Zamknij
REKLAMA

Paszport covidowy coraz bliżej. Jest wstępna data!

15:15, 19.04.2021 | M.O. / Rzeczpospolita
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Paszporty szczepionkowe budzą wiele kontrowersji, ale już niedługo staną się faktem. Komisja Europejska jest coraz bliżej wprowadzenia dokumentu. Zaszczepieni mają mieć możliwość posługiwania się nim od 25 czerwca. 

O wprowadzeniu takiego dokumentu mówi się od kilku miesięcy. Na forum Europy na wprowadzenie paszportu covidowego naciskają głównie państwa, które żyją z turystyki. To takim krajom jak Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria czy Turcja zależy by dokument jak najszybciej wszedł w życie. 

Ma to dać możliwość posiadaczowi takiego paszportu swobodę podróżowania.  

Prace Komisji Europejskiej nad tym dokumentem są zaawansowane. Co będzie się kryło pod nazwą "paszportu covidowego"?

Będzie to ujednolicony europejski system, który będzie gromadził wszelkie informacje o jego posiadaczu w kontekście COVID-19. Zawarte będą tam informacje o szczepieniu jak i przeprowadzonych testach.

- Celem jest dostarczenie dowodu, że dana osoba została zaszczepiona, wyników testów tych, którzy nie mogli jeszcze otrzymać szczepionki i informacji o przejściu COVID-19. Cyfrowa zielona przepustka powinna ułatwić życie Europejczykom. Celem jest stopniowe umożliwienie im bezpiecznego przemieszczania się po Unii Europejskiej lub za granicą - w celach zarobkowych lub turystycznych - wyjaśnia Komisja Europejska.

Unia Europejska chce by dokument obowiązywał nie później niż 25 czerwca.

Jak mógłby działać taki dokument

Według Rzeczpospolitej mają go otrzymać osoby, które przyjmą dwie dawki szczepionki lub takie, które posiadają negatywny wynik testu na COVID-19. Polska, jak pisze "RZ" powołując się na wysokiej rangi urzędnika z Kancelarii Premiera jest gotowa na wprowadzenie takiego dokumentu. 

- Jesteśmy gotowi wydawać takie certyfikaty już dziś. Mamy bazę osób zaszczepionych z unikalnym kodem QR, a więc takim, którego nie można podrobić. Ale sens tego pomysłu tkwi w możliwościach wszystkich krajów unijnych. Czekamy na rozporządzenia Komisji Europejskiej – możemy przeczytać w Rzeczpospolitej. 

(M.O. / Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (15)

DRAMATDRAMAT

32 2

Segregacja na miarę XXI w.
Trafi to do podręczników... 17:24, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatMat

19 2

Wolność kocham i rozumiem. 17:25, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaaMartaa

21 1

Hańba! 17:25, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olafolaf

14 1

kolejna teoria spiskowa staje się rzeczywistością...kolejną będzie czipowanie, by żyło się lepiej (wygodniej, bo kto bym tam się bawił z paszportami w telefonie czy na papierze, tak to cyk i mamy to) 20:06, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BadanieBadanie

16 1

Badanie z Uniwersytetu Stanforda opublikowane na początku 2021 jednoznacznie pokazuje, że noszenie jakichkolwiek masek nie blokuje transmisji wirusa SARS-CoV-2, a wyłącznie szkodzi, zaburzając fizjologiczną i psychiczną równowagę organizmu

https://twitter.com/olimpia_szuwar/status/1383840430807076868

https://www.sott.net/article/451582-Stanford-study-quietly-published-at-NIH-gov-proves-face-masks-are-absolutely-worthless-against-Covid 20:24, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 życie jak w Madryci życie jak w Madryci

4 1

https://www.youtube.com/watch?v=wCvpHCscIlA 20:28, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nur fur ...nur fur ...

18 2

Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie

ak mogło dojść do Holokaustu? Bardzo prosto. Najpierw wprowadzono segregację, potem izolację, a na końcu eksterminację. Wykorzystano też wątek sanitarny, a konkretnie zagrożenie epidemią tyfusu, żeby segregacja i izolacja były postrzegane jako działanie konieczne dla dobra ogółu. Donosicielstwo było nagradzane. Odmowa donoszenia była karana. Pomoc była karana. Aby zminimalizować opór wywożonych na śmierć, oszukiwano ich mówiąc, że to tylko przesiedlenie. Nie dzieje się nic złego, jedziecie do nowej pracy, idziecie do łaźni, wasze rzeczy odłóżcie tutaj, odbierzecie je po kąpieli. I ludzie w to wierzyli. I szli do gazu.

W ramach edukacji o Holokauście wmawia się dzieciom i młodzieży, że zagłada Żydów w czasie II wojny światowej była czymś wyjątkowym w dziejach i nie wolno jej z niczym porównywać. Tak jakby jeden, jedyny raz ludzie zrobili coś, co nie mieści się w głowie. Jedynym wyjaśnieniem ma być nienawiść. I dlatego trzeba walczyć z nienawiścią, żeby Holokaust nigdy już się nie powtórzył. Tymczasem Holokaust nie był ani pierwszym ludobójstwem, ani ostatnim. Mechanizm, który służył jego realizacji, też nie jest niczym wyjątkowym. Jego elementy możemy dziś oglądać na własne oczy. Obserwując kolejne etapy tzw. walki z pandemią możemy zobaczyć jak działa mechanizm, który umożliwił przeprowadzenie Holokaustu.

– Uważam, że powinniśmy stworzyć specjalne certyfikaty dla osób zaszczepionych dające dostęp do usług niedostępnych dla innych, takich jak usługi hotelarskie i gastronomiczne – powiedział podczas poniedziałkowej (12.04.2021) konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin. – Mówię to z troski o dobro polskiej gospodarki i polskich firm – dodał. Gowin stwierdził też, że umożliwienie dostępu do korzystania z usług zamkniętych obecnie przedsiębiorstw to także ulga dla podatników. – Przedsiębiorcy z branż dotkniętych obostrzeniami otrzymują ogromną pomoc, ale trzeba im jak najszybciej umożliwić powrót do normalnego działania – podkreślił i powiedział, że w najbliższych dniach będzie przekonywał członków rządu do poparcia pomysłu utworzenia systemu certyfikatów dla osób zaszczepionych.

Szanowni Państwo, co to jest? To jest projekt segregacji rodem z III Rzeszy. To jest projekt nowych ustaw norymberskich. To jest podział na nadludzi i podludzi. Tym razem za nadludzi mają robić zaszczepieni, a za podludzi niezaszczepieni. Według Gowina projekt ten ma służyć dobru ogółu. Powinniśmy zatem entuzjastycznie mu przyklasnąć i podziękować wicepremierowi za jego troskę. A jeśli ktoś będzie miał wątpliwości, to wytłumaczy mu się, że przecież żadnej segregacji w tym nie ma, bo każdy może się zaszczepić.

Oczywiście, że każdy może się zaszczepić. Ale tu nie chodzi o to, że może, lecz o to, że musi, jeśli chce przejść z kategorii szykanowanych podludzi do kategorii uprzywilejowanych nadludzi. I proszę nie myśleć, że celem tej operacji jest troska o zdrowie publiczne. Przecież szczepionka nie chroni przed zakażeniem! Osoby zaszczepione mogą zostać zarażone i same też mogą zarażać. O tym wiemy już na pewno. Tak jak szczepionka na grypę nie wyeliminowała grypy, tak szczepionka na kowid nie wyeliminuje kowid. Osoby zaszczepione nie zostały zwolnione z nakazu maskowania, bo zarażają. Jednocześnie mają otrzymać certyfikaty uprawniające do korzystania z restauracji, hoteli i innych miejsc, bo nie zarażają. To przecież absurd! Jak można coś takiego zaproponować? Jak widzicie, można. Ale wicepremier Gowin nie jest pomysłodawcą tego absurdu. On tylko zaleca coś, co już zostało zrobione. Gdzie? W Izraelu. Tam już wprowadzono tzw. zielone przepustki i opcja „Tylko dla zaszczepionych” już weszła w życie. Segregacja sanitarna jest faktem. Kategoria nadludzi i podludzi jest faktem. Dobrowolność szczepień jest fikcją. I to jest system, który wicepremier Gowin chce wdrożyć w Polsce.

Czy system zostanie wdrożony? A dlaczego nie? Dlatego, że to bezprawie? No i co z tego? Pandemiczne rozporządzenia Rady Ministrów też są bezprawne, co potwierdziły liczne wyroki z kasacją Sądu Najwyższego włącznie. Czy władza wycofała się z tego bezprawia? Nie! Władza wydaje kolejne bezprawne rozporządzenia, a policja i sanepid terroryzują obywateli działających zgodnie z prawem. Dlaczego zatem władza nie miałaby wdrożyć kolejnego bezprawia? Premier Morawiecki opowie „ciemnemu ludowi”, że certyfikaty szczepionkowe są dla ich dobra. I zaszczepieni nadludzie przyklasną premierowi. Niezaszczepieni podludzie zostaną uznani za zagrożenie dla społeczeństwa.

Co dalej? Getta dla niezaszczepionych? Jeśli niezaszczepiony nie może wejść do restauracji dla zaszczepionych, to dlaczego może mieszkać w tym samym domu? Przecież roznosi zarazki! Niech więc roznosi je w domu dla niezaszczepionych. A najlepiej niech roznosi je w dzielnicy dla niezaszczepionych. I niech niezaszczepieni nie wychodzą poza mur wokół ich dzielnicy! Niech tam stoi policja i pilnuje, żeby nikt nie wyszedł. A jeśli musi wyjść do pracy? To niech zmieni pracę. W dzielnicy dla niezaszczepionych na pewno coś znajdzie. A jak nie znajdzie, to już jego problem. Przecież mógł przyjąć dobrowolną szczepionkę!

Myślicie, że coś takiego jest niemożliwe? A dlaczego nie? W ciągu ostatniego roku doszło do bardzo wielu rzeczy, które wydawały się niemożliwe. Zdrowych ludzi zamyka się w aresztach domowych. Chorym odmawia się leczenia. Odbiera się możliwość zarabiania. Odbiera się możliwość normalnej nauki. Uniemożliwia się swobodne oddychanie. I jaki jest tego efekt? Ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów, a na tym się nie skończy.


Po raz kolejny przypominam, że sąsiadująca z Polską Białoruś, która nie wprowadziła lockdownu, odnotowała w 2020 roku najniższą śmiertelność od 29 lat! Czyżby wirus zatrzymał się na wschodniej granicy? Oczywiście, że nie. Wniosek jest oczywisty. Lockdown nie ratuje życia. Lockdown zabija. Ale przecież władza nigdy nie przyzna się do tego, że wprowadziła system, który zabija. Władza woli utrzymywać ten system i – wbrew faktom – wbijać ludziom do głów, że system jest dobry, a jeśli efekt jest niedobry to wina tych, którzy próbują obejść system. Warunkiem zniesienia systemu ma być zaszczepienie większości społeczeństwa. Wtedy władza ogłosi sukces i oświadczy, że uratowała nas przed największym zagrożeniem w dziejach.

Aby osiągnąć ten sukces władza chce zmusić ludzi do przyjęcia szczepionki, o której mówi, że jest dobrowolna. Ale jak zmusić ludzi do skorzystania z tej rzekomej dobrowolności? Oczywiście przez segregację sanitarną, czyli stworzenie kategorii podludzi i nadludzi. Zważywszy na fakt, że już zapowiedziano konieczność powtarzania szczepień, system segregacji będzie trwałym elementem tzw. nowej normalności. Ku swojemu zaskoczeniu zaszczepieni nadludzie dowiedzą się, że jeśli co rok lub pół roku nie powtórzą szczepionki, to spadną do kategorii niezaszczepionych podludzi. Dziś mogą zjeść obiad w restauracji, a jutro już nie. Dziś mogą zaprosić na wesele rodzinę, a jutro już nie. Dziś mogą pojechać na wakacje, a jutro już nie. Dziś ich dziecko może pójść do szkoły, a jutro już nie.

To jest system, o którego wprowadzenie apeluje wicepremier Gowin „z troski o dobro polskiej gospodarki”. Chcecie żyć w takim systemie? Jeśli to zaakceptujecie, to szykujcie się na kolejne pomysły władzy, która tak się troszczy o życie i zdrowie Polaków, że urzędy nie nadążają z wydawaniem aktów zgonów. Tak właśnie wygląda sukces tej władzy! 20:37, 19.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

System System

1 5

Idziemy po Ciebie ! 😡 22:02, 19.04.2021


„Zaszczepieni” „Zaszczepieni”

7 5

„Zaszczepieni” #Pfizer zarażają się ośmiokrotnie częściej nowymi wariantami wirusa niż „niezaszczepieni”...

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v1

https://twitter.com/olimpia_szuwar/status/1383681308287586304 20:44, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szkolenie Szkolenie

6 1

Szkolenie dziennikarzy w sprawie pandemii

https://adrianlenz.neon24.pl/post/161359,szkolenie-dziennikarzy-w-sprawie-pandemii

Pod poniższym linkiem znajduje się filmik opublikowany na YT przez Sebastiana Rossa. Trwa on tylko 2 minuty, naprawdę warto obejrzeć.
==================
https://youtu.be/3EH0YTeVWI0

Dwie i pół minuty

==================

Widzimy na nim fragmenty szkolenia, przeprowadzonego przez brytyjski think tank Chatham House, dotyczącego akcji medialnych jakie należy podjąć, aby wywołać wśród ludzi poczucie powszechnego zagrożenia pandemicznego. Z kontekstu wynika, że jest to instruktaż dla dziennikarzy i innych osób mających wpływ na opinię publiczną. Co prawda przykłady, którymi posługuje się prowadzący dotyczą „epidemii” świńskiej grypy, co sugeruje, że materiał ma już parę lat, jednak nie sądzę, żeby techniki, które miały zastosowanie wtedy, jakoś diametralnie różniły się od dzisiejszych. Na pewno te, stosowane obecnie nie są bardziej rzetelne.

Już dawno pozbyłem się złudzeń co do proweniencji wielkich, światowych „graczy”. Wiem, że panuje wśród nich zło i zepsucie aż do szpiku kości. Dlatego różne „szokujące” informacje, jakie do mnie docierają, rzadko wywołują u mnie emocjonalną reakcję. Jednak ten filmik sprawił, że żyłka mi zadrżała. Bo niby człowiek wiedział, że oszukują, że manipulują, ale żeby aż tak? Żeby mówić o tym tak otwarcie na oficjalnych konferencjach? A organizacja przeprowadzająca szkolenie to hardkorowy mainstream, nie jakieś tam płotki czy „skrajna lewica”. Wygooglajcie sobie: Chatham House – ogromna instytucja o międzynarodowej renomie. W swoim statucie podaje, że jej celem jest „budowa trwale bezpiecznego, prosperującego i sprawiedliwego świata”..., czyli innymi słowy - instytucja kontrolowana przez masonów.

Uderzająca w tym nagraniu jest łatwość z jaką instruktor mówi o utylitarnym zastosowaniu mediów i pełne zrozumienie jakie otrzymuje od swojego audytorium. Dla nich wszystkich jest oczywiste, że dziennikarstwo to propaganda, nic więcej. Jeśli fakty przeczą tezie, którą sobie założyliśmy czy którą zlecono nam przedstawić, tym gorzej dla faktów - taki jest etos pracy tych ludzi. Kiedy prowadzący mówi o schemacie wywoływania medialnej pandemii – opis pierwszego przypadku, następnie zgonów, aż w końcu rozpoczęcie programu szczepień – wszyscy kiwają głowami, traktują to jako cenne wskazówki. Jedyne o czym myślą ci dziennikarze, to wykonanie założonego celu propagandowego, jedynym ich zmartwieniem jest dobór najskuteczniejszych narzędzi do osiągnięcia tego celu. Gdybyśmy zaczęli im mówić o takich wartościach jak uczciwość, prawda, chyba zabiliby nas śmiechem – dla nich to tylko staroświeckie frazesy.

Jaki z tego wniosek? Taki że dzisiejszy mainstream niczym nie różni się od sowieckiej propagandy. Kiedy oglądamy TVN czy TVP, to tak jakbyśmy czytali stalinowską „Prawdę” albo „Trybunę Ludu” – poziom dziennikarstwa nie to, że sięgnął dna, on ugrzązł w mule na 100 metrów w głąb. Ja nie mam zamiaru już w niczym wierzyć im na słowo. Dotyczy to zarówno wszelkiej maści mediów rządzonych przez lewicowych „filantropów” jak i tych z kręgów rządowych – bo jedni i drudzy grają do tej samej bramki. Nawet pogodę lepiej sprawdzić gdzie indziej, bo tu też zawsze mogą coś „podrasować”. Całe szczęście, że są jeszcze ludzie działający w internecie, którzy przesiewają i wyławiają użyteczne informacje. Dzięki nim mogę dowiedzieć się co jest grane i co się szykuje, a do mainstreamowych portali już nie zaglądam i przyznam, że czuję się z tym świetnie.

Z Bogiem! 20:47, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kenkartykenkarty

6 2

Jeżeli społeczeństwa Europy, w tym podobno tak ceniący wolność Polacy, zgodzą się na kenkarty covidowe, które w skrytości przygotowują miłościwie nam panujące demokratyczne rządy, będzie to oznaczało wejście na równię pochyłą prowadzącą wprost do roku 1984 George'a Orwella.

Unia wyznaczyła już nawet nieodległy deadline: 25 czerwca, od kiedy miałoby to-to obowiązywać. Na komisji wolności ministerstwa miłości zachwycony komisarz Didier Reynders zachwalał zalety kenkart covidowych. Będą "biletami wstępu" do nowej normalności. Cieszycie się, owieczki?

https://twitter.com/Jan_Pawlicki/status/1384065720439377925

https://twitter.com/Jan_Pawlicki/status/1384068003738755073 00:47, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

XYZXYZ

3 2

pomysł zdechnie tak szybko jak powstał, ktoś znowu zarobi grubą kasę na oprogramowaniu tego, jeśli ktoś myśli że turystyka w Europie nagle się odkuje po wprowadzeniu tego gó...na to jest w błędzie, ale za to zyska nasza branża turystyczna, obecnie miejsca w Polsce są zarezerwowane do sierpnia więc w sumie dla nas lepiej, jak Włochom i Chorwatom przyjadą tylko zaszczepieni z paszportami zdrowia to może na miskę ryżu zarobią 22:33, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QWERTYQWERTY

2 0

takie paszporty to już dawno mają świnie, krowy, barany uprawniony lekarz weterynarii je wystawia nie sądziłem że dożyję takiego dokumentu dla ludzi 22:39, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wolność ^)Wolność ^)

2 1

Czy jak starym kopcącym gratem z EUR1 nawalam w kółko dookoła szkoły podstawowej to jestem wolnym człowiekiem? Kto mi zabroni. *%#)!& w tramwaju też mogę, kto mi zabroni nie myć się przez 2 lata. Nikt nikomu nic nie broni, chcesz wejść do hotelu pokaż papier, nie chcesz pokazać spadaj. Większej wolności i liberalizmu dla 2 stron nie może być. W czym problem. 08:23, 21.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taaaak????Taaaak????

0 0

No to wejdźcie sobie na imprezę klubową bez kenkarty, paszportu, czipa itd. !!!!! Wolność ?????? Nie jesteś członkiem klubu, to dziękujemy a w/s „wolności” proszę zwrócić się do zaprzyjaźnionej gazety.Do widzenia! Tak samo jak Wy o Holokauście czy kenkarcie, ruscy mówią o faszystach. Każdy, kto jest ich wrogiem realnym czy urojonym to faszysta. Dla lewaków zresztą też. A ze to ściema nieważne, ważne , że popierający wołodię ludek słyszy o faszystach, których trzeba przywrócić do porządku.....taka sama manipulacja. Szkoda, że naruszająca pamięć zamordowanych przez Niemców. 16:04, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%