Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać giełdę kryptowalut?

23:16, 19.09.2020 | Materiał partnera

Kryptowaluty w ciągu ostatnich paru lat, zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Dla inwestorów mogą stanowić sposób na dywersyfikację prowadzonych już inwestycji. Zakup kryptowalut możliwy jest chociażby z wykorzystaniem specjalnych giełd kryptowalut. Czym one są i jak wybrać najlepszą spośród nich?

Giełda kryptowalut

W systemie kryptowalut, specjalne giełdy odgrywają istotną rolę. Kryptowaluty są unikalnymi, nowoczesnymi środkami płatniczymi, które nie są jednakże powszechnie akceptowane, tak jak fiducjarne waluty. Giełda kryptowalut umożliwia handel i wymianę tokenów, jak i kryptowalut jako takich. 

Do wyboru mamy wiele różnych, mniejszych albo większych giełd kryptowalut, dlatego ciężko jest wybrać taką, która będzie spełniać oczekiwania inwestora. Czasami warto spojrzeć na ranking giełd kryptowalutSprawdźmy zatem jak podjąć właściwą decyzję odnośnie współpracy z konkretną platformą. 

Giełda kryptowalut - kryteria wyboru 

Możemy podjąć decyzję odnośnie nawiązania współpracy z giełdą kryptowalut scentralizowaną albo zdecentralizowaną. Wybrane giełdy kryptowalut scentralizowane powoli zaczynają przekształcać się w zdecentralizowane. Różnią się one od siebie tym, iż transakcje odbywają się dzięki zastosowaniu parowania wybranych zamówień, w sposób bezpośredni na blockchainie. Z perspektywy inwestora, środki stałe znajdują się cały czas w portfelu, do którego posiada prywatny klucz. To zwiększa bezpieczeństwo korzystania z giełdy kryptowalut, niemniej jednak należy liczyć się z tym, iż trzeba będzie zapłacić prowizje od kupna, jak i od sprzedaży operatorowi wybranej giełdy. Wysokość tego typu opłat także jest niezwykle istotna, bowiem można dzięki temu wybrać chociażby najlepsze giełdy bitcoin.  

Wśród czynników, na które powinno się zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru giełdy kryptowalut, trzeba wymienić koszty skorzystania z wybranej, w tym także wysokość ewentualnej prowizji. Istotny jest także wolumen translacji, który rejestruje giełda, ale też i kwestia bezpieczeństwa decydująca o ochronie środków przetrzymywanych na giełdzie przez inwestorów. Odpowiednia giełda kryptowalut powinna zagwarantować wielopoziomowe uwierzytelnianie użytkowników. Musi ona zapewnić także sporo kryptowalutowych par, w które gracze będą mogli inwestować. 

Przed wybraniem właściwej giełdy kryptowalut, powinniśmy również sprawdzić, czy osoby nią zarządzające, ujawniają własną tożsamość, jaki jest typ platformy i w jakiego rodzaju prawnej formie działa. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA