkoła mało uczy ma fatalnych nauczycieli jednakże kilka lat temu pracował w tej szkole wybitny nauczyciel z powołania jakim był pan Mariusz który zresztą nie z przypadku obecnie obejmuje stanowisko dyrektora zst.
13:11, 02.12.2019


NinaNina

4 0

Zgadzam się z Tobą Alfred. Musieli być "niekompetętni" skoro prawidłowych zasad ortografii Cię nie nauczyli ? 22:17, 02.12.2019


GosiaGosia

1 0

Pan Mariusz nie jest już dyrektorem ZST, a tego dobrego nauczyciela przedmiotowca nie chciano podobno z powrotem w Elektryku 23:27, 03.12.2019


BelferzinnejszkołyBelferzinnejszkoły

51 1

Przykro to mówić ale środowisko nauczycieli w większości szkół jest skonfliktowane. Gdybym miał wskazać dwie główne przyczyny to powiedziałbym o organie prowadzącym który często dokonuje różnych nacisków na dyrektorów oraz związki zawodowe, które bardzo często dbają o własne interesy o konkretne osoby, a nie o dobro wszystkich. Sytuacja w ciągu 20 lat mojej pracy bardzo zmienia się na niekorzyść. A trzecią zaobserwowaną przeze mnie anomalią jest to, że dyrektorzy mają do swojej dyspozycji do prawdziwej pracy niewielu nauczycieli i są to cały czas ci sami ludzie, którzy chcą i potrafią (orzą), natomiast reszta zawsze nie wie, nie potrafi, albo jak już coś zrobi to zrobi tak, że dyrektor już do nich nigdy nie przyjdzie. Co innego jak przychodzi do podziału orderów i kasy. Wtedy wchodzą w grę układy, znajomości, ogólne fałszywie dobre wrażenie, a już nie wspomnę, że papier przyjmie wszystko. Dyrektor często musi zapomnieć o tych co ciężko pracują, musi widzieć tych, którzy w swojej pracy po prostu tylko są. Przypuszczam, że w tej szkole właśnie tak jest, ale to tylko przypuszczenia na podstawie pracy w mojej placówce. Czasami nie chce się iść do pracy 08:59, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AlbeeAlbee

20 0

SAMO SEDNO.... 12:41, 02.12.2019


OliOli

31 4

A może należałoby zapytać również uczniów /oczywiscie anonimowo zeby nie narazac ich na zemstę najbardziej msciwej kasty/ co myślą o autorytetach, które przekazują im wiedzę ,jak oceniają ich zaangażowanie w pracę z uczniami i wyniki tejże pracy, czy uczniowie czują ,że szkoła jest im przyjazna.Pewnie nic z tego nie będzie......bo uczeń musi się tylko bać i jakoś przetrwać i brać korepetycje,żeby niektórzy nauczyciele mieli lepsze wyniki. 09:16, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MartaMarta

13 2

Jakoś nie widzę żeby uczniowie się teraz bali nauczycieli, wręcz przeciwnie. Są aroganccy i pozwalają sobie na za dużo 14:08, 02.12.2019


dasdas

0 1

Zwłaszcza nauczyciele wf boją się uczniów w szkole, brak dyscypliny 20:50, 02.12.2019


pieknie k. piekniepieknie k. pieknie

48 3

nowe (stare) władze powiatu ładnie ładnie, sami radni PSL na stanowiskach dyrektorów w szpitalu i pogotowiu w szkołach takie kwiatki, gratulacje od zawiedzonego wyborcy. 09:23, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WładzeWładze

1 4

Jakie mają być wg. ciebie? Czy pasowały by ci władze obecnej dobrej zmiany? 11:18, 03.12.2019


HenekHenek

23 0

Elegancko bo dawno Mielca nie było w TV. 09:25, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AspAsp

5 0

Ostatni raz jak na *%#)!& do basenu 09:39, 02.12.2019


Rafał z LORafał z LO

47 4

Dziś donosicielstwo
wciąż w niektórych drzemie
dziedziczone w genach
po starym systemie.

( Każdy donosiciel
ma swoje powody:
robi to dla zemsty,
albo dla nagrody.) 09:48, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Absolwent Absolwent

33 15

Anonimowe pisemka, pomówienia ciężkie lub wręcz niemożliwe do zweryfikowania, dzieciaki nieprzygotowane do matury przez nauczycieli i próba obwiniania dyrekcji dosłownie za wszystko ?!
Pachnie to klimatami rodem z PRL'u - ale bagno ... ??? 10:08, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FruziaFruzia

13 5

Jak przygotowywałes się do ustnej matury zakładając optymistycznie ze masz maturę to kto cię uczył nauczyciel czy sam się uczyłeś ? 10:28, 02.12.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KorektKorekt

40 8

ZNP nadal rozrabia? 10:40, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Mr Mr

34 15

Dlaczego anonimy ? Jak sa takie odwarzne i pokrzywdzone to jest prokuratura od takich spraw trzy panie sa pkrzywdzone bo sie im kaze pracowac ! 10:48, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

amperamper

21 5

Niszczy się sądy,niszczy się dobre szkoły taka rola obecnej opozycji,w Mielcu mamy komfort we władzach większość to nauczyciele. 10:49, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jopikjopik

41 11

Panie Lonczak serio? od tak dawna to trwa i działań brak ze strony starostwa? chyba ze o czymś nie wiemy
Tymuła by od razu działał w temacie jakby był starostą 10:53, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QQ

15 2

Starosta zapewne ze zdziwioną miną (on zawsze jest zdziwiony jak przy ostatniej powodzi w Wadowicach) zastanawia się jak to możliwe, ale o co chodzi? 12:03, 02.12.2019


FaziFazi

50 6

Czytając ten artykuł miernej jakości dziennikarskiej ubawiłem się szczeniacki mi donosami pań manipulowanych przez pana K i B. Starosta powinien choć raz przestać być pacynką i ustawić pana ze swojego otoczenia. Gdyby było tak jak piszą już dawno byłoby po zabawie
To co się wypisuje to żenada. 11:00, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cecilcecil

61 29

Szkoła która leżała na dwie łopatki dostała wreszcie dyrektorkę, która próbuje coś dobrego zrobić, coś zmienić i co? oczywiście opór spółki nauczycieli od których nagle coś się wymaga. Miałam synów w tej szkole i wiem wiele. Brawo Pani dyrektor!! Niech te panie faktycznie leczą się psychiatrycznie, bo widać jest im to potrzebne. Boże broń wszystkich uczniów od takich nauczycieli. Natomiast pytam jakim prawem portal drukuje treść anonimowych donosów? Anonimy powinny znajdować się zawsze w koszu, bo tam jest ich miejsce.
11:58, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

astekastek

5 8

cecil widzę że gówno wiesz i w dupkę dyrektror byłaś 15:07, 02.12.2019


WW

42 6

Proponuje zrobić anonimową ankietę wśrod uczniów starszych klas wszystko wyjdzie na jaw .Cały syf ,to co zrobiono ubiegłorocznym maturzystom to świństwo mam na myśli strajk miesiąc przed maturą . 12:00, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

24 13

A Czyja to wina ze nie przygotowani- A kogo Nauczycieli trzeba wymienić i po kłopocie!!!!!!! 12:28, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

,,,,,,

10 4

... na Ciebie. Zatrudnij się i pokaż co potrafisz zdziałać na takim "materiale". 20:11, 02.12.2019


ZainteresowanyZainteresowany

43 16

Anonimowe pisma? Hej.mielec kolejny raz sięgacie dna. Co to znaczy "Pracownicy Zespołu Szkół.."? Którzy? Ilu? Na ok. 80 nauczycieli w Zespole 2 osoby są mobbingiwane i wypowiadają się w imieniu całej reszty? Paranoja, brak profesjonalizmu i szukanie na siłę sensacji. Przedstawione pisma można wrzucić w kosz. Gdzie podpisy autorów pisma? W imieniu ilu nauczycieli się wypowiadają i piszą donosy? Pani Dyrektor sprząta bałagan po poprzedniku a dwóm Paniom się to nie podoba i piszą nie podparte dowodami donosy. Nawet nie mają odwagi się pod nimi podpisać. Wstyd i żenada 13:09, 02.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

IwoIwo

4 1

Dokładnie. Zgadzam się z każdym powyższym słowem. Nie można kogoś oceniać na podstawie anonimów a tym bardziej hej Mielec nie powinno się na nie powoływać 20:13, 02.12.2019


......

10 2

Pracodawca nie ma prawa stosować przemocy nawet w stosunku do jednej osoby. Co to za przeliczenia??? Że niszczy "tylko" 3 na 80??? A gdyby zgwałcił jedną na tysiąc? To można? 20:15, 02.12.2019


MartaMarta

1 0

A ty czemu komentujesz pod jakimś nickiem? Podpisz się z imienia i nazwiska. Nie masz odwagi? 15:45, 03.12.2019


BonifacyBonifacy

37 6

Dlaczego Baryła ujawnia tylko te anonimy które są na niekorzyść Pani Dyrektor. Wiadomo że istnieją też inne pisma. Na wiosnę referendum w sprawie odwołania władz starostwa a później niewiniątka należy wysłać tam gdzie ich miejsce. 13:18, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

hehe..hehe..

6 11

Ale was boli, że przegraliście i tylko szukacie okazji aby trollować.
referendum to,, wy se" możecie w domu zrobić, ale nie z mieszkańcami Mielca i to jest pewne-nikt was tu nie chce! 15:48, 02.12.2019


Bonifacy Bonifacy

3 1

Do wiosny to tu będzie zarząd komisaryczny. Kurki pozakręcane, sukcesów brak a kolesie mieli obiecane więc po trupach do celu (można czytać celi) 21:22, 02.12.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ups..Ups..

4 8

Proponuje juz szukac sobie dobrego adwokata!! 17:00, 02.12.2019


Oj boli, boli, bardzOj boli, boli, bardz

3 4

Uczcie sie od najlepszych, jak zatrzymac elektorat, stanowisko przez 3 kadencje i do tego miec jeszcze honor, kregoslup i poparcie, mimo bezkarnych bluzgow... 17:38, 02.12.2019


REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MartaMarta

6 2

A w jakich szkołach jeszcze jest bałagan i są źle zarządzane? Bo w mediach głosno tylko o elektryku i ktoś w komentarzach wspominał o sp6, o innych nie słyszałam 14:06, 02.12.2019


NoNo

4 0

No 14:59, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

29 1

Ja jeszcze dodam do tego wszystkiego. Spójrzmy na dyrektorów SP 1,3,6.. panowie dyr nie pracują tylko w szkole. Pełnią funkcje w starostwie , sesje , komisje , konkursy . Często ich nie ma i jak to wszystko ma być ogarnięte ?! 15:05, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

anonimanonim

23 2

Szczegolnie w sp6 dyra nigdy nie ma. Mowi, ze byl na drugim budynku ale wcale go tam nie widzieli. Nic nie mozna zalatwic 16:02, 02.12.2019


desadesa

6 1

sp 6 niby sportowa szkoła a brak sukcesów sportowych 21:02, 02.12.2019


bleble

38 5

a czy wolno wicedyrektorkom brac zastepstwa??? nauczyciele siedza w pokoju nauczycielskim a zastepstwa biora dyrektorki, które w tym momencie powinny pelnic swoje funkcje. to sa jaja. Jeszcze im mało, dodatkow , nagród?? z tym tez trzeba zrobic porzadek. i wszyscy dobrze wiedza o jakiej szkole pisze. nie pozdrawiam 16:00, 02.12.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

LalkaLalka

29 3

Zgadzam się! Dyrektorki biorą zastępstwo, a co taka wice wielka pani pedagog z nimi robi na tych zastępstwach ? Film puści a kasa leci ;) 16:05, 02.12.2019


123123

17 1

Albo realizują programy profilaktyczne za które tez maja płacone . I kasa podwójna jest !!! A gdzie kasa za funkcyjne i wykonywanie obowiązków ?!!! Bagno 17:08, 02.12.2019


BlaBla

3 2

A czy te informacje masz potwierdzone ze biorą aktualnie ? Chyba za wcześniejszego dyrektora i jego aniołki 20:18, 02.12.2019


**********

12 0

Specjalistą od zastępstw był poprzednik aktualnej dyrektorki. 23:04, 02.12.2019


galanonimgalanonim

36 1

jeżeli zostały w szkole popełnione przestępstwa to jest od tego policja i prokuratura a nie anonimy do starostwa,mało tego jezeli starostwo nie zgłosiło tych przestępstw do prokuratury to sami popełnili przestępstwo 16:04, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaaaaaa

28 18

Niska zdawalność matur to chyba świadczy o braku kwalifikacji nauczycieli, bo do średnich szkół wybierają się raczej dobrzy uczniowie. Trochę dyscypliny i już mobbing. Oj kobiety, przyłóżcie się trochę do swoich obowiązków. Zostawić klasę na kilka minut? To chyba jest niedopuszczalne? 16:11, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

,,,,,,

8 3

To idź na przystanek przed elektrykiem, gdy ci "dobrzy uczniowie" będą czekać na autobus. Pięć minut powinno Ci wystarczyć. 20:21, 02.12.2019


xvxxvx

7 0

Nie tylko pod elektrykiem..Co się dzieje o 15 na dworcu to masakra,czasem aż uszy więdną.
Mnóstwo wulgaryzmów,agresji,prób zdobycia przywództwa w swoich małych grupach,wyszydzanie,dużo dyrdymał i nieumiejętnego filozofowania.
Człowiek to chyba z natury jest zły. 22:25, 02.12.2019


JajcaJajca

36 6

Niski poziom to wina uczniow i nauczycieli. Teraz kilkoro nauczycieli zlozylo donos na cala kadre=na siebie samych - brawo mile panie!!!! Uczniowie siedza cicho i sie nie kompromituja.... wrecz maja ubaw z kilku osob. To juz jest zalosne. 16:22, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealistaRealista

42 6

Niska zdawalnosc matur to nie tylko nauczycieli wina. Uczniowie tez sie nie ucza. Roszczeniowi. Z nosem w telefonach. Wieczne pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Wezcie sie ogarnijcie i do nauki a @ zostawcie. Zle wam w szkole to zapraszam do pracy u mnie do firmy. 16:29, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NnnnnnoNnnnnno

4 1

Nnnnnnno! 18:09, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Ania_BIKAnia_BIK

15 4

To ta sama STARA KOMUNISTYCZNA kadra co w Medyku przy ulicy Kościuszki. Dyrektorzy szkół są uwikłani w układy tak bardzo, że nawet Sąd pracy nie jest w stanie pomóc POWODZENIA w walce z systemem ... 18:13, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sassas

8 0

Nie tylko w medyku Ale masz racje, medyk tylko z nazwy teraz specjaliści uczą w tej szkole takich zawodów jak opiekun osoby starszej czy masaż ogólny 18:22, 02.12.2019


OranyOrany

25 3

A może uczniowie "nie byli przygotowani" bo sami się nie uczyli aby chociaż troszkę postarać się o zdanie matury? Nauczyciel nie ma magicznego młotka, aby uczniom wbić całą wiedzę do głowy. Z resztą, orły tam nie chodzą... 18:36, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

o maszo masz

13 2

Nie są winni ani nauczyciele, ani uczniowie. Winę ponosi ktoś, kto doradził tym młodym, pięknym, wysportowanym, ale niestety niekoniecznie inteligentnym ludziom, że powinni się podjąć zdobycia matury. To naprawdę nie jest życiowa konieczność. 20:28, 02.12.2019


lakilaki

27 1

A Starostwo sie przygląda ,,,,, a my jako obywatele tego Miasta też sie przyglądamy ..... 18:40, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ija Ija

4 2

ija oł 18:52, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NauczycieleNauczyciele

7 5

Co jeden to mądrzejszy 18:56, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxxxxXxxxx

11 8

Szkoła traci dobre imię? A kiedy miała dobre? Jak leczyli się nerwowo uczniowie, a nauczyciele mieli to w d... e. Tam od dluzszego czasu była samowolka, ocenianie na podstawie tego czy się uczeń podoba czy nie. Samo życie. Karma wraca 19:56, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niknik

17 6

Anonimy, to tchórzostwo cywilne, tych którzy je tworzą. 20:27, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RozsądnaRozsądna

