Zamknij
REKLAMA

Postaw na naukę języków obcych za granicą! Jak wybrać odpowiedni kurs?

11:30, 24.11.2021 | Materiał partnera

Nauka języka obcego jest dużo łatwiejsza w środowisku i kulturze danego kraju. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni kurs dla swojego dziecka, by pomóc mu w podszkoleniu swoich umiejętności.

Dlaczego kursy zagraniczne?

Systematyczna nauka języka obcego w Polsce pozwala na zapoznanie się z gramatyką, czasami czy na przyswojenie słownictwa. Nie da jednak umiejętności mówienia z dobrym akcentem i używania nieznanych w książkach zwrotów.

Język to kultura, historia, więzi społeczne i uwarunkowania odpowiednie dla danego okresu. Nie bez powodu oprócz książkowej nauki zaleca się oglądanie obcojęzycznych filmów, popularnych seriali czy słuchanie muzyki. To właśnie tak możemy poznać slang, skróty językowe czy połączenia wyrazów. Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest obcowanie z nim na co dzień – w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Jeśli nie mamy możliwości używania danego języka na co dzień, dobrym sposobem będą kursy językowe organizowane za granicą. To świetne rozwiązanie szczególnie dla dzieci i młodzieży, ponieważ właśnie w ten sposób można połączyć wakacje czy ferie zimowe z nauką.

Jak wybrać kurs językowy za granicą?

Rodzice, którzy szukają wyjazdowych opcji na naukę angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego dla swoich dzieci, powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na renomę danej placówki szkoleniowej. Warto przyjrzeć się ofercie biura ATAS, które to od 1989 roku zajmuje się turystyką językową dla dzieci i młodzieży. Jest czołowym polskim organizatorem wyjazdów na kursy językowe za granicą.

ATAS współpracuje z renomowanymi szkołami językowymi. Oferta biura jest niezwykle bogata, ponieważ posiada kilkaset różnych opcji wyjazdowych: wakacyjnych, całorocznych, standardowych, intensywnych, specjalistycznych, grupowych.

Dla rodziców wysyłających swoje dzieci za granicę najważniejsze będzie ich bezpieczeństwo. ATAS posiada własne komfortowe autokary oraz rozbudowany system oceniania każdej szkoły przez kursantów. Na miejscu czuwa nad uczestnikami rezydent. Co istotne jest członkiem Warszawskiej Izby Turystyki od 1994 roku oraz członkiem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej.

Posiada niezbędne certyfikaty oraz ubezpieczenie.

Jaki kierunek wybrać?

Nauka języka angielskiego odbywa się w Wielkiej Brytanii oraz w USA. Organizowane są kursy w ponad 15 miastach Wielkiej Brytanii, w tym m.in. w Londynie, Liverpoolu, Cambridge czy Edynburgu. Jeśli chcemy wysłać swoje dziecko do USA, możemy wybrać m.in. kurs w Los Angeles, Miami czy w Nowym Jorku.

W ofercie zagranicznych kursów ATAS jest również język hiszpański i język niemiecki. Możliwe są zatem wyjazdy m.in do Barcelony, Madrytu, Monachium i Berlina.

Z oferty ATAS mogą korzystać nie tylko dzieci. Oferta będzie odpowiednia również dla osób, które chcą podszkolić swoje słownictwo w danej dziedzinie. Program niektórych kursów obejmuje bowiem swoim zakresem specjalistyczną tematykę.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%