Zamknij
REKLAMA

Prezydent w Krośnie: musimy się zastanowić nad wsparciem dla huty szkła

17.41, 18.11.2022 PAP Aktualizacja: 17.42, 18.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

- W związku z rosnącymi cenami energii trzeba się zastanowić nad wsparciem dla zakładów takich jak huta szkła w Krośnie - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w piątek odwiedził zakłady Krosno Glass w Krośnie (woj. podkarpackie).

Po rozmowie z przedstawicielami zarządu firmy prezydent zauważył, że rosnące ceny energii elektrycznej i gazu to główny koszt, z jakim muszą się obecnie liczyć zakłady wytwarzające szkło. Jak zaznaczył, "jest to problem nie tylko na najbliższe miesiące, ale też problem w perspektywie przyszłego roku".

"Musimy głęboko zastanowić się nad formułą wsparcia dla firmy; nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom i je rozwiązać, jak wspomóc firmę, żeby prawie 1600 osób nadal miało zatrudnienie" - podkreślił Andrzej Duda. Zwrócił też uwagę na powiązanych z zakładami kooperantów i podwykonawców.

Prezes Krosno Glass Inga Kamińska zauważyła, że Krosno "jest dziedzictwem narodowym, marką polską obecną w każdym domu polskim, a także w wielu domach Europy i świata". "To wiele znaczy, że pan prezydent do nas przyjechał i spojrzał na nasze problemy" - podkreśliła.

Dodała, że rosnące trzykrotnie koszty gazu, koszty energii powodują, że przyszły rok może być nie tyle jubileuszowym - w 2023 roku firma będzie obchodzić 100 lecie - "co rokiem bardzo problematycznym dla nas".

"Liczymy na to wsparcie, bo myślę, że w tym trudnym okresie dla energochłonnych przedsiębiorstw takich jak huta szkła jest to szalenie istotne" - mówiła prezes Kamińska.

W Krosno Glass prezydent Duda odwiedził zakład wytwarzający szkło gospodarcze. Potem spotkał się z zarządem firmy oraz pracownikami.

Krosno Glass jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce. Wyroby tej firmy trafiają do ponad 60 krajów świata.

W firmie powstają wyroby o różnorodnym przeznaczeniu: do alkoholi, napojów, do serwowania potraw, a także szkło dekoracyjne i prezentowe. Produkty formowane są mechanicznie i ręcznie przez hutników szkła.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ brw/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%