54 0

Ludzie, przestańcie bić pianę.To jest jakaś wewnętrzna rozgrywka szkolno - powiatowa, która już nie zmieściła się w murach szkoły i przez czyjąś nadpobudliwość wypłynęła na całe miasto, a nawet media krajowe węszą sensacyjkę. Czy to jest w naszym społecznym interesie? Czy te panie się zastanowiły, zanim pobiegły z tą aferką do mediòw?Jaki to ma wpływ na wizerunek ich miejsca pracy, jak to odbiorą dzieci, rodzice, mieszkańcy? Tak się konfliktów nie rozwiązuje, tylko je zaognia. A pani dyrektor, idąc z gronem na udry, pomyślała, że tak nie da się zarządzać? Nikt nic nie ugra na tym konflikcie, a szkoła i dzieci stracą bardzo wiele. Od tego są sądy, a nie portale. 20:42, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeHe HeHe

8 0

A ja bym wam polecił korepetycje z matematyki u nauczycieli z sp9. Macie pewne że matury nie zdacie?? 20:50, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wewe

6 0

masz racje niektórym nie wiadomo za co płacą 20:52, 02.12.2019


DorianDorian

21 3

Wszystkim się teraz wydaje ze jak dziecko nie umie to wina nauczyciela, a czy on ma magiczne moce ? Żeby ma sile wiedzę do głowy tłuc ?chyba nie jak ktoś się nie chce uczyć to nawet najlepszy nauczyciel nic nie zrobi. Mówicie ze w elektryku nauczyciele
Maja gdzieś uczniów, jak w każdej szkole są nauczyciele lepsi i gorsi. Myślicie ze w I i II LO jest inaczej? Jakoś nie wydaje mi się !!! Najlepiej wszystkich do jednego wora, a mówią to ci co nie maja zielonego pojęcia o pracy nauczycieli. 20:52, 02.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

EwaEwa

13 0

W I i II LO uczniowie maja dobre wyniki tylko dzięki korepetycjom a nie pracy nauczycieli tych szkół!!!! 07:45, 03.12.2019


LeonaLeona

12 2

Dokładnie mam tam dziecko i wiem jak jest, nie uczą dzieci, tylko zbierają wyniki, bo dzieci chodzą na korepetycje i tak to wygląda 07:58, 03.12.2019


MartaMarta

7 2

Leona, to po co wysyłącie dzieci na korpetycje? Każcie sie im w domu uczyć samemu. JA 6 lat temu chodziła do II LO, nigdy nie chodziłąm na żadne korepetycje. Uczyłąm sie sama w domu. Może z niektórych przedmiotów miałam trójki, ale za to matury zdałam na poziomie 80-90%, także dodatkowe, dzięki własnej pracy w domu.
Naprawdę tak trudno jest przysiąść samemu do ksiażek, materiałów dostępnych w internecie żeby sie samemu nauczyyć? Tylko dzieci w podstawówce juz rodzice wysyłają na korki? 12:57, 03.12.2019


REKLAMA

KaliKali

26 2

Szanujące się starostwo nie ujawnia żadnych dokumentów przed zakończeniem sprawy. Ujawnianie anonimów napisanych przez nie wiadomo kogo świadczy o stronniczości wicestarosty Andrzeja B. (mam nadzieję, że niedługo wszyscy będą musieli tak pisać) oraz o tym po której stronie stoi ten pan in jakie ma zamiary jeszcze przed wyjaśnieniem sprawy. Już w jednym z komentarzy napisano, że to "notoryczny kłamczuch" i "manipulant". W tej sytuacji trudno oprzeć się wrażeniu, że tak jest. Ci którzy wybrali takiego człowieka powinni zapaść się teraz pod ziemię i wyjść stamtąd dopiero po następnych wyborach samorządowych. 21:00, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZawiedzionyZawiedziony

28 12

2 nauczycielki to nie całe grono pedagogiczne. Starostwo niech porozmawia z gronem a nie papiery kontroluje. Wtedy niestety sie dowie, że problemu z mobingiem nie ma. Konflikt jest sztucznie podtrzymywany przez osoby, ktorym nie odpowiada dyscyplina pracy. 21:04, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dawiddawid

20 11

prawda jest taka że wielu nauczycieli jest niekompetenych. Rozumiem panią Dyrektor chodziłem do tej szkoły drugi raz bym nie poszedł. Strata czasu jedna z najgorszych szkół w Mielcu 21:08, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mimimimi

4 21

Chwała !!! ;że moje dziecko wybrało inną szkołę; gdzie czuje się docenione; zaopiekowane i z poczuciem zainteresowania ze strony nauczycieli-- tylko ZSB!!! 21:20, 02.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NiewiarygodneNiewiarygodne

7 0

Hahahahahaha 00:36, 03.12.2019


kurator oświatykurator oświaty

10 0

tam to dopiero się dzieje, dzieciom każą robić jasełka świąteczne, akademie o żołnierzach niezłomnych a nauczyciele to współpracownicy u....i 05:59, 03.12.2019


BabkaBabka

14 4

A od kiedy mobbing, czyli zaszczucie nie jest przestępstwem? 2 lata pozbawienia wolności, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w instytucjach publicznych, możliwość dochodzenia gigantycznych odszkodowań za zniszczone życie nie tylko zawodowe i zdrowie, ale całych rodzin ofiar to za co grozi jak nie za przestępstwo? Ile ludzi w naszym nieszczęsnym mieście padło tego ofiarą? Ja od razu mogę wymienić co najmniej trzy. Tyle, że najczęściej nie są już zdolni dochodzenia swojej krzywdy. 22:18, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

werawera

8 6

babka nie ogarniasz,nie udowodniono mobbingu - to tylko niepotwierdzone donosy 22:32, 02.12.2019


Młody SocjalistaMłody Socjalista

5 0

Ludzie są podświadomie "wredni" można wstawić inne słowo 22:36, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rupia Rupia

19 2

Jeżu drogi widzisz a nie grzmisz, co tam sie wyprawia. Panie Lonczak od czego pan jesteś starosta???? Tego tyle jest przez rok jak normalnie by 10 lat było 23:10, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pawbeg pawbeg

26 11

Ja też spędziłem kilka swoich lat w tej szkole 96-00 i naprawdę nie było tam ciekawi. Z języka rosyjskiego oceny pozytywne za zakup kosmetyków, z matematyki Pani profesor w stroju jak z Słonecznego patrolu i libacje alkoholowe na warsztatach i na sali gimnastycznej z udziałem kadry oczywiście. Dodatkowo wyniki egzaminów maturalnych na najniższym poziomie w okolicy. A teraz jak pojawiła się nowa dyrektor która chce coś zmienić i poprawić jakość kształcenia to zaczyna się problem. No bo przecież jakim prawem jak ponad 20 lat był luz bluz a teraz coś chcemy zmieniać. Pani Dyrektor Pełne poparcie dla posprzątania tego bałaganu. 06:30, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgataAgata

31 0

Bryle już dziękujemy !!! 10:00, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Za nicZa nic

15 0

Do "A". Masz całkowitą rację. Bez pracy ucznia nic się w szkole nie osiągnie, wydaje mi się , że często w tym przeszkadzają nadopiekuńczy rodzice. Zgadzam się również z tym co jest obowiązkiem nauczyciela. Problem jest tylko w tym, czy on to realizuje. Po za tym, jest to minimalne zadanie nauczyciela. Oczekiwałbym też od nauczyciela umiejętności i chęci rozbudzenia zamiłowania do jego przedmiotu. 10:37, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

DyrektorDyrektor

22 20

Czytając ten artykuł doszedłem do wniosku, iż paru działaczom (w tym nauczycielkom) nie podoba się dyrekcja. Nie podoba się rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora. Nie podoba się rozstrzygnięcie sądowe tego konkursu. Nie mogą pogodzić się z tym, że w sposób demokratyczny powołano na stanowisko nowego dyrektora szkoły! Cóż gdyby aktualna władza miała sądy do dyspozycji to by dała radę postawić na swoim! Oto dlaczego jest taka walka o przejęcie sądów.
BROŃMY SĄDÓW, BO TO OSTOJA DEMOKRACJI! Ci którzy mają inne zdanie, zdanie wyrobione poprzez słuchanie tv propaganda, kiedyś się obudzą na kacu z ręką zamoczoną w nocniku 11:48, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROZWIĄZAĆROZWIĄZAĆ

13 12

ZA DUŻO SZKÓŁ W MIELCU - DZIECI UBYŁO O LEKKO 20 % TO PO CO TYLE SZKÓŁ ???
NAJGORSZE TRZEBA POZAMYKAĆ !!!!!

