Zamknij
REKLAMA

List od świętego Mikołaja - funkcja wychowawcza

11:18, 06.08.2020 | Materiał partnera

Korespondencja od samego Świętego Mikołaja zrobi wrażenie na każdym dziecku. W takim liście - oprócz pochwał i pozdrowień od Mikołaja, można przekazać maluchowi delikatną uwagę bądź upomnienie, dzięki temu list nie tylko sprawi wielką radość, ale też spełni funkcję wychowawczą. Co jeszcze warto wiedzieć na temat listów z Laponii? Poniżej najistotniejsze informacje. Zapraszamy do lektury!

Listy od Mikołaja

Czym jest list od św. Mikołaja? Już wyjaśniamy! To personalizowana korespondencja przygotowywana z myślą o konkretnym dziecku. List dociera do adresata za pośrednictwem tradycyjnej poczty, a zapakowany jest w piękną, złotą kopertę. To nie koniec - kartka, na której znajduje się treść listu, ozdobiona jest pięknymi malunkami, znajduje się również na niej złota pieczęć.

W zakresie treści listu mamy pełną dowolność - tekst warto dopasować do wieku dziecka, jego marzeń, ulubionych zajęć, sukcesów. Należy też podkreślić, że list może być  sposobem, by wyjaśnić dziecku niezrozumiałe dla niego kwestie czy poruszyć różnego typu problemy, a nawet zwrócić malcowi uwagę - upomnienie od świętego Mikołaj może odnieść lepszy skutek niż upomnienie od rodzica.

Delikatne upomnienie od Mikołaja

Jak już wspomnieliśmy powyżej, list spełnia również funkcję wychowawczą. Święty może poprosić malca, aby ten sprzątał swoje zabawki, częściej pomagał rodzicom, sumiennie odrabiał lekcje czy chętnie pomagał innym.  Dobrym pomysłem jest, aby Mikołaj wspomniał, że każdego dnia widzi, jak maluch zostawia bałagan w pokoju i, jak jego  zabawki sprzątają rodzice, a następnie dodał że to niegrzeczne i poprosił, aby szkrab zwracał na tę kwestię większą uwagę. W zależności od preferencji można dodać, że postępy zostaną nagrodzone.

Listy od Mikołaja - gdzie zamówić?

Gdzie można zamówić opisywane powyżej listy? Wystarczy wejść na stronę: www.elfi.pl/list-od-mikolaja.html i poświęcić parę minut na personalizację listu.

  1. Wybór szablonu - dostępne są listy pod tytułem Mała lekcja, Ach ten Facebook, Pamiętnik dobrych uczynków, Zmiana ról, Mały skarb, Będę grzeczny i wiele innych.
  2. Edycja treści - wybrany szablon należy edytować w taki sposób, aby w jak najlepszym stopniu pasował do naszego dziecka, dodać jego imię, informacje na temat wieku i ulubionych zajęć, zamieścić pochwałę czy upomnienie.
  3. Zatwierdzenie - kolejny krok to potwierdzenie treści oraz dopadnie adresu, na który ma zostać wysłany list.
  4. Ostatni krok to dokonanie płatności - cena listu to około 19, 99 zł.

Gotowe!

Gwarantujemy, że maluch będzie zachwycony takim wyjątkowym listem.

Podsumowanie

List od świętego Mikołaja z pewnością będzie fantastyczną niespodzianką dla malucha. Korespondencja z Laponii spełnia też funkcję wychowawczą - w liście Mikołaj może poprosić dziecko, by częściej sprzątało swój pokój, pomagało rodzicom czy sumienniej odrabiało lekcje.

 

Powodzenia!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA