Zamknij
REKLAMA

5 sposobów na łatwe przygotowanie się do egzaminu z języka angielskiego

17:14, 10.05.2022 | Materiał partnera
Materiał partnera

Egzaminy są frustrujące. Jeśli przygotowania do egzaminu z języka angielskiego wydają się teraz zniechęcające, nie jesteś jedyny. Wiele osób odczuwa strach, gdy zbliża się termin egzaminu z języka angielskiego. Na szczęście istnieją pewne wskazówki dotyczące egzaminów, które nie tylko ułatwią Ci zadanie, ale także zwiększą Twoje szanse na sukces. Oto 5 sposobów na to, by przygotować się do egzaminu z angielskiego jak profesjonalista.

1. Nie bój się prosić o pomoc
Egzaminy z języka angielskiego nie są łatwe do nauki. Do większości egzaminów trzeba przygotować różne umiejętności, w tym mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie. Jeśli masz z tym trudności lub czujesz brak pewności siebie co do swoich umiejętności, nie bój się poprosić o pomoc.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z indywidualnych korepetycji z profesjonalistą. Dzięki portalom takim jak Preply ludzie mają stały dostęp do niedrogich korepetycji wysokiej jakości, kiedy tylko ich potrzebują. Dzięki temu można podnieść swoje umiejętności, uzyskać porady i poćwiczyć mówienie przed dniem egzaminu.

Istnieje wiele opcji dla uczniów, którzy muszą się przygotować do takich egzaminów. Można dołączyć do grupy studiującej z przyjaciółmi, którzy chcą zdać ten sam egzamin. Można ćwiczyć z native speakerem lub nawet rozmawiać po angielsku z członkami rodziny (pod warunkiem, że znają język).

2. Odpowiednio zorganizuj swój plan zajęć
Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, przygotowując się do egzaminu, niezależnie od tego, czy jest to TOEFL, IETLS, czy jakikolwiek inny test językowy, jest stworzenie planu nauki. Prokrastynacja jest Twoim najgorszym wrogiem, kiedy zbliżają się egzaminy. Jeśli zostawisz wszystko na ostatnią chwilę, nic nie cofnie czasu i nie da Ci wystarczająco dużo czasu na przerobienie materiału i przygotowanie się do niego.

Aby tego uniknąć, warto opracować plan nauki lub harmonogram. Zdecyduj, jak będziesz się uczyć materiału, kiedy będziesz ćwiczyć język i kiedy będziesz robić przerwy. Gdy już to zrobisz, musisz odpowiednio zorganizować swoje nawyki.

Plan nie będzie działał, jeśli nie będziesz go przestrzegać.

3. Wybierz idealne otoczenie do nauki
To, gdzie i kiedy się uczysz, jest niezwykle ważne. Rozproszenie uwagi może wydłużyć czas nauki, nie mówiąc już o tym, że może zrujnować Twoją produktywność i motywację. Złe oświetlenie lub zła temperatura w pomieszczeniu sprawią, że stracisz koncentrację i z pewnością będziesz sfrustrowany.

Nie ma złotej zasady, co do tego, gdzie i kiedy powinieneś się uczyć, by osiągnąć najlepsze wyniki. Niektórzy ludzie są najbardziej produktywni w nocy. Inni najlepiej czują się rano. Jedni lubią uczyć się w bibliotece, bo jest tam cicho, a innym przeszkadza nawet przewracanie kartek, więc potrzebują absolutnej ciszy. Są też tacy, którzy do nauki potrzebują trochę hałasu.

Ponieważ każdy jest inny, trzeba wypróbować różne opcje, aby znaleźć idealną przestrzeń do nauki. Gdziekolwiek czujesz się komfortowo, wykorzystaj to miejsce do ćwiczenia języka i nauki do egzaminu.

4. Rób przerwy, gdy ich potrzebujesz
Mózg potrzebuje odpoczynku, aby prawidłowo funkcjonować. Wielogodzinna nauka nigdy nie jest dobrym pomysłem. Kiedy mózg jest zmęczony, nie jest w stanie przetwarzać informacji tak efektywnie. Pojawiają się problemy z koncentracją i pamięcią, nie wspominając już o tym, jak niekorzystnie wpływa to na ogólny stan zdrowia psychicznego.

Można uczyć się o wiele lepiej, gdy jest się wypoczętym, niż gdy jest się zmęczonym. Jeśli dobrze się wyśpisz, po przebudzeniu Twój mózg będzie w stanie przetworzyć więcej informacji w krótszym czasie.

5. Dbaj o siebie
Twoje zdrowie fizyczne jest równie ważne jak zdrowie psychiczne, zwłaszcza gdy jesteś stale zestresowany egzaminami. Ludzie często są tak pochłonięci nauką, że zapominają o dbaniu o siebie. Co robią? Żywią się śmieciowym jedzeniem z automatu, wypijają tuzin filiżanek herbaty, aby nie znaleźć się przy stole do nauki, palą papierosy z powodu stresu i zapominają o piciu wody.

Wszystko to jest szkodliwe dla mózgu i ciała, a co za tym idzie — także dla nauki. Jeśli chcesz, by Twój mózg pracował z pełną energią i szybciej przygotował się do egzaminu, musisz lepiej o siebie zadbać.

Zamiast podjadać niezdrową żywność, spróbuj pokarmów dla mózgu, takich jak orzechy, ciemna czekolada, owoce i warzywa. Są one korzystne dla organizmu i mogą poprawić pamięć i koncentrację.

Zapomnij o alkoholu i papierosach — są dla Ciebie szkodliwe. Zamiast tego pij dużo wody, poświęć trochę czasu na ćwiczenia fizyczne i zastąp część kawy herbatą.

Osoby uczące się do egzaminów z języka angielskiego często tak bardzo koncentrują się na testach i pytaniach, że zapominają o najważniejszym — dbaniu o siebie.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%