Zamknij
REKLAMA

Implanty zębowe a podróżowanie

14:06, 22.10.2021 | Materiał partnera

W sieci co chwilę natrafić można na pytanie o to czy implanty zębów utrudniają podróżowanie samolotem. Osoby planujące urlop lub wycieczkę chcą do maksimum zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort? Nic tak nie niszczy urlopu jak choroba, nawet niewielka może popsuć nastrój podczas wyczekiwanego od miesięcy wypoczynku. Czy mając implanty zębowe powinniśmy obawiać się latania? Czy przebyty niedawno zabieg instalacji implantów może rzutować na nasze samopoczucie?

Bramki lotniskowe

Piszczące bramki lotniskowe to koszmar wielu osób niezaznajomionych z techniką nowoczesnej implantologii. Wydaje się, że skoro implant jest „metalowy” to będzie on piszczeć na bramkach. Doprowadzi nas to do indywidualnej kontroli, najemy się wstydu, trudno będzie nam wytłumaczyć powód kontroli, a samolot nam ucieknie. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne implanty zębów wykonuje są z tytanu. Jest to materiał bezpieczny dla naszego organizmu. Nie magnesuje się mocno, to też nie powinien piszczeć na bramkach. Pamiętać też musimy, że stosunkowo sporo osób posiada protezy chirurgiczne np. kości, które również od lat wykonuje się z tytanu. Materiał ten jest więc sprawdzony w wielu życiowych sytuacjach.

Ból podczas lotu

Kolejnym, często spotykanym w sieci pytanie, jest to czy implanty zębów mogą powodować ból w czasie lotu. Mit ten powstał na kanwie zjawisk zwanych aerodontalgią lub barodontalgią. Ich przyczyną są spadki i wzrosty ciśnienia, których doświadczyć mogą pasażerowie samolotu w trakcie lotu. Zmiany ciśnienia mogą przekładać się na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, które zaczną się otwierać. Jak możemy wyczytać z informacji podawanych przez stomatologów, zjawisko to dotyczy zwykle chorych lub nieleczonych prawidłowo zębów. Trudno znaleźć w sieci informację o sytuacjach, w których implanty bolały podczas lotu, a wielu stomatologów publicznie zapewnia, że z implantami można bez obaw latać.

Powodują uczulenie

Uczulenie to jedna z wielu rzeczy, która może popsuć nasze samopoczucie na długi czas. Nic zatem dziwnego, że wolelibyśmy go uniknąć decydując się na daleką podróż. Utarło się, że świeżo zainstalowane implanty mogą dać reakcję uczuleniową. Kolejny raz warto zajrzeć w specyfikę tytanu. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to materiał, z którego tworzy się dziś wiele implantów, nie tylko zębów, ale i kości. Jego wykorzystanie w chirurgii nie byłoby możliwe, gdyby uczulał. Tytan obojętnym dla naszego organizmu.

Higiena zębów

Czy posiadając implanty, można przymknąć oko na codzienną higienę jamy ustnej? W końcu to i tak sztuczne zęby, nie zepsują się. Czy możemy odpuścić ich mycia zwłaszcza, gdy warunki sanitarne w podróży nie spełniają minimum oczekiwań. Niestety. Implant zęba w zderzeniu z zarazkami zachowuje się podobnie jak normalny ząb. Może się odbarwić. Zalegające między implantami resztki jedzenia, tak samo jak w przypadku normalnych zębów, mogą powodować choroby dziąseł. Nie ma zatem taryfy ulgowej od codziennej higieny jamy ustnej.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%