Zamknij
REKLAMA

Gdzie dostać książki o historii Mielca?

16:46, 28.01.2022 | PC
REKLAMA

Ciekawostki historyczne lub archiwalne zdjęcia z miasta i okolic cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Podpowiadamy, gdzie zdobyć książki opowiadające o dziejach lub historyczne zdjęcia.

Los sprawił, że dzieje Mielca i regionu dokumentowała rodzina Jadernych, świetnych fotografów. Spuścizna po Jadernych jest olbrzymia i wydaje się, że nadal w całości nie została odkryta i opisana.

Muzeum Historii Fotografii Jadernówka to miejsce ciekawych wystaw fotograficznych, prezentacji niezwykłej kolekcji starych aparatów fotograficznych ale również punkt, gdzie można kupić historyczne wydawnictwa oraz fotograficzne albumy - związane z miastem. W ofercie sporo pozycji, ale Muzeum Jadernówka zapowiada już kolejne wydawnictwa.

W Jadernówce można również kupić pocztówki z widokami dawnego Mielca czy lokalne, związane z tym muzeum pamiątki turystyczne, jak chociażby folder Jadernówki, do którego obejrzenie niezbędne są okulary 3D.

Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich to drugie miejsce na mapie Mielca, gdzie prowadzona jest sprzedaż historycznych książek, albumów, opracowań. Nie brakuje też pamiątek czy ciekawostek turystycznych. Ale to nie wszystko.

W Pałacyku Oborskich dostępna jest muzealna biblioteka  z pokaźnym księgozbiorem liczącym prawie 7000 woluminów. Zgrupowane są one w 19. działach tematycznych, takich między innymi jak: muzealnictwo, mieleciana, resoviana  czy sztuka i czasopisma. - Możemy poszczycić się, iż mieleciana w naszej bibliotece są najbardziej obszernym zbiorem na terenie Mielca z wieloma unikatowymi publikacjami. Cześć księgozbioru tworzą również starodruki, na czele z Biblią w tłumaczeniu Jakuba Wujka datowaną na 1599 rok - informuje Muzeum. 

Ze zbiorów biblioteki w Pałacyku może korzystać każdy zainteresowany od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

Muzealnicy z Jadernówki i Pałacyku deklarują również wsparcie swoją wiedzą, dla zainteresowanych dziejami regionu. 

[DAWNY]1643384782864[/DAWNY]

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

niusnius

2 3

przed muzeum Jadernych stoi kolejka,
może ktoś zrobi listę na dyżury, bo nogi bolą 15:22, 26.02.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Iga Iga

1 0

TO PRZYNIEŚ SOBIE KRZESEŁKO W ACTION LUB W ELECLERC SĄ TAK TRUDNO SIĘ DOMYŚLIĆ ? 22:14, 19.03.2022


REKLAMA
0%