TO NIE SZKOŁA TO DZIAD...O DO POTĘGI - POZIOM LEŻY CAŁKOWICIE 14:43, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

retret

16 4

w powiecie mieleckim i w mielcu jeszcze ,by się znalazło kilka szkół z mobbingiem. 19:08, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maromaro

7 0

Ale bagno. 14:28, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marcin11510marcin11510

8 2

Ale wstyd...aż piecze. Podstawą w życiu każdego nauczyciela powinien być szacunek skierowany na siebie i przede wszystkim Ucznia. To on jest najważniejszy, to jemu trzeba się poświęcić uczyć i wskazywać drogę. To wam powierzamy nasze dzieci, to w was widzimy wsparcie. Chciałoby się widzieć. Z ogromnym szacunkiem dla waszego poświęcenia..ale jak się słucha o tych brudach wewnętrznych to ble...incydent wymiotny . Wspominam swoje lata szkolne poddaństwo, wysyłanie po podpaski, w kolejki za mięsem w pantoflach, pączki na biurku w ramach miłej atmosfery, wyzwiska przy tablicy od *%#)!& , dyskryminacja i mieszanie z błotem jąkającej się koleżanki, medaliki w spoconych rękach podczas pytania, wycieczki szkolne po złoto na Ukrainę bez zasad kontroli i bezpieczeństwa, pytania o charakter biegunki przy usprawiedliwianiu nieobecności i uwagi wzdycha na lekcjii... to słabo o Was sądzę. Jestem już duża.. moje koleżanki uczą moje dzieci. Opowiadają, obgadują uczniów i ich rodziców, nie nawidzą (zawsze) swojej dyrektorki, są zmęczone 18 godzinami tygodniowo. Nienawidzą swojej pracy. Szkoła jest fikcją. zawsze tak było. Jedno również jest niezmienne. Starość moje Panie. Starzejemy się. Będziemy się potrzebować kiedyś. Warto być człowiekiem całe życie. Pozdrawiam wszystkich Nauczycieli, którzy kochają swoją pracę i ludzi w niej -tak jak ja.<3
17:46, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AbsolwentxxxAbsolwentxxx

5 3

Jako Absolwent ,gdy obecna pani Dyrektor pełniła inną funkcję,nie wspominam jej dobrze. Niektórzy po prostu nie powinni pracować z młodzieżą. Nie wiem jak doszło do obsadzenia stanowiska Dyrektora ,osobą o wątpliwym powołaniu pedagogicznym. 23:54, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AguniaAgunia

6 6

Nie znam kadry z tej szkoły , ale wiem jedno-bardzo źle się stało, że sprawą zajęły się media. Zastanawiam się, czym kierował się organ prowadzący publikując pisma ze SZKOŁY. Dlaczego od razu nie zorganizowano spotkania i nie podjęto próby rozwiązania problemu. Współczuję Pani Dyrektor takiego grona. Postawa Pań piszących anonimy wiele mówi o nich samych. Tak się nie robi. Szkoła to nie miejsce na takie działania. Gdyby nawet Pani Dyrektor była niekompetentną osobą, mamy szereg innych rozwiązań. Wiem też, że nauczyciele to taka specyficzna grupa zawodowa. Uwierzcie, Jako emerytowana nauczycielka, stwierdzam ,że żaden nauczyciel nie pracuje 40 godz. tygodniowo. Żaden. Widzę obserwuję, co się dzieje z naszą oświatą i serce mi pęka. Widzę jacy ludzie trafiają do zawodu i serce mi pęka. Nauczyciel to piękny, twórczy zawód, jeden z najpiękniejszych, tylko- ach..... Wesołych Świąt. 07:31, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SiSi

5 1

To samo było wBrniu. Nie dziwię się że nauczyciele chcą być anonimowi. U nas rodzice zgłosili do organu prowadzącego to co im się w szkole nie podoba i się podpisali. Prosili o nieujawninie ich nazwisk. Dyrektor się jednak dowiedział i do wszystkich rodziców wysłał pisma z pogrozkami. Taka u nas ochrona danych osobowych. Organ prowadzacy" się przygląda sytuacji, dyrektor robi co mu się chce, a rodzice są na cenzurowanym w szkole. Pewnie tak samo będzie w elektryku. 12:23, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA