Zamknij
REKLAMA

Zieleń w pracy, czyli jakie kwiaty pasują do biura

09:51, 18.01.2022 | Materiał partnera

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stanowią też naturalną ozdobę każdego pomieszczenia. Biuro to miejsce, w którym spędza się mnóstwo czasu w ciągu dnia. Zazwyczaj przywiązujemy dużą wagę do urządzania domu czy mieszkania, zapominając, że to jak wygląda nasze miejsce pracy ma ogromne znaczenie. Z tego powodu warto zadbać, aby odpowiednie kwiaty do biura znajdowały się w przestrzeni do pracy. Szybko zauważymy, że z pozoru drobna zmiana, może znacząco poprawić jakość naszej pracy i samopoczucie.

Korzyści z kwiatów w biurze

Tak samo jak w domu, również w przestrzeni biurowej, rośliny to doskonały oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza. Ponadto, kwiaty w biurze poprawiają zdolność koncentracji i efektywność pracowników. Zieleń koi i uspokaja, a także sprawia, że czas spędzony w biurze jest po prostu przyjemniejszy. Nie można zapomnieć też o walorze estetycznym - kwiaty to ozdoba, dzięki której każde pomieszczenie zyskuje naturalnego uroku. 

Jak widać kwiaty to element, na który zdecydowanie warto się zdecydować nie tylko w domu, a także w biurze. Ciężko o lepszą dekorację, która dodatkowo wpływa pozytywnie na nastrój i zdrowie.

Utrzymanie kwiatów w biurze

W wielu miejscach pracy brakuje roślin doniczkowych. Uważa się, że kwiaty w biurze to zbędny element albo, że ich utrzymanie jest zbyt trudne. Nic bardziej mylnego! Sekret pięknych roślin to ich odpowiedni dobór do miejsca oraz oświetlenia. Dzięki temu nawet utrzymanie kwiatów w biurze z małą ilością światła nie stanowi problemu. 

Najlepsze kwiaty do biura

Nie ma jednej rady, która sprawdzi się w każdym biurze. Tak samo jak przy wyborze kwiatów do domu, tak również i w biurze należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oświetlenie, częstotliwość podlewania, wilgotność powietrza. Istnieje jednak kilka propozycji, które dobrze odnajdują się nawet w warunkach, które z pozoru nie wydają się korzystne. 

Paprocie

Te popularne kwiaty są wręcz idealne do warunków biurowych. Nie potrzebują bezpośredniego dostępu światła słonecznego. W przypadku paproci ważne jest jedynie, aby były one regularnie podlewane.

Dracena

Tak samo jak paproć, dracena to typ rośliny, która jest bardzo łatwa w uprawie. Najlepiej służy jej rozproszone światło, dzięki czemu dekoracyjne liście pięknie się rozwijają. Dracena to roślina doniczkowa, która lubi lekko wilgotną ziemię, ale poradzi sobie także w sytuacji, gdy nie jest często podlewana.

Juka

Dzięki swojemu pustynnemu rodowodowi, juka sprawdzi się jako kwiat do biura. Nie potrzebuje dużej ilości wody, gdyż od jej nadmiaru może gubić liście. Juka odnajdzie się w pomieszczeniach słonecznych oraz zacienionych. To idealna roślina doniczkowa do niemal każdego biura.

Figowiec

Figowiec to niezwykle efektowna roślina, o egzotycznym wyglądzie. Mimo, że wydaje się wyszukaną i wymagającą rośliną, wcale taki nie jest. Idealnie sprawdzi się w zacienionych miejscach, nie potrzebuje wiele wody. Bez obaw może więc stać w każdym biurze.

Zielistka

Ta ciekawie wyglądająca roślina została wręcz stworzona do przestrzeni biurowych. Odnajdzie się zarówno w ciemnych, jak i jasnych miejscach. Potrzebuje niewiele wody, więc ryzyko, że uschnie jest minimalne. Do tego cieszy oko swoim wyglądem, który przypomina gęste kępy egzotycznej trawy. 

Palma chamedora

Duża dawka egzotyki i zieleni gwarantowana! Ta palma sprawdzi się w zacienionych przestrzeniach, warto jednak zadbać o jej odpowiednie nawodnienie. Odwdzięczy się pięknym wyglądem i umili oczekiwanie na egzotyczny urlop, zapewniając jego małą namiastkę.

Skrzydłokwiat

Ta roślina to propozycja, która oprócz eleganckiego wyglądu liści, wyróżnia się też okresem kwitnięcia. Wtedy możemy spodziewać się pachnących, białych kwiatów. Roślina doskonale odnajdzie się w warunkach rozproszonego światła, delikatnie podlewana maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Wymienione powyżej kwiaty do biura (https://roslinydlabiura.pl/uslugi/kwiaty-do-biura/) to jedynie przykłady. Wybór jest jednak znacznie szerszy! Jak widać, nie należy obawiać się roślin doniczkowych w biurze, gdyż ich odpowiedni dobór gwarantuje, że poradzą sobie w najróżniejszych warunkach. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%