Zamknij
REKLAMA

Nowy most połączył Dębicę i Straszęcin

09:01, 12.11.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Na Wisłoce powstał nowy most, który połączył Dębicę ze Straszęcinem. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w powiecie dębickim w ostatnim czasie. Most rozładuje lokalny ruch, a także pozwoli na szybszy przejazd z autostrady A4 w kierunku Jasła. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.

Budowa mostu kosztowała blisko 29 milionów złotych. Prawie 15 mln pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Reszta kwoty to wkład własny powiatu dębickiego oraz dofinansowanie z Ministerstwa Finansów.

- Ta inwestycja, ten montaż finansowy, nie byłby możliwe, gdyby nie bardzo dobra współpraca pomiędzy samorządem województwa a władzami powiatu dębickiego – podkreślał podczas uroczystości marszałek Władysław Ortyl.

- Dla powiatu to strategiczna, bardzo duża inwestycja, potrzebna mieszkańcom całego regionu – mówił z kolei starosta dębicki Piotr Chęciek.

W otwarciu uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, parlamentarzyści, mieszkańcy powiatu.

Nowa przeprawa przez ma 200 metrów długości. W ramach projektu powstały także dojazdy, chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowano skrzyżowanie w Dębicy i Straszęcinie, wybudowano oświetlenie i przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pan pan

0 0

noi super do Strąszecina można jechać najszybciej bez korków przez Podleszany ,Ruda ,Dąbrówka Wisłocka, i Zasów Wiewiórka, i ominąć Dębice, i przejechać nowy mostem ,do tego Jasłą 15:53, 12.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA