Zamknij
REKLAMA

Wydruki wielkoformatowe - gdzie wykorzystać ich potencjał?

15:30, 17.01.2020 | Materiał partnera

Otacza nas świat reklamy. Nawet nie myśląc o tym, każdego dnia jesteśmy wystawieni na działanie dziesiątek bodźców, związanych z materiałami marketingowymi. W przestrzeni publicznej dużą rolę odgrywają wydruki wielkoformatowe. Ta nowoczesna technika pokrywania obrazem różnych powierzchni, daje spore możliwości reklamowe, zalewając przy tym nasze otoczenie kolorami całej tęczy.

Druk wielkoformatowy – jakie powierzchnie?

Tego typu realizacjami zajmują się wyspecjalizowane drukarnie wielkoformatowe. Taka firma przygotuje dla nas lub dostosuje projekt, a następnie stworzy unikatową grafikę na wybranej powierzchni. Może to być tradycyjna forma, czyli papier, ale także folia czy popularne ostatnio banery UV, produkowane na bazie polimerów. Ta ostatnia technika jest na czasie, gdyż taki druk wielkoformatowy może pokryć powierzchnie o dowolnym kształcie, w tym także ściany, podłogi, szyby i wiele innych.

Gdzie wykorzystać wydruki wielkoformatowe?

Narzędzie marketingowe tego typu, bo tak można nazwać druk wielkoformatowy, jest skuteczną i cenioną formą kampanii reklamowych outdoorowych. Najczęściej banery wielkoformatowe pokrywają billboardy, przystanki autobusowe (plakaty), plandeki samochodowe, wystawy sklepowe, a czasem i całe ściany budynków. O ile wydruk wielkoformatowy na papierze jest dzisiaj praktykowany przez wiele drukarni, o tyle specjalistyczne realizacje na folii czy w formie baneru UV jest już zdecydowanie większym wyzwaniem i wymaga odpowiedniej klasy sprzętu. W Polsce najlepszym doświadczeniem cechują się drukarnie wielkoformatowe z Poznania np. Eye-design.net.pl.

Dobry wydruk wielkoformatowy – czyli jaki?

Dobra, chwytliwa grafika to sukces połowiczny i zwykle nie ma w tym zasługi samej drukarni wielkoformatowej. Liczy się jakość wykonania i jako zleceniodawcy, szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na trwałość wydruku wielkoformatowego. Materiał powinien być odporny na czynniki atmosferyczne (które w naszym kraju przez większą część roku są raczej kapryśne), czyli ścieranie, promieniowanie słoneczne czy wilgoć.

Ważne jest także, by wydruki wielkoformatowe miały nasycone barwy i potrafiły taki stan utrzymać przez długi czas. Najlepszą jakością kolorów i wytrzymałością cechują się banery wielkoformatowe UV. Warstwa polimeru, utwardzanego promieniowaniem ultrafioletowym pozwala stworzyć obraz o doskonałej jakości, który utrzymuje idealny wygląd przez około 5 lat lub dłużej, jeśli wykorzystamy dodatkowe laminowanie.

Dla kogo druk wielkoformatowy?

W okresie wyborczym z usług drukarni wielkoformatowych korzystają chętnie kampanie wyborcze. Duża reklama to także gratka dla firm, które chcą lokalnie zaprezentować swoją usługę lub produkt – za pomocą billboardów lub plakatów skutecznie buduje się markę, zdobywa klientów i zyskuje przewagę nad konkurencją. Druk wielkoformatowy jest jednak także częścią przestrzeni publicznej i decydując się na taki ruch musi mieć świadomość, że aktywnie wpływamy na jej kształt.

?

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone