Zamknij
REKLAMA

Cięcie laserem - najnowocześniejsza i najdokładniejsza metoda cięcia

11:42, 11.01.2021 | Materiał partnera

Lasery to urządzenia dające wiele możliwości. Znalazły zastosowanie w wielu branżach i wielu gałęziach przemysłu.

Cięcie laserem z oferty firmy ciecielaser.pl spostrzegane jest jako najnowocześniejsza, najdokładniejsza i najszybsza metoda cięcia. To proces polegający na użyciu płomienia lasera i czystego gazu technicznego. Polega na punktowym kierowaniu energii na powierzchnię obrabianego materiału.

Gwarancja wysokiej jakości i powtarzalności ciętych materiałów

Cięcie laserem blach i innych metali to metoda, której zaletą jest wysoka jakość i powtarzalność ciętych elementów. Może być wykonane z dokładnością do 0,1 mm. Zarówno w przypadku cięcia cienkich i grubszych materiałów krawędzie pozostają gładkie, a to zmniejsza koszty produkcji, ograniczona zostaje ilość straconego podczas cięcia materiału, znacznie ograniczona jest też generacja odpadów.  

Metoda idealna do cięcia różnych materiałów

Cięcie laserowe najczęściej stosowane jest do cięcia blach, rur i profili, ale za pomocą tej metody można ciąć też wiele innych materiałów i wycinać różnorodne kształty. Metoda cięcia laserowego doskonale sprawdza się przy cięciu drewna, tworzyw sztucznych, materiałów ceramicznych i cermetalowych.  

Metoda cięcia laserowego to standardowy wybór producentów mebli, części samochodowych, konstrukcji budowlanych i dekoracyjnych, ale ta metoda oferuje nieograniczone możliwości. Wymyślne kształty, różnorodne, unikatowe wzory, abstrakcyjne motywy – dzięki obróbce laserowej wszystko to jest możliwe do uzyskania. Nie ma lepszego sposobu na osiągnięcie takich efektów niż dzięki przy użyciu metody cięcia laserowego. 

Metoda łatwa i wygodna

Dzięki cięciu laserowemu można uzyskać perfekcyjną dokładność wycinania nawet najdrobniejszych elementów. Cięcie laserem usprawnia pracę, obróbka laserowa jest o wiele wygodniejsza i łatwiejsza niż obróbka z użyciem innych metod. Tę metodę stosuje się nie tylko do cięcia materiałów, ale również do przebijania otworów i do wiercenia. 

Elementy wycięte laserem nie potrzebują już dodatkowej często czasochłonnej obróbki. Wysoką jakość, zaplanowany kształt i rozmiar uzyskujemy praktycznie już od razu. 

Metoda bezpieczna

Cięcie laserem to w porównaniu z innymi metodami metoda najbezpieczniejsza zarówno dla pracowników, jak i dla środowiska naturalnego. Ogromną zaletą stosowania tej metody jest minimalizacja odpadów i ograniczenie emisji gazów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA