Zamknij
REKLAMA

Jak zrzucić kilka kilogramów bez wysiłku?

13:18, 06.08.2019 | Materiał partnera

Czy można zrzucić kilka nadmiarowych kilogramów nie musząc w tym celu wyciskać z siebie siódmych potów? A jeśli tak, w jaki sposób do tego dążyć?

Zwracaj uwagę co jesz

Jednym z głównych powodów przybierania na wadze jest niestaranny dobór posiłków – często wysoko przetworzonych i zawierających sporo cukru – składnika przyspieszającego smakowi, ale też przyspieszającego ponowne odczuwanie głodu.

Nawet drobna zmiana tych zwyczajów będzie korzystna zarówno dla zdrowia, jak i dbania o własną wagę. Jeśli zaś jest problematyczna – można wprowadzać ją stopniowo. Spróbuj ograniczyć słodzenie herbaty, docelowo wręcz rezygnując z tego zwyczaju. Zacznij zamieniać białe pieczywo na razowe (choć uważaj przy tym na to, czy faktycznie kupujesz chleb razowy, a nie tylko barwiony).

Więcej błonnika

Błonnik to substancja antyodżywcza, która pomaga oczyszczać organizm z tego, co niepotrzebnie zalega w jelitach. Choć można go kupić w wyizolowanej postaci, można go znaleźć w warzywach, owocach, czy pełnych ziarnach zbóż – co jak widać bardzo łączy się z poprzednim punktem. Jeżeli w ciągu dnia sięgasz po przekąski, zamiast słodkich batoników mogą to być właśnie owoce, nie tylko zawierające błonnik, ale też sporo witamin. Przy okazji też łatwiej zapewniają odczucie sytości, bo po w porównaniu z batonikami po prostu zajmują więcej miejsca w żołądku.

Pobudzaj metabolizm

Istnieją substancje, które mogą delikatnie przyspieszać metabolizm. Występują one między innymi w niektórych przyprawach, takich jak pieprz, czy chociażby w kofeinie. Przyprawy mają jednak to do siebie, ze choć łatwo po nie sięgnąć przy obiedzie, to w ciągu dnia jest z tym trudniej. Niektórzy producenci suplementów sięgają więc po zawarte w nich substancje, tworząc takie specyfiki, jak liporedium, w skład którego wchodzą substancje wpływające na delikatne przyspieszenie metabolizmu.

Warto mieć przy tym na względzie, ze suplementy nie zastąpią dobrej diety i aktywności, ale w początkowym etapie zmiany przyzwyczajeń można poszukać informacji na ich temat.

A jednak choć trochę wysiłku

Na koniec wspomnijmy o tym, ze wysiłek nie musi oznaczać wielogodzinnego męczenia się. Nawet drobne zmiany nawyków, jak choćby spacery, czy wejście po schodach zamiast wjechania windą, sprzyjają zdrowiu i spalaniu kolejnych kalorii.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA