Zamknij

Czym kierować się przy wyborze architekta wnętrz?

16:35, 02.12.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:35, 02.12.2021

Zaaranżowanie własnego mieszkania to niezwykle ważna sprawa. Z tego też względu chcemy, żeby wszystko poszło jak najlepiej i najsprawniej. Jedynym ze sposobów na ułatwienie sobie tego procesu jest współpraca z architektem wnętrz. Czym się kierować przy wyborze takiego specjalisty? Na co zwracać uwagę? Tego się dowiesz z niniejszego artykułu.

Doświadczenie i wiedza projektanta

Na początku warto zwrócić uwagę na samo doświadczenie i wiedzę architekta wnętrz. Każde biuro projektowe jest w innym stadium rozwoju, przez co żadne nie jest takie same. Dlatego istotnym jest sprawdzenie czy dany projektant rzeczywiście posiada umiejętności czy doświadczenie potrzebne do zaplanowania mieszkania w myśl naszej wizji. Ale jak to sprawdzić?

Projekt zrealizowane przez architekta wnętrz

Prawdopodobnie najprościej jest sprawdzić poziom architekta wnętrza na podstawie jego dotychczasowych realizacji. Zazwyczaj na stronie internetowej możemy zobaczyć przykładowe aranżacje indywidualne lub komercyjne (np. jak w przypadku Biura Projektowego Dakor). Sprawdzenie czym zajmują się poszczególni architekci wnętrz to również ważna sprawa. Albowiem niektórzy zajmują się głównie projektami komercyjnymi (np. wnętrze restauracji, kawiarni, biura etc.), a inni skupiają się na tworzeniu domowego zacisza.

Źródło: ProjektowanieDakor.pl

Opinie i renoma

Dobrze jest też przejrzeć oceny użytkowników. Pokażą nam one jak dane biuro projektowe podchodzi do klienta, jak buduje relacje, czy jakość jest adekwatna do ceny i czy terminy nie są opóźnione. Gdzie najszybciej można sprawdzić takie opinie? Na wizytówce Google Moja Firma, stronie internetowej lub fanpage’u na Facebook’u - czyli najłatwiej będzie nam zrobić research za pomocą sieci i kanałów społecznościowych.

Możemy również zasięgnąć zdania wśród znajomych, którzy skorzystali z usług danego biuro projektowego. Indywidualne zdanie jest z pewnością na wagę złota, szczególnie w przypadku mniej popularnych architektów.

Zaplecze logistyczne

Na koniec warto wspomnieć o tzw. “zapleczu logistycznym”. Jest to nic innego jak po prostu sieć kontaktów architekta, które ułatwiają wykonanie danej aranżacji. Coraz więcej projektantów stawia na rozwiązania kompleksowe, czyli poza projektem oferuje też montaż i wykończenie - a przynajmniej polecenie konkretnych specjalistów. Dlaczego to może być ważne? Dlatego, że osoby zapoznane z branżą zazwyczaj znajdą bardziej opłacalne dla nas rozwiązanie, a jak dobrze wiemy - o dobrego fachowca w tych czasach jest trudno.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%