Sport

Zamknij

Mielczanin walczy o podium. Dawid Błach nie zatrzymuje się po udanym debiucie

Kamila Bik Kamila Bik 09:28, 21.04.2026 Aktualizacja: 09:34, 21.04.2026
Mielczanin walczy o podium. Dawid Błach nie zatrzymuje się po udanym debiucie

Za każdym występem na scenie stoją miesiące ciężkiej pracy, wyrzeczeń i konsekwencji. Doskonale wie o tym Dawid Błach z Mielca, który konsekwentnie buduje swoją sportową drogę w kulturystyce.

Podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness w Kielcach (FIT Weekend) wywalczył 4. miejsce w debiutach oraz 4. miejsce w finale swojej kategorii. Choć to lokaty tuż za podium, dla zawodnika to wyraźny sygnał, że obrany kierunek przynosi efekty.

Dawid Błach łączy wymagającą służbę mundurową z intensywnymi przygotowaniami treningowymi. Dyscyplina nie kończy się na siłowni – to codzienność, która przekłada się na jego rozwój sportowy.

Kluczową rolę w przygotowaniach odgrywa trener Piotr Arabasz, odpowiedzialny za formę i dopracowanie szczegółów scenicznych.

Za zawodnikiem stoi także solidne zaplecze. Głównym partnerem jest SFD Mielec, a szczególne podziękowania kierowane są do Natalii Kij – właścicielki, za wsparcie i zaufanie. W przygotowaniach pomagali również Extreme Fitness Mielec oraz Mariusz Kosior.

Nie bez znaczenia pozostaje wsparcie najbliższych – rodziny i przyjaciół, którzy towarzyszą mu na każdym etapie tej drogi.

Przed Dawidem kolejne wyzwanie. Już 2 maja wystartuje w międzynarodowych zawodach PCA Physicial w Łodzi, gdzie będzie miał okazję sprawdzić się na tle zagranicznej konkurencji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%