Zamknij
REKLAMA

Sopot to jedno z najczęściej odwiedzanych nadmorskich kurortów - atrakcje dla mieszkańców Mielca

23:59, 22.11.2020 | Materiał partnera

Sopot to urokliwe miasto, które każdego roku przyciąga gości z kraju i zagranicy. Bez względu czy jest to lato czy zima, dzień czy noc- turyści zawsze pozostają oczarowani wielością atrakcji, wyjątkową architekturą, otwartością mieszkańców i niesamowitym klimatem tego miejsca.

Sopot idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok 

Od początku swojego istnienia, Sopot był ulubioną lokalizacją do wypoczynku dla elit. Inspirował artystów- malarzy, poetów, motywował sportowców, przyciągał biznesmenów i zachwycał gości z zagranicy. 

Regeneracja w Sopocie w okresie pandemii 

W trudnym okresie koronawirusa warto potraktować Sopot jako idealne miejsce na wyjazd wypoczynkowy z Mielca. Jak wskazuje mapa Google to jedynie 7 godzin drogi. Warto zresetować organizm w mieście z tak czystym powietrzem i duża dawką jodu. Sami mieszkańcy Sopotu kiedyś i dziś, uważają, że jest to wymarzone miejsce do życia, odpoczynku i idealna przestrzeń do realizacji marzeń!

Osoby, które odwiedzają kurort z pewnością nie zaznają tu nudy. Miasto przyciąga wieloma atrakcjami, a najważniejsze z nich to m.in.:

Atrakcje w Sopocie

- Monciak- ul. Bohaterów Monte Cassino- jest to znany w całej Polsce deptak, zamknięty dla ruchu samochodowego, który prowadzi prosto do Molo.  Po obu stronach uliczki znajdują się piękne kamienice, a w nich restauracje, kawiarnie, galerie, kluby. Nie brakuje również stoisk z lokalnymi pamiątkami, rękodziełem itp.  Monciak to jedna z wizytówek Sopotu, miejsce tętniące życiem przez cała dobę.

- Krzywy Domek Sopot - jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów na wyżej opisanym Monciaku. Jest to przykład współczesnej, odważnej architektury. Budynek nawiązuje swoim wyglądem do rysunków  Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga – szwedzkiego rysownika od lat mieszkającego w Sopocie. Osoby, które widzą go po raz pierwszy, twierdzą, że wygląda iście baśniowo- bo tak rzeczywiście jest. Krzywy Domek od momentu powstania jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Sopocie.

- Grand Hotel- ikona  miasta, która zachwyca swoją dostojnością. Sofitel Grand Sopot- bo tak obecnie brzmi jego nazwa- znajduje się przy samym Molo. Jego monumentalna architektura odzwierciedla bogatą historię  najwytworniejszego hotelu w Polsce.  W jego wnętrzach gościli najwybitniejsi przedstawiciele polityki, sztuki, mediów. Wśród wielkich nazwisk wymienić można takie osobistości jak m.in.: Charles Aznavour, Marlena Dietrich, Charles de Gaulle, Fidel Castro, Greta Garbo i Jan Kiepura.

- Opera leśna- niesamowity zadaszony amfiteatr, który w opinii fachowców uznany jest za jeden z najlepszych pod względem akustyki obiekt w Europie.

Na jego scenie każdego roku goszczą największe sławy muzyki klasycznej i popularnej.  Przed publicznością  liczącą aż 5000 słuchaczy, wystąpili m.in.: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John, a także Lionel Richie, Bryan Adams czy Simply Red.

Najbardziej znaną imprezą, która odbywa się w Operze leśnej od dziesięcioleci jest Sopot Festival.

Sopot sport i rekreacja

Oprócz  tras rowerowych, ścieżek dla rolkarzy oraz stadionu lekkoatletycznego, może poszczycić się nowoczesnym obiektem sportowym jakim jest Ergo Arena.

Obiekt znajduje się  na granicy Sopotu i Gdańska, a dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji może pomieścić 11 000 , a wraz z miejscami stojącymi nawet 15 000 osób !

Projekt hali umożliwia rozgrywanie tu  wielu konkurencji sportowych. Odbywają się tu mecze  siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej. Można oglądać sporty walki, mecze hokejowe, pokazy sportów motorowych  a nawet windsurfingu. W 2014 roku ERGO ARENA gościła Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. 

Ergo Arena to także  najwyższa jakość imprez muzycznych oraz widowisk teatralnych. Profesjonalne  zaplecze techniczne pozwala też organizować konferencje, spotkania biznesowe, targi, bankiety, gale oraz inne, mniej konwencjonalne wydarzenia.

- Hipodrom- kolejne miejsce dla miłośników sportu. Sopocki Hipodrom to jeden z 3 tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się tu nowoczesna bieżnia, a otoczenie zalesionych wzgórz, sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe. Piękne hale, tory i tereny zielone to miejsce międzynarodowych wyścigów konnych, ale również hipoterapii dla dzieci i wielu atrakcji dla mieszkańców oraz gości.

- Morze i plaże- bez wątpienia to najbardziej przyciąga turystów. Szerokie piaszczyste plaże, możliwość spróbowania swoich sił w sportach wodnych, słoneczne kąpiele, nadmorskie restauracje gdzie można skosztować regionalnych przysmaków- wszystko to składa się na sopocki klimat, który każdy chce poczuć.

Co ciekawe, sopocka plaża jest jedną z najlepiej utrzymanych plaż nad zatoką Gdańską. Świadczą o tym m.in. bardzo wysokie oceny we wszystkich ogólnopolskich rankingach dotyczących czystości, bezpieczeństwa i zagospodarowania.

- Molo- jedno z najważniejszych miejsc  w Sopocie, swego rodzaju wizytówka miasta.

Molo powstało w XIX wieku i od tego czasu nie traci na popularności.

Jest to najdłuższa tego typu konstrukcja w Europie- jej drewniana część wychodzi w głąb morza na długość ponad 511 m.

Przy jego końcu znajduje się przystań jachtowa działająca od 2011 roku.  Jest to idealne miejsce żeby podziwiać piękny widok na Zatokę.

W trzech basenach mogą zacumować 103 jachty.  Przystań  zdecydowanie podnosi atrakcyjność miasta, a także zabezpiecza molo przed  działaniem fal i wiatru.

- Aquapark Sopot- idealne miejsce na rodzinny wypad dla tych, którzy lubią atrakcje i sporty wodne. Można korzystać tu z kilku basenów, zjeżdżalni, sauny oraz zjeść smaczny posiłek w restauracji.

Sopot nie pozwala się nudzić również w okresie zimowym. 

Jedną z najlepszych atrakcji na zimne miesiące jest 300 metrowy wyciąg narciarski na Łysej Górze.

Miejsce to zlokalizowane jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego- co ciekawe można stąd również podziwiać morze!

Goście mogą korzystać z dwóch tras narciarskich- obsługują je profesjonalni instruktorzy, można wypożyczyć sprzęt i wykupić lekcję.

Dla miłośników snowboardu powstał snow park- (raile prosty, łamany, box prosty, łuk).

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA