Zamknij
REKLAMA

Konkurs fotograficzny Politechniki Krakowskiej. Weź udział

00:00, 11.09.2020 | Artykuł promocyjny

Politechnika Krakowska ma ciekawą propozycję dla profesjonalistów i amatorów fotografii. Do 12 października br. można przesyłać swoje prace w ramach ogólnopolskiego konkursu fotograficznego, organizowanego przez uczelnię w związku z XV edycją Dni Jana Pawła II. Zaplanowane na listopad wydarzenie służy popularyzacji dziedzictwa Ojca Świętego w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski oraz stanowi część obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. 

Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa podjęło w 2006 r. decyzję, aby pontyfikat i postać papieża z Polski upamiętnić poprzez organizację pierwszych Dni Jana Pawła II. W przedsięwzięciu wzięły wówczas udział nie tylko krakowskie uczelnie, ale także szkoły wyższe z województwa małopolskiego. Inicjatywa doczekała się kontynuacji, a w tym roku odbywa się już po raz piętnasty. W ramach Dni Jana Pawła II – oprócz konkursu fotograficznego - odbywają się zwykle wykłady, debaty, konferencje, sesje naukowe, koncerty i konkurs literacki. W 2011 r. głównym organizatorem wydarzenia była Politechnika Krakowska.

Temat konkursu fotograficznego nawiązuje do hasła Dni JPII - w tej edycji „Jan Paweł II. Co dalej?”. W poprzednich latach uczestnicy konkursowej rywalizacji mierzyli się m.in. z takimi zagadnieniami, jak: „Niepodległość”, „Prawa człowieka i prawa narodów”, „Miłosierdzie”, „Świętość”, „Nadzieja”, „Uniwersytet”. 

Ogólnopolski konkurs, organizowany przez Politechnikę Krakowską, skierowany jest do wszystkich fotografujących, również osób niepełnoletnich (pod warunkiem, że ich rodzice lub opiekunowie dołączą do przesyłki z pracami podpisaną przez siebie zgodę na udział podopiecznych w konkursie). Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie cztery prace lub zwarte tematycznie cykle (do czterech zdjęć), które traktowane będą jako jedna praca. 

Nadesłane fotografie zostaną ocenione przez profesjonalne jury, które swoją decyzję ogłosi podczas XV Dni Jana Pawła II, zaplanowanych na 3-5 listopada. Laureaci otrzymają nagrody finansowe o wartości: 1500 zł (I nagroda), 1200 zł (II nagroda), 1000 zł (III nagroda). Dodatkowo, fotografie uczestników konkursu wezmą udział w wystawie. 

Swoje prace należy przesyłać do 12 października br. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Galeria Politechniki Krakowskiej „Kotłownia”, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków. 

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są pod adresem: jp2.krakow.pl/konkurs-fotograficzny


Fot. materiały PK

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA