Zamknij
REKLAMA

Jak używać szczoteczkę soniczną?

09:20, 10.05.2022 | Materiał partnera

Szczoteczki tradycyjne coraz częściej zastępowane są szczoteczkami sonicznymi, które nie tylko są łatwe w użyciu, ale przede wszystkim dużo dokładniej dbają o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna jak używać, by zęby były czyste i zdrowe?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne oparte są na działaniu fal dźwiękowych. Fale wytwarza mini generator, który umieszczony jest w główce szczoteczki. Dzięki niemu włosie szczoteczki w ciągu minuty wykonuje ponad 30 000 ruchów. Najnowsze i najbardziej skuteczne szczoteczki soniczne mogą wykonywać nawet 60 000 ruchów.

Ruchy szczoteczki w połączeniu z pastą pozwalają na usunięcie zabrudzeń oraz resztek pokarmu, które zostały w jamie ustnej. Mikrobąbelki, które powstają w trakcie czyszczenia, ułatwiają usunięcie osadu pozostałego na zębach. Mogą również pomóc w walce z powstawaniem kamienia nazębnego.

Szczoteczki soniczne są całkowicie bezpieczne. Dlatego korzystają z nich nie tylko dorośli, ale również dzieci, które już od najmłodszych lat powinny uczyć się prawidłowego czyszczenia zębów oraz przestrzeni między zębowych.

Jak poprawnie szczotkować zęby?

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej może być przyczyną wielu problemów. Jednym z najczęstszych jest powstawanie kamienia nazębnego, którego usunięcie jest możliwe wyłącznie u dentysty.

Osoby, które posiadają szczoteczkę soniczną powinny wiedzieć, że nie należy jej używać tak, jak szczoteczki manualnej. Wykonywanie ruchów okrężnych, tak jak przy czyszczeniu zębów szczoteczka manualną, wyłącznie zmniejsza jej skuteczność. Jest to duży błąd! Szczoteczka soniczna jak używać, by osiągnąć jak najlepsze wyniki?

Chcąc prawidłowo używać szczoteczki sonicznej, należy ją przyłożyć do zębów pod kątem 45 stopni. Wyczyścić konkretne miejsce, a następnie przesunąć szczoteczkę na kolejny ząb. Nie należy wykonywać żadnych ruchów, gdyż zmniejszają one skuteczność szczoteczki.

Połączenie fal dźwiękowych, pasty oraz wody pomaga również dokładnie wyczyścić przestrzenie między zębami. Warto również zadbać o wewnętrzną stronę zębów, gdzie często gromadzą się resztki pokarmów odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust.

Chcąc dokładnie wyczyścić te trudno dostępne miejsca, należy użyć szczoteczki sonicznej tak jakbyśmy próbowali wymieść resztki nieczystości. Jest to ruch delikatny, ale skuteczny. Dzięki włoskom, które są odpowiednio dopasowane, nie trzeba martwić się o uszkodzenie dziąseł.

Czyszczenie zębów szczoteczką soniczną jest wyjątkowo łatwe. Szczoteczki są bardzo skuteczne, dlatego warto do ich używania namawiać dzieci. Dzięki temu można mieć nadzieję, że dziecko w krótkim czasie dokładnie oczyści zęby oraz przestrzeń między nimi. Warto również pamiętać, że szczoteczka soniczna może być ciekawa dla dziecka, dzięki czemu chętnie będzie dbało o ząbki.

Warto pamiętać, że szczoteczka soniczna nie zwalnia od obowiązku mycia zębów po każdym posiłku. A jak długo powinno to trwać? Dokładnie tyle, co w przypadku używania szczoteczki manualnej. Myjąc zęby 2 minuty po każdym posiłku, unikniemy kamienia nazębnego, a odwiedziny u dentysty staną się wyłącznie formalnością.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%