Zamknij
REKLAMA

Mielczanin na obiedzie z prezydentem Dudą w Nowym Jorku

23.34, 25.09.2022 PC Aktualizacja: 23.38, 25.09.2022
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP
REKLAMA

W Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda z małżonką spotkali się z liderami organizacji polonijnych. Prezydent przekazał dziennikarzom, że tematami rozmów z rodakami były: agresja rosyjska na Ukrainę, wspieranie uchodźców, wizerunek Polski w Stanach Zjednoczonych i lobbing na rzecz ojczyzny.

– Przedstawiciele organizacji polonijnych mówili nam, jak oceniają sytuację, a także jak Amerykanie, z którymi są w codziennych kontaktach, patrząc przez pryzmat tych wydarzeń, widzą Polaków i Polskę – wyjaśnił prezydent Andrzej Duda. 

Wśród gości spotkania był mielczanin, prowadzący w Nowym Jorku firmę koncertową, twórca Kongresu 60 Milionów, działacz polonijny Grzegorz Fryc. 

ZOBACZ WIDEO – NASZ WYWIAD Z GRZEGORZEM FRYCEM 

Podczas nowojorskiego obiadu Andrzej Duda dziękował Polonii za pomoc przesyłaną do Polski dla Ukraińców. Jak powiedział, „to duża akcja”, w której uczestniczyła też jego Małżonka Agata Kornhauser–Duda we współpracy z organizacjami polonijnymi.

– Wielkie podziękowania także dla wszystkich rodaków w kraju, którzy spontanicznie, z serca pomagali, pomagają i – nie mam wątpliwości – będą pomagali, bo to nieprawdopodobnie podniosło polską markę, naszą jako społeczeństwa i Polski jako kraju, na całym świecie. Najlepszym tego przykładem są Stany Zjednoczone – zauważył Andrzej Duda.

Spotkanie z przedstawicielami amerykańskiej Polonii odbyło się zamiast dorocznego spotkania prezydenta z Polonią, odwołanego z powodu uczestnictwa pary prezydenckiej w pogrzebie Królowej Elżbiety II i tym samym skrócenia wizyty w Nowym Jorku.

